Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem kevés egy 5 kilós babának...

Nem kevés egy 5 kilós babának a 75 ml egy evésre? A ti babátok hányszor evett 6 hetesen?

Figyelt kérdés

És egy-egy alkalommal mennyit szopizott?

Kislányomnál sokszor nem tudom eldönteni,hogy miért sír,még éhes-e vagy nem?Estére valahogy mindig úgy érzem,hogy "kifogy" a tejem,nem telítődik annyira,és attól félek,hogy éhes marad és azért sír a drága!

Ma kaptunk mérleget,este fürdés után jobb mellből 65 ml-t,balból meg 10 ml-t szopizott.Van amikor elég egy mell,de este általában mindig kettő kell neki.

Ja,és a súlya: 3500 gr volt a születési súlya,3320 volt mikor hazahoztuk,és ma kereken 5 kiló volt.


2011. júl. 6. 00:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Sosem mertem, mindig annyit szopizott, amennyi jolesett neki.

(Del korul igyal meg fel liter edeskomeny teat, akkor este nem les gond a tejcsivel)

2011. júl. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Egyébként mostanában kezdte el egyre jobban ezt,hogy olyan,mintha kevés lenne neki a tejci.Attól félek,hogy el fog menni a tejem :(
2011. júl. 6. 00:40
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha-ha-ha,köszike a választ,de most jobban el vagyok keseredve,hogy értékeljem a humorodat.Sajnálom
2011. júl. 6. 00:42
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne keseredj el, mert akkor tenyleg elmegy a tejed. A tean kivul probalj minden szoptatas utan fejni is, akkor is, ha alig jon valami, hogy serkensd a tejtermelest. A siras lehet azert is, mert novekedesi hullamban van, tobb tejre van szuksege, de a szervezeted meg nem allt at a keresleti viszonyokhoz.

Kitartas es ne stresszelj!

2011. júl. 6. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy baja nem lesz,de azt is tudom,mennyivel több előnye van az anyatejes táplálásnak.

És egyszer már végigcsináltam ezt az egészet...kisfiam 3 hónapos volt,mikor elkezdett kevés lenni a tejem.Addig is sok mindent kipróbáltam,de azok után szó szerint éjjel-nappal fejtem,literszámra ittam a teát,homeós bogyókat szedtem..és így bírta még plusz egy hónapig :(

Nálam jobban senki nem akar szoptatni,és mégis... :(

2011. júl. 6. 00:48
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja,és tudom,sok pihenés.

Úgyhogy most megyek is :)


Holnap folyt.köv.

Sziasztok

2011. júl. 6. 00:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Az esti sírás, nyűgösség több ok miatt is lehet.

1. estére a babák elfáradnak, nyűgösebbek, ezért ott szeretnek lenni, ahol a legkönnyebben meg tudnak nyugodni, azaz az anya mellén. A szoptatás nem csak ennivalót jelent, ennél sokkal többet! Nyugtatást, altatást, fájdalomcsillapítást,anyát...

2. Estére valóban mindenkinek kevesebb a teje, viszont zsírosabb, laktatóbb mint a reggeli. Ezért a kevesebbel is jól tud lakni a baba.

3. Hat hetes kor körül (meg majd még 3 hónaposan is lesz) van egy növekedési ugrás, amikor a babáknak megnő az anyatej iránti igényük. Ekkor úgy tudnak "csinálni" maguknak több tejet, hogy többször/tovább vannak cicin. Pár nap alatt megnő az anyatej mennyisége, és újra visszatérnek a ritkább/rövidebb szopizásokhoz.


Akkor teszed a legjobbat, ha ezekben a nyűgös időkben többször is megszoptatod, akár nem csak 2 mellből, hanem 4-6 mellből is lehet szoptatni. Azaz nem csak egyszer váltasz mellet, hanem többször is. Mivel az anyatej szoptatás során termelődik, a babád mindig fog találni valamennyi tejet a melledben + a több inger hatására pár napon belül több tejet fogsz tudni termelni + a babád a cicin remélhetőleg megnyugszik!


Egyébként a babád gyarapodása kitűnő! 1700 g 6 hét alatt több mint jó! Az egyes evések mérése sok anyukánál nem okoz mást, csak "beparáztatja" hogy elég-e a tej, eleget szopik-e a baba. Elég hetente mérni a gyarapodását a babának, az sokkal pontosabb információkkal szolgál!

2011. júl. 6. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Figyi,én is a súlygyarapodását nézem,az én kislányom 3410-el jött ki a kórházból,és 10 hetesen sem volt még csak 4630 gr.Szóval mérleget el,és figyeld a babát,hogy jól van-e.
2011. júl. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
46%

az én fiam 4310 grammal született(természetes uton) és 4010-el hoztuk haza.ma már 6660 gramm..körüli és 62cm 2 hónaposan.Ő is elkezdte játszani azt velem hogy volt amikor egy cici is elég volt neki, de volt hogy kettőből evett.A védőnőm azt mondta hogy vannak babák akikben lejátszódik úgymond egy "túlélésért való küzdelem a külvilággal" vagyis minél többet esznek annál jobban berögzül számukra hogy mennyire van szükségük, mi az a norma amitől már jóllaknak.én a vizet nem szeretem,van amikor azt iszom de inkább igyál gyümölcs leveket, egyél sok gyümölcsöt(banán,sárgadinnye, alma) és egyél rendszeresen..mert lehet hogy van tejed de lehet h nem elég tápláló.Ja és szedjél vmit szoptatásra pl.. elevitet mert annyi ásványi anyagot eszik meg a szervezeted hogy fájni fog a csontod, vagy mozogni kezd a fogad.. :(

És átalussza az enyém az éjszakát.Ne legyél ideges, ne stresszelj mert ő ezt érzi, mindent megérez ami veled kapcsolatos.

Sok sikert!

2011. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

05:44-es válaszadónak pedig különösen megköszönöm a hasznos tanácsokat!

Próbálkozom,és meglátjuk mi lesz.


Szép estét Mindenkinek :)

2011. júl. 6. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!