Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek a hosszan...

Mi a véleményetek a hosszan szoptatós anyukákról?

Figyelt kérdés

Fültanuja voltam a egy heves vitának a játszótéren.Szegény anyukát úgy lehordták,hogy meg sem tudott szólalni.Pedig nem támadott senkit,csak kiderült,hogy a közel 3 évese még elalváskor cicizik.

Ti mit gondoltok,ök,másabbak mint a pár hónapig szoptatós anyucik,vagy más a gondolkodásuk,értékrendjük?

Azért mert szoptatnak ,miért vannak mindig"megbélyegezve"?


2011. júl. 18. 11:32
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
69%

Az, hogy senkinek semmi köze hozzá.

Mindenki addig szoptat, ameddig akar/tud és senkinek sincs joga minősíteni.


Majd meg kell nézni jónéhány év múlva a gyerekeket, melyiké lett allergiás, melyikkel kell pszichológushoz járni ...

2011. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
72%
Senkinek semmi joga az anyát támadni,és ebből vitát csinálni.Ő szíve joga hogyan cselekszik a gyermekével.Minden esetre én már ennyi idősen nem szoptatnám,szerintem ez ki hat majd a további életszakaszokban.
2011. júl. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ezt már hallottam,hogy kihat,de mit kell ezalatt érteni,mi lesz a gyerekkel?
2011. júl. 18. 11:42
 4/27 anonim ***** válasza:
77%

Nos, én is majdnem 3 éves koráig szoptattam a gyerekemet. Volt, aki hülyének tartott érte -a saját háziorvosom is, pl, ő már 1 évesen is el akarta választani- volt aki egyetértett- a gyerekorvos, akinél azalatt a 3 év alatt csak a kötelező oltások miatt jártunk.

Sosem tartottam magam ezért jobbnak, vagy rosszabbnak, nem hinném, hogy az értékrendemet a szoptatás hossza határozta meg. Így alakult.

2011. júl. 18. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

A saját véleményem az, hogy semmi rosszat nem tesz a gyerekével, ha ez így mindkettőjüknek jó. Nem hiszem, hogy rossz hatása lenne a gyerekre, jó eséllyel nem lesz allergiás és erős kötődése, bizalma lesz az anyjához. Ennyi idősen ez még nem túlzott kötődés, semmi baj nincs ezzel. A természeti népek gyerekeinél is így megy ez, mégsincs semmi bajuk se testileg, se lelkileg. Főleg ha az a lassan 3 éves csak esténként szopizik, abból látszik, hogy az elválasztódása elkezdődött, természetes módon fokozatosan végbe is fog menni.

Senkinek semmi joga nincs ebbe beleszólni!

2011. júl. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem nem egészséges már ennyi idösen szoptatni, de ez csak az én személyes véleményem. Nem lesz ettöl rosszabb, ùgy csinálja ahogy jónak látja. Semmi jogom ítélkezni mások felett, föleg nem támadni.

Szegény, én sajnálom, hogy ennyire leszólták, legközelebb ne említsen ilyesmit. Én is sokmindent nem mondok inkább, mert kapnám a savat az arcomba. Ilyenek az emberek sajnos.

2011. júl. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Utolsó,miért nem egészséges?Nem kötekedés,csak szeretném ha meg is indokolnátok,hogy miért?Vagy csak ti is így hallottátok?
2011. júl. 18. 11:54
 8/27 anonim ***** válasza:
23%

Én a kérdésre kérdéssel válaszolnék, ha nem baj. Hogy érzed, egészséges egy beszélő, játszó, rohangáló gyereknek odaszólni, hogy gyere szopizni/gyere egyél a mellemből? A valóságban persze másképp zajlik,de a lényeg ugyanaz, ezt jelenti,mikor odahívjuk,odatesszük. Ha ezen elgondolkodsz és normálisnak tartod, akkor csinálhatod, de amint nem, le kell választani a gyereket. Egy 3 éves gyereknek már emlékei vannak. Nekem is voltak, és most igen érdekes lenne, ha arra emlékeznék, hogy anyám mellét bekapom.

Másrészt már akkor nincs értelme az anyatej adásának, ha valaki mégis úgy érzi,hogy ez annyira jót tesz a gyereknek, akkor fejje le, és adja oda még frissibe, vagy keverje a gyerek kajájába.

A játszótéren pedig minek kell ilyenekről beszélgetni.....?

2011. júl. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem hosszan szoptatni egészséges. Nem hiába ajánlja a WHO LEGALÁBB 2 éves korig tartó szoptatást.

Azt meg úgy utálom, mikor valaki olyanba beleszól, amihez nincs köze. Őket sem üvöltötték le, hogy hogy képzelik, hogy már abbahagyták a szoptatást. Ők meg szekálják azt aki náluk jobban csinálja.

2011. júl. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
62%

Lesz@rom azt akinek más a véleménye (ebben és másban is), 100 egészégesebb az anyatej, mint a tehéntej


28 hónapja szoptatok

2011. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!