Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 13 hónapos a kislányom....

13 hónapos a kislányom. Hogyan vezessem rá arra hogy elhagyja az éjszakai szopásokat?

Figyelt kérdés
jobbanmondva azt szeretném elérni ha már csak reggel, este (esetleg délben) szopizna, de nem tudom hogy csináljam.
2011. aug. 23. 12:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a hozzátáplálásnál már leszoktattam az éjszaki szopizásról.Ha felkelt,akkor adtam neki egy kis vizet,megsimogattam és vissza raktam az ágyába odaadtam a szájába a cumiját és ennyi.Lehet az első pár nap sírdogál,de nekünk hamar leszokott róla.talán egy hét alatt.
2011. aug. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom 11, 5 hónapos volt, amikor azt mondtam egy éjjel na ennek vége. Képes volt másfél -2 óránként kelni és szopizni. De azt tudtam, vagyis gondoltam, h ez nem éhség szopizás csak megszokás. Én fokozatosan vettem el tőle 2-3 naponta egy -egy szopit. ilyenkor csak kivettem a kiságyból, kicsit ringattam( pár percig), majd ment vissza az ágyába, volt h nem is sírt egyáltalán , de olyan is h 5-10 percig sírdogált. De kb. 1 hét alatt elértük azt, h először már csak fél 5 körül ébredt, akkor kapott mindig szopit és ismét 1 hét elteltével már reggel 7-ig aludt.

Az a fontos, h legyél nagyon határozott, és ha sír is ne add meg magad.Hidd el nem azért kel mert éhes, főleg ha este vacsorázik és még elalvás előtt szopizik is. 19 hós kislány anyukája, védőnő

2011. aug. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! nagyon nehéz leszoktatni, főleg h velünk alszik. most 3 hétig anyóséknál vagyunk, nincs kiságy, igy kénytelen velünk aludni, szó szerint kiszolgálja magát éjjel...
2011. aug. 23. 13:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is úgy jártam el, mint az első hozzászóló!

Kisfiam 13 hónapos és sikerült hajnali 5-6-ra kitolni a szopizást. Ha előtte ébred, akkor csak vizet kap inni, vissza adom a cumiját és alszik tovább. (Egyébként ez eljátsszuk 2-3-4-szer is, adott esetben, sajnos!) Valószínűleg a fogzás, illetve a meleg miatt is többször ébred, de kizárt, hogy éhes legyen (jól vacsorázik este 20 órakor). És különben is, ebben a korban az anyatej szinte már csak szomjoltó neki, nem úgy lakik tőle jól.

Próbáld ki, hogy csak vizet adsz a babádnak, ha megébred. Igyon annyit, amennyi jól esik neki. Az eltelíti kicsit a pociját és vissza fog aludni. Valószínűleg újra meg fog ébredni, de akkor megint igyon egy kis vizet, cumi, simogatás és alvás!

Kitartás!

2011. aug. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!