Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan lehetek biztos benne,...

Honnan lehetek biztos benne, hogy elég a tejem? Mivel nincs mérlegem, és a kezdeti kemény, belövellt mellek helyett többnyire puhák a cicijeim. Minél több tapasztalatot megosztotok velem, azt megköszönöm.

Figyelt kérdés
És mikortól "adjam fel" a törekvésemet a kizárólagos szoptatásra?
2011. júl. 23. 16:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
látod, eszik a baba - és utána elégedetten elalszik, nyugodt: biztos, hogy elég volt. Csak az elején olyan, az nem jelenti, nincs benne tej. Sz. 5 hónapig elég az anyatej - akkor jó, utána fogkozatosan hozzátápl. Nagyon jól erősíti az immunrendszert, hs 5 hónaig mást nem kap..
2011. júl. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha a babád nem sír sokat, mosolygós, vidám, kiegyensúlyozott, és szemmel láthatóan szépen fejlődik, ha kibír 2-3 órát 2 szoptatás között, akkor nincs gond a tejmennyiséggel. Esetleg vidd el hetente a védőnénihez (ha van rá lehetőséged), aki a rendelőben leméri a gyarapodást, így Te is megnyugodhatsz, ha a fentiek nem nyugtattak meg.
2011. júl. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Teljes mértékben jól szólt az előző két válaszoló. Én még 2 ezeken kívül 2 dolgot vettem észre ezzel kapcsolatban: ha szopizás után a szájába tömte a kezét, akkor tudtam, hogy még éhes.2. ha az étkezés végén hatalmasat büfizett, akkor később már le sem mértem, mert tudtam, hogy jól lakott.:):) (Persze, lehet, hogy valójában semmi köze nem volt a büfi nagyságának az elfogyasztott tej mértékével és nálunk ez véletlen volt. )
2011. júl. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
15%
A hozzátáplálást legkésőbb 6 hónapos korig el kell kezdeni. Én a gyerekemnél 5 hónaposan és 1 -másfél hetesen kezdtem , almával és barackkal.
2011. júl. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

megméred heti 1x, vagy 2 hetente

vegy kölcsönzöl mérleget, vagy lesétálsz a védőnőhöz


6 hónapig kizárólag szoptattam

2011. júl. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%
Ha szopizás után 2-3 órát alszik vagy csendben van akkor elég neki...nekem mindkét gyereknél muszály volt hozzápótolni táppal,nem volt elég nekik 1-1,5 órát "tűrtek" a szopizások után!Elöször csak 30 ml-vel kezdtük és mindig emeltünk az adagon igy kiderült h.mennyivel kell pótolni,de ez változó volt,mert volt olyan nap is amikor nem kellett pótolni a szopás után.
2011. júl. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Most már csak akkor lesz nagyon kemény,ha mondjuk betegség miatt többet alszik, ritkábban eszik a babád a szokásosnál.

Az egyik válaszoló írta hogy 1,5 órát tűrt a baba etetés után, így hozzátáplált. Hmmmm....


Én ilyenkor adtam nekik enni, így nő a tejmennyiség. Ha kell, pár napig akár óránként mehet cicire, megnő a mennyiség és minden OK lesz! Ahányszor éhesnek tűnik, annyiszor szoptasd. És amennyit csak tudod, hagyd komfortcumizni.

A törekvést akkor add fel ha a doki szerint nem gyarapodik megfelelően, bármennyiszer is rakod cicire!

2011. júl. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

a szoptatás elején a nyirok keringéstől kemény a mell különösen, idővel ez múlik el. a tej attól még lehet sok. szopi előtt érzed, hogy feszül? szopi alatt hallod hogy kortyol? szopi után megnyugszik a babád? nyugodtan, békésen alszik? van 6-8 pisis pelusa naponta?


ezek jelzik, hogy nem kell aggódnod, elég a tejed!


védőnőhöz tudsz menni havonta lemérni? az a legjobb, evésenként úgysem érdemes méregetni, csak stresszel.

2011. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, sajnos pont az a gond, hogy nem alszik békésen szoptatás után.Hanem elalszik ugyan a cicin, de amint felveszem akár csak büfizni, azon nyomban nekiáll kinlódni, és a legrosszabb, hogy (bár már nem első babám)még csak abban sem vagyok biztos, hogy az éhségtől e vagy mástól.
2011. júl. 23. 21:14
 10/17 anonim ***** válasza:

Mennyi idős? mi is így vagyunk, én is írhattam volna az utolsó kommented.

A különbség, hogy nekünk van mérleg. És képzeld, néha a kevéske után alszik nagyot... és fordítva. De van, hogy a nagy kaja után- szóval semmi összefüggés... :S

2011. júl. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!