Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek is nyúljak tápszer...

Szerintetek is nyúljak tápszerhez? Lehet, h apad a tejem, vagy csak kevesebb termelődik?

Figyelt kérdés
5. hetes a babám. Ha átalussza az éjszakát,reggel csurig van a mellem, és megetetem egy ciciből. A következő etetés is megy egy ciciből, de utána már csak 2-ből lakik jól. Majd nem tudom csak fagyóból elővett tejből. Ami most elfogyott...Azóta érzem,h kevesebb a tej,amióta be volt gyulladva a jobb cici. Előtte evés után még fejtem, most már nincs mit kifejni...Védőnő szerint pótoljam tápszerrel. Sajni a 4 hét alatt "csak" fél kg a gyarapodás,kicsit el van maradva...
2011. júl. 26. 12:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
47%

Sok folyadék és pihenés, elvileg segít a tejtermelődésben, de ha tényleg nincs más megoldás, ne félj a tápszertől, pótolj nyugodtan.

Nekem sok tejem volt, de nem volt elég tápláló, és kórházban is voltam, mert műtöttek. Hiába csináltam bármit, elapadt a tejem, és 11 hetes korára teljesen tápszeres lett a kislányom.

Szombaton múlt 4 hónapos és már megy a gyümölcs evés. a fél ebédjét már a barack teszi ki. Szépen gyarapszik, vidám, jó kislány, széklete is van rendesen, semmi baja nem lett, hogy csak 11 hétig szopizott. Szerettem volna én is szoptatni, de sajnos nem ment. Tök lelkiismeretem volt emiatt, de mára rájöttem, hogy ettől még nem vagyok rossz anya.

2011. júl. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%
igen tápszerezz.
2011. júl. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Ittam Laktoherb teát,de abbahagytam,mert lehet attól fáj a pici hasa. 1 hétig ettem a homeós Urtica Urens bogyót...Pihenés kevés van, sört utálom, folyadék megy, inkább a délelőtti kajával van gond! Amúgy eszek rendesen, de szerintem vékony a tejcsi. Első héten sűrű volt és szép sárga,most fehér és híg!:(
2011. júl. 26. 14:55
 4/21 anonim ***** válasza:
94%

NE TÁPSZEREZZ!!

rakd cicre nagyon sűrűn, akár 1-2 óránként, de ha elkezdesz tápsert adni(fölöslegsen), akkor jó úton haladsz a teljes elválasztódsá felé.


Az enyém sem híztott többet fél kilóál havonta,nem értem ki mondta ezt hülyeséget, hogy fél kg kevés???


Mennyit kellene hízni, 2 kg-ot??


6 hónapig kizárrólag szoptattttam, senki nem tömte a fejemet olyanokkal, hogy kevés

28 hónaposan egy szép 15 kilós "kislány" lett és még mindig cicizik.


Egy anyatejes babánál heti 80-100 grammos gyarapodás, TÖKÉLETESEN ELÉG

2011. júl. 26. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

eelőző



NINCS nem tápláló anyatej!!


A sűrű sárga az a hátsó tej, ami zsírban gazdag, a fehér és hígabb, az ami aszoptatás eljén jön, cukorban gazdagabb.

2011. júl. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

A fél kg gyarapodás jó. Egyébként honnan számoltad? A születési súlytól, vagy a legalacsonyabb súlyától?

Mellgyulladás után valóban visszaeshet a tejtermelés a gyulladt mellből. Erre a legjobb "gyógymód" hogy gyakrabban szoptatsz erről az oldalról. Tehát minden szoptatásnál ráteszed erre a melledre.

