Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik nem szoptattak egyáltalán...

Akik nem szoptattak egyáltalán, de volt tejük, azoknak hogyan sikerült elapasztani?

Figyelt kérdés

A Telkiben fognak majd császározni,ott csak odaadom a tápszert a nővérnek és kész?

Aki szült már a Telkiben,mi a tapasztalatod a nővérekről?

Nem szeretném,ha a babám több napig csak cukros vizet kapna,mert azt hallottam,hogy pár kórházban ezt csinálják.


Nem az érdekel,hogy milyen érvek szólnak az anyatej mellett,meg hogy mik szólnak a tápszer ellen.


Köszönöm!


2011. aug. 1. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt előre meg kellene beszélned az orvosoddal, hogy mit szeretnél. Én a MÁV-ban szültem sürgősségi császárral, és bár nem tudom, a tápszereseknél mi van de az első éjszaka minden baba cukros vizet kapott (be se lövell a tej akkor még általában). Másnap odahozták, és utána egész nap velem volt a baba, és akkor szoptattam amikor sírt hogy éhes. Tehát gyakorlatilag ha akartam volna akkor keverhettem volna neki a tápszert és odaadhattam volna cumisüvegből. Úgyhogy azért mondom hogy szerintem nem a nővér fogja etetni a babádat hanem te, de nem tudom a Telkiben mi a szokás.

Az elapasztással kapcsolatban nem tudok segíteni.

2011. aug. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
.
2011. aug. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
9%
Van a tej elapasztására gyógyszer, azoknak szokták adni, akiknek meghal a babájuk, de gondolom van az a pénz, amiért felírják bárkinek.
2011. aug. 1. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Létezik gyógyszer az apasztásra, amit orvos ír fel. Így ezt vele beszéld meg, tőle kaphatsz receptet.

Ami pedig a cukros vizet illeti, a legtöbb helyen tényelg ez a szokás, a Telkiben is tapasztalatom alapján, így ha más elképzeléseid vannak, azt előre meg kell beszélned a Telkis gyerekorvossal, illetve a nővérekkel.

A személyzetet illetően, mindenki segítőkész, ha nem vagy nagyon finnyás, mert erre mindenhol szoktak ugrani... :(

2011. aug. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
10%

Szépen fokozatosan apasztottam el,bár én szoptattam valameddig,úgyhogy volt sok :S De így is hamar ment a dolog,kb.3 hét.Hogyha alapból az elejétől kezdve nem akarsz szoptatni,akkor neked könnyebb dolgod lesz,mert kevesebb tejmennyiséget kell elapasztani.Egyébként én megértelek,de a helyedben 1-2 hétig szoptatnék,hogy az értékes immunanyagokat megkapja.Vagy le is fejheted neki,ha úgy jobb.

A lényeg az apasztásnál,hogy szépen-fokozatosan,nem egyik napról a másikra,mert tejlázat kaphatsz,és az nagyon kellemetlen.Én is minnél hamarabb túl akartam esni rajta,de utánna beláttam,hogy nem lehet.

2011. aug. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért döntöttél így? Félre ne érts, nem akarlak meggyőzni semmiről, csak tényleg érdekel, ha publikus.
2011. aug. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,akkor rákérdezek az orvosomnál a gyógyszerre.

Igazából nincs semmi különös ok,egyszerűen csak taszít a dolog...

2011. aug. 3. 11:11
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel az indokkal nem fog előre felírni semmit, és a kórházban sem fogják tápszerezni, mivel - ha hiszed, ha nem - a kismamák nagyobb részét taszítja az első gyerek születése előtt a szoptatás. Aztán a hormonok úgy alakítják, hogy mégis megy a dolog, és csak egy elenyésző kisebbség tart ki a korábbi véleménye mellett. Azt fogják mondani, hogy először próbáld meg, aztán ha még mindig szörnyűnek találod, talán adnak rá gyógyszert. Vagy nem. De előre száz százalék, hogy nem fognak, és szerintem Te véleményed is me fog változni, akkor is, ha most még hihetetlennek találod. Puszta biológia. :)
2011. aug. 3. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%

Az enyém nem változott,pedig engem a szoptatás gondolata sosem taszított,viszont amikor megszületett a drágám és szoptatni kellett,hát,egy darabig tűrtem,de nem bírtam,és abbahagytam.

A kérdezőek meg gondolom programozott császárja lesz (előre megbeszélve a dokival,mert gondolom nem akar természetes úton szülni - valahol ez is érthető,bár én természetesen szültem,nem cserélném el semmilyen fájdalommentes élményre azt a szülést) így simán fel fogja neki írni a doki (legalábbis én így vettem le,vagy tévedek?)

2011. aug. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem hiszem,hogy változni fog a véleményem...

Amúgy nem tévedsz utolsó.

2011. aug. 4. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!