Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet, hogy a kézi mellszívótó...

Lehet, hogy a kézi mellszívótól csomósodott be a mellem?

Figyelt kérdés
Tegnap használtam először, nagyon kínkeservesen tudtam kifejni vele egy kevés tejet, de aztán éreztem, hogy fáj és abbahagytam. Ma reggelre becsomósodott a mellem. Lehet, hogy a szívótól? Lehet, hogy nem jól csináltam valamit? Kérlek adjatok tanácsot!!
2009. ápr. 4. 10:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha nagyon durván, erősen masszíroztad a cicid, és nagyon erőltetted, akkor talán, de én ilyenről még nem hallottam. Próbáld ezt: meleg vizes borogatás, fejés, ciciztetés, hideg vizes borogatás. Ha ettől elmúlik, de legalábbis kisebb lesz a csomó, akkor eldugultak a tejcsatornák. Szoptatás előtt fejj mindig egy kicsit, ha csomós, mert akármilyen szuper is a mellszívód, tuti, hogy nem tudja olyan jól kiüríteni a melled, mint a babád.
2009. ápr. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy a mellszívótól az elvileg csak segít rajta.Nekem is volt a bimbómnál csomó benne,megkérdeztem az orvost és a védőnőt is és mrgnyugtattak hogy nincs nagy baj ez előszokott fordulni.Szimplán csak sok a tejcsid és a tej becsomósodott.A csomót maszírozd körkörös mozdulattal sokat,de finoman nem szabad túl erősen hogy kék zöld legyen tőle a cicid,és el fog pár nap alatt múlni nyugi nekem is elmúlt.Viszont vissza térhet pár hét múlva újra az a csomó többször is,nekem is vissza jött ilyenkor mindig maszírozd ki.A mellszívót pedig nyugodtan használd(még ha kicsit kellemetlen érzés is),az csak segít kiűríteni a sok tejet és akkor elvileg nem fog becsomósodni.
2009. ápr. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a megnyugtató válaszokat!!
2009. ápr. 4. 14:43

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!