Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha már csak reggel és este...

Ha már csak reggel és este szoptatok, hányszor kell fejnem napközben, hogy ne apadjon el a tejem?

Figyelt kérdés
Sajnos, így is egyre kevesebb a tejem.
2011. aug. 17. 18:16
 1/3 xStefix ***** válasza:

Nem értem. Miért fejnél nappal, ha már csak 2x szoptatsz? És miért nem szoptatsz napközben is? Akkor lenne több tejed.

Csak azt ne mondd, hogy te is úgy tudod, akkor lesz több tej, ha jó sokat hagyod állni a melledben, hogy összegyűljön... mert nem így van. :-S

2011. aug. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Azért nem szoptatok, mert annyira kevés van, hogy alig jön és a babámnak már nincs türelme kiszívni. ezért le kell fejnem és cumisüvegből odaadni neki. Nagyon macerás, de félek csak így tudom fenntartani a tejem. Kénytelen vagyok, mert a tápszert nemcsak nem issza, de ki is hányja.
2011. aug. 17. 20:20
 3/3 xStefix ***** válasza:

Értem. Hát, így sajnos az esélye is csökken, hogy minél tovább szoptass... Cumizavar és hasonlók.

A fejést te magad tudod alakítani ill. kitapasztalni. Nézd meg, naponta hány fejésből mennyi jön össze. Ha mondjuk teszemazt eddig napi 4x fejtél x-et, és ezután mondjuk 2x akarod, akkor nyilván kétszer annyit kell alkalmanként. De, ez nyilván nem fog azonnal menni, ez csak a távoli cél lesz.

Szerintem először próbálj meg minden mostani fejés alkalmával egyre többet kifejni és ha láthatóan több lesz már, akkor hagyj el egy fejést és folytasd így tovább... Elméletileg össze fog jönni a több, csak idő és kitartás kell hozzá.


Viszont, ezzel a módszerrel, ha sikeresen megnő a tejed, akár folytathatnád is a szoptatást az üveg helyett. Csak ehhez mondjuk el kéne kerülni, hogy cumizavaros legyen ill. vissza kellene szoktatni a mellre...

2011. aug. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!