Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek hogy gyorsabban...

Mit tegyek hogy gyorsabban induljon be a tejleadó reflex?

Figyelt kérdés
2011. aug. 9. 09:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szpotatás közben? Vagy hogy érted?
2011. aug. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mármint szoptatás közben!
2011. aug. 9. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen, sokat kell nyűglödnie a picimnek, míg végre jön a tej, és fejéskor nehezen kezd rá. Van hogy már épp feladnám, hogy ebből már semmi sem fog jönni, mikor beindul végre.
2011. aug. 9. 10:12
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem nagyon semmit. Reflex-nem mindenkinél egyforma. Nálam attól is beindult ha rágondoltam a szoptatásra.
2011. aug. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Először is gratulálok a babához! :)

Én most a második babámat várom és az elsőnél hasonló gondokkal küszködtem.Sokat sírtam,hogy rossz anya vagyok,mert még meg se tudom rendesen szopiztatni a babát...A barátnőm, aki az újszülött osztályon csecsemős nővér, ő jött el hozzánk és segített.Hozzám is türelem kellett,mert mindent egyszerre akartam és gyorsan.(Azok a hormonok...) :D

Egyetlen dolog amit tehetsz,hogy nem görcsölsz rá,szépen nyugodtan szopiztasd a babádat, gyönyörködj el benne,ez sokat segít.Ne azon izgulj,hogy,hogy már megint nem úgy megy,ahogy te szeretnéd, mert ha ideges vagy miatta, az hátráltathatja.Türelem :))))


Sok sikert :)))))

Egy 35 hetes kismama :)))

2011. aug. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 xStefix ***** válasza:

Nyugalom, relaxálás: nagy levegővétel, gondok elengedése. Ránézel a babádra (akár egy képre is), hallod a hangját vagy a sírását. Esetleg az, hogy elképzeled, amint szépen megindul a tejed és a babád elkezd nagy kortyokban nyelni. (Nálam ez rövid gyakorlás után nagyon jól működött.)

Finoman ingerled a bimbódat, az ujjaiddal imitálod a szopási mozgást, vagy szükség esetén előfejsz (bár fejéssel sokaknál nehezebben indul a tej, pont a kevésbé intenzív inger miatt).


Tudd, hogy idővel általában lassul a reflex beindulása, de ez normális dolog (ha nem a stressz miatt van). Legyél ilyenkor is türelmes, bíztasd a babád a folytatásra, így ő is nyugodtabb lesz. Alkalmazkodni fog hozzá ő is, csak idő kell, amíg megtanulja.

2011. aug. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
lazíts! nyugatató, halk zene, mély levegő, 1 pohár víz, kényelmes testhelyzet....!
2011. aug. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia, nekem a babám hamar beindítja, de fejéskor baromi nehezen jön. Fejni lefekvés előtt szoktam, mert a babám 8most 3 hónapos) 1 hós kora óta 13-14 órákat alszik éjjel és este lefekvés előtt ezért lefejem, ami a cicimben van, ez tartalékolom későbbre, estére néha, nem elég neki, ami a két ciciben van. Szóval én is utánaolvastam, sok érdekes találtam, de ami nekem bevált: fejés előtt meleg vízzel átmosom a cicimet, ásítozás (valami angol oldalon olvastam), C-fogás. De van, hogy 10 perc után feladom, zenét hallgatok, benézek az alvó babához (beleszagolok a baba- és álomszagú levegőbe) és visszatérek a fejéshez. Ez szinte mindig sikerre vezet. De azt hiszem a leginkább azért segítenek, mert enyhítik a nyomást, hogy márpedig most x milit kell produkálnom. Egyik este még így sem sikerült, a férjem leült mellém és elmeséltette velem, hogy mit csináltak ma a gyerekek, mit tanult ma meg a kissebik, egyből beindult, ahogy nem a fejésre koncentráltam. Remélem valami beválik. Nyugi, türelem, kitartás.
2011. aug. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a hasznos válaszokat.
2011. aug. 9. 19:16
 10/13 anonim ***** válasza:

még az jutott eszembe, hogy rengeteget segít, ha gyönyörködsz a babádban! a szoptatást fogd föl úgy, mint a ti kettőtök közös élénye. ne azon járjon az eszed, hogy mit kell elintézni, mit főzzél... hanem csodáld a babád.


sokszor észrevettem, hogy este amikor Apának meséltem, milyen édes volt ma a lányunk, beindult a tejem.

2011. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!