Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki nem akarta szoptatni a...

Aki nem akarta szoptatni a babáját, mi volt az oka?

Figyelt kérdés
Előre szólok, nem ítélek el senkit, ez egy döntés. Ennyi.
2011. jún. 30. 12:18
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
70%

Én egy ilyen esetről tudok. Ott pár hétig szoptatta a csaj a gyerekét, aztán azt mondta, hogy nem bírja ezt a kötöttséget, hogy nem tudja hosszabb időre otthagyni a babát és váltott tápszerre.


Véleményt nem írok az esetről, gondolom azt sem szeretnéd, ha más ítélkezne.

2011. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:

Pl. azt el tudom képzelni, hogy kis korkülönbség párti és gyorsan újra teherbe akar esni. Vagy anyagi/egyéb okok miatt gyorsan vissza kell mennie dolgozni és így nem tud szoptatni.

Konkrét eset nincs a környezetemben, ezek csak felvetések

2011. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:

Ha már feltevésekről is szó van:

lehet akár, hogy az édesanyánál fedeznek fel valamilyen betegséget, és állandóan gyógyszert kell szednie.

2011. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
62%

Én akartam is és szoptattam is, de nem szerettem.

Mert utáltam, hogy minden csak a szoptatás körül forog. Mikor mit ehetek - nem ehetek, állandóan azon izgultam, ha valamiért nyűgös volt, hogy nem amiatt-e, amit ettem.

Azt sem szerettem, hogy nem lehetett hosszabban sehová menni, mert közbeesik az etetésidő (én nem szoptattam nyilvánosan soha).

Nem szerettem, hogy más nem tudja ellátni a babát, ha én valamiért nem tudom.

Azt sem szerettem, hogy sosem volt pont jó a mennyiség. Hol túl kevés, hol túl sok, akkor még fejjem is. Erre sem volt időm pl a második gyereknél, mikor fejjek?

Na, szóval el tudom képzelni, hogy a szoptatással járó kellemetlenségek miatt valaki inkább úgy dönt, hogy nem szoptat.

2011. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
64%
Én is el tudom képzelni, csak szégyelli bevallani, talán a családnak se mondja, mert valljuk be, aki így tesz azt általában elítélik. Még majdhogynem az is ciki, ha valakinek okkal tápszeres a babája... Nem mindenkinél, de sajnos van aki ezen méri, hogy ki milyen jó anya
2011. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
35%

Nem kell gyereket vállalni, akkor nincs szoptatási "kellemetlenség". A gyerekkel együtt járnak "kellemetlenségek. Pelenkázási kellemetlenség, éjszakázási kellemetlenség, és a szoptatási is (jézusom, valaki erre tényleg így gondol???). Nincs gyerek, nincs kellemetlenség. Aki meg vállalja, az vállalja mindenestül.

Gondolom kiderül, hogy nem azokról beszélek, akik megszaadnak mégse tudnak szoptatni. Itt a "kellemetlenséget" nem szeretőkre gondolok.

2011. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 A kérdező kommentje:
Igen, én is el tudom képzelni. Köszönöm a válaszokat.
2011. jún. 30. 12:43
 8/98 anonim ***** válasza:
58%
Én is tudok egy esetet a közvetlen környezetemből.Nem írom le,utolsó leírta.Ugyanazon okok miatt,ami még hozzájön,"nem leszek a gyerek rabszolgája" kijelentés.
2011. jún. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
9%
Én is vállalom, hogy "nem szeretem a kellemetlenséget", vagyis nem vagyok oda a szoptatásért, de csinálom, mert tudom, hogy a babának jó. Nem is maga a szoptatás a kellemetlen, hanem a tej csöpögés zavar nagyon. Na mind1, nem akarok nagyon elkanyarodni a témától.
2011. jún. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
9%

12.42

te szereted a kellemetlenségeket? ha igen, akkor az nem kellemetlenség.

Én nem szeretem, de VÁLLALOM. Szerintem ez itt a lényeg.

Ja, és nem szeretem a kakis pelust sem, és nem szeretek éjszakánként óránként felkelni sem, igen, ezek nekem kellemetlenségek.

Nyilván, ha nem vállalható kellemetlenségek lennének, akkor nem szültem volna gyerekeket.

2011. jún. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!