Egyébként nem kell váltott mellből (egy etetés egy mell, másik etetés másik) szoptatni, ha neked és babádnak jobban megfelel, akkor nyugodtan szoptass 2 mellből. Sőt vannak időszakok, amikor a 4-6 mellből szopi válik be. Pl. délután-este mindenkinek kevesebb a teje, ilyenkor nyugodtan válts többször is mellet, ha a babád vevő rá. Arra ügyelj, hogy az első melled jól ürítse ki és csak után tedd a másikra, hogy a hátsótejhez is hozzájuthasson. Ha pár nap-egy hét alatt nem tapasztalsz változást (kevés a pisis pelus, keveset hízik, nincs meg a heti 12-15 dkg, inkább havi 400 g, extra nyűgös)akkor orvossal megbeszélve a tápszeres pótlás is meg lehet próbálni, hisz arra találták ki.

Esetleg szoptatásban jártas más védőnőt, szoptatási tanácsadót keress meg, aki gyakorlati tanácsokkal el tud látni.

2011. júl. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 xStefix ***** válasza:
100%

A 15:30-as anyuka nagyon jól összefoglalta neked, amit tudnod kell.


Plusz még: a tejed SOHA nem "vékony"! A szülést követően azért volt sárga és sűrű egy ideig, mert az még ún. előtej ill. átmeneti tej volt, nem pedig érett anyatej! Ennyi idősen mindenkinek kifehéredik, de nem azért, mert már nem elég zsíros! Ezt gyorsan felejtsd el!!!

2011. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 3100g-mal jöttünk a kórházból, a védőnő ahhoz képest nézte a súlyát,ami hétvégén meztelen 3600g volt. Most sikerült délután 1 ciciből 110-et ennie, remélem estére a másik is telítődik!
2011. júl. 26. 17:55
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy ciciből 110-et evett, akkor még véletlenül sem lehet kevés a tejed!

Ebben a kezdeti időszakban, amíg be nem indul a normális tejtermelés, ne három-négy óránként szoptasd a kicsit, hanem minél sűrűbben próbáld mellre tenni. A három óránkénti szopi, mindig két mellből, nekem csak arra volt elég, hogy éppen fenn maradjon a tejtermelés, de inkább kevesebb lett idővel. Ez alatt az időszak alatt havi fél kg. híztunk. Mikor sűrűbben kezdtem szoptatni, kb. 2-3 hét alatt indult be rendesen a tejcsim, és utána már ő is havi 1 kg hízott. Egyszer sem pótoltam tápszerrel (szerintem neked sem kell, van tejcsid)! Egy idő után annyi tejem lett, hogy már csak az egyik cicit kérte.

Amúgy nem minden gyerek hízik egyformán. Jóllakottnak látod a gyerekedet, ő engedi el a cicit? Ha ezekre a válasz igen, akkor parancsszóra, úgysem tudod tápszerrel megtömni, csak amiatt, hogy hízzon többet...

2011. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 xStefix ***** válasza:
100%

A melled nem időre telítődik (mondjuk x óra múlva lesz csak benne elég tej), hanem (hosszabb távon) akkor lesz több tejed, ha gyakra(bba)n éri inger.

Most még valószínűleg szépen kikerekedik a következő szopi idejére, de ez nem egyenlő azzal, hogy mindig is ez jelzi majd, hogy sok tejed van! Pontosabban, most még éppen több van valószínűleg, mint kellene, mert a szervezeted ilyenkor még túltermel. Később viszont csökkenni fog a szoptatások között termelt és tárolt tejmennyiség (amitől kerekedsz) és nőni fog a szoptatás alatti mennyiség. Így idővel azt fogod majd tapasztalni, hogy felpuhul és plötyi lesz a melled, már nem kerekedik annyira, csak több órányi szünet után. De ekkor se ijedj majd meg, mert továbbra is lesz elegendő tejed (sőt, akkor lesz majd pont elég, mert megszűnik a mostani túltermelés).

Mindezt azért írtam csak le, hogy tudd, mire számíts később. Nagyon sok anyuka fut bele abba a hibába, hogy nem tudja, hogy ez így teljesen normális és amikor hirtelen laposabb lesz a melle, tévesen azt hiszi, hogy apad a tej, és azonnal tápszerhez nyúl, pedig felesleges.

2011. júl. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!