Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Honnan tudhatom, hogy elég-e...

Honnan tudhatom, hogy elég-e a tejem? Nem bírok 24 órán keresztül szoptatni, már összeragadunk.

Figyelt kérdés
Ha így fojtatjuk tovább, akkor még wcre sem fogok tudni elmenni. Reggel még viszonylag mindenrendben volt, Óránként cicizés, hogy ne legyen szomjas. De kb. 11-től már nem lehet vele mit kezdeni, ha nem szopik, akkor sír. Már 2 órája az ágyon fekve szoptattam, hátha elalszik, de nem történt meg. Hiába csinálok bármit, neki semmi sem jó, amint kikerül a szájából a cici, már sír is. Nincs elég tejem????
2011. aug. 25. 14:21
1 2 3
 1/21 xStefix ***** válasza:

Mennyi idős is?


Ez egyébként az idő miatt is lehet ám... Tudom, hogy húzós, de te is tudod, hogy két választásod van: vagy kitartasz, vagy más praktikákhoz nyúlsz.

Igaz, utóbbiak sem biztos, hogy belekavarnak a szoptatás természetes menetébe, de ez attól függ, mit csinálsz, mit "kezelsz" vele és hogyan.

Tudni kéne, hogy miért sír ennyit, akkor közelebb jutnál ahhoz, hogy bele kell-e nyúlni vagy sem.

2011. aug. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
tarts ki,mert ha sokat van cicin,több lesz a tejed,vagy adsz neki vizet szomjoltásnak h tudjon elég tej termelődni.
2011. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

6,5 hetes.

Biztos közrejátszik a meleg is, de azért ez szerintem már nem normális. Nem tudom miért sír. Semmi tejterméket nem eszek, espumisan cseppeket adok neki hasfjásra. Lehet fáj valamije? Hiába sétálok vele, hiába paskolom a popóját, a karomban sem jó neki semmijen tartásban. Cumi nem kell neki. Most is épp elengedte a cicimet, fekszik egy kicsit a karomban, hátha kell még neki, aztán felemelem a vállamra büfiztetni, és ebben a pillanatban már megy is a sírás. Amúgy este jól alszik, reggel még sokat mosolygott is, de azóta csak sír folyamatosan.

2011. aug. 25. 14:36
 4/21 A kérdező kommentje:
Ha számít, kaki hétfő óta nincsen. Előtte hígabb volt neki egy kicsit, de az megoldódott. A tojás gond lehet? Azt se kéne ennem?
2011. aug. 25. 14:41
 5/21 anonim ***** válasza:
Meleg van...ő igy tudja csak kifejezni h nem tetszik neki.
2011. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

6 hetes korában megnő a tejigénye, azért is lehet többet cicin, de lehet, hogy nem is éhes, csak nyűgös a nagy melegtől, lehet, hogy fája a hasa, mert nem kakilt és az is lehet, hogy túlette magát.

Nekem ami bevált, a több napig nem kakilás után: felforral majd lehűtött vizet adtam 1-2 teáskanállal, mivel addig még csak anyatejet kapott, az ismeretlen nedű "kipucolt" belