Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » S. O. S. Szoptatok és sajnos...

S. O. S. Szoptatok és sajnos fogyok:- (! Ötlet, bevált étrend valakinek?

Figyelt kérdés

Üdv!

Tudom bután hangzik mert ennek sokan örülnének ha terhesség után leadhatnák a kilókat ...vékony testalkatú vagyok terhesség alatt sem híztam szinte csak a babára hasamra...pedig aztán ettem "reggeltől estig" mindent. Bár ez a terhesség előtt is így volt nem vagyok hízásra hajlamos.

Most hogy egy hete szültem, szerencsére tejem nagyon sok van még fejnem is kell szopi után...viszont én vissza is estem a kezdő súlyomra mégis azt látom hogy a seggem olyan lapos, löttyedt, a lábam vékony...:-((( Pedig előtte azért nem így néztem ki. :-(! Tudom most a baba a fontos hogy tudjam szoptatni, EZ A CÉLOM, de ha én lefogyok csontvázra akkor miből? Meg azért szeretnék pindúrt én is jól kinézni reggel a tükörben magamnak! mert pár hónapig csak leköt a baba itthon!

Egy csomó minden tiltólistán van hogy a szoptatás miatt ne együk mert felpuffaszt stb! Ásványvíz meg tea, meg szűrt levek, ezt lehetne inni! Hát ettől aztán lesz tej!

Hasonló gonddal küszködő anyukák nektek mi vált be ilyenkor???? Légy szíves írjatok, nagyon elvagyok szontyolodva! mit lehet enni szoptatás alatt, szerintem "mindent" kellene de várom ötleteket!!! Köszönöm előre is!


2011. aug. 15. 08:36
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
29 éves srác vagyok,de a szoptatás alatt mindent meg ekllene adnod a babának...fogyás,fogyókúra addig eszedbe se jusson...
2011. aug. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21%

Minél több szénhidrátot egyél!!!Ez fontos, ettől lesz tápláló a tejed.Tejet napi 1 pohárral lehet, meg kávét is.De a puffasztó ételeken kívül döntheted magadba a kaját.Kenyér, tészta,rizs, husi minden mennyiségben!!!!

Egyébként meg egyenlőre ne foglalkozz magaddal, babázz, és pihenj.1 héttel szülés után a világ legnagyobb f@szsága azzal törődni, hogy hogyan nézel ki!!!!

2011. aug. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat de úgy látom elég félreértették amit írtam! Én NEM AKAROK FOGYÓZNI!!!!!!!!!!!! ÉPPEN AZT SZERETNÉM HOGY VISSZAJÖJJÖN RÁM AZ A KEVÉS ZSÍR AMI ELŐTTE VOLT! DE HA TÜKÖRBE AZT LÁTOM HOGY NAPRÓL NAPRA VÉKONYABB VAGYOK, AKKOR MIBŐL SZOPTATOK!???????????? Remélem így már érthetőbb amit kérdezek!
2011. aug. 15. 08:53
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne szénhidráttal tömd magad,az üres kalória.Inkább sok fehérje,hús,tejtermékek,zöldségfélék,és persze a megfelelő arányban szénhidrát.Nyugodtan egyed amit megkívánsz,és én a helyedben számolnám egy darabig a kalóriákat,h biztosan a meglegyen legalább a normál mennyiség,de a cél,h több legyen.Naponta 5x egyél,nyugodt körülmények között,és utána pihenj kicsit.A sok folyadék is fontos.
2011. aug. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Amúgy teljesen normális, hogy szoptatás alatt fogysz!Ez nálam is így volt..Majd vissza megy.Egyébként a szénhidráttól lesz tápláló a tej, én nem azt mondtam, hogy mindig azt kell,de fontos, hogy sokat!!Gyümik, zöldségek is fontosak a vitaminok miatt..

Én a béres csepptől híztam vagy 10 kilót!!

2011. aug. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és a legegyszerűbb az lenne ha védőnőtől kérnél tanácsot!Hozzám 1 hónapig minden héten járt, és sokat segített..Biztos tudna tanácsot adni.
2011. aug. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

tészták,tejbegríz,nekem ettöl volt sok tejem,sajna hiztam is,nem tudok fogyni.

teje meg egy vékony nőnek is lehet.ez nem a testakattól függ.

2011. aug. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem meg ne aggódj, ha táplálkozol rendesen és azt mondod van tejed akkor nem lehet baj.Egyéretlműen a szoptatástól fogysz. Jó neked, én egyfolytában hízok, már ha ránézek vmire attól is feljönnek a kilók. Egyél amit lehet és ami jól esik, van ismerősöm aki a szopitól úgy lefogyott, h életében nem nézett ki még ilyen jól.
2011. aug. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ötletem nekem sincs, mit kéne tenni, mert én aztán mindent eszek, még tiltólistásakat is.

Szörnyű, a lányom után bevásároltam magamra ruhákat, mehetnek a kukába, de min a padlásra mert leesnek rólam:S Eszek és fogyok, de az üteme valahogy nem okés:(

És a két éves fiam is jönne cicizni:S nem csak a 7hónapos lánykám...

2011. aug. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 andilia válasza:
Szia nekem is ez a problémám a kislányom 1és fél éves és még most is cicizik és nagyon sovány vagyok hízni sajna nem birok,ez van amíg szopizik nem lehet hízni
2014. máj. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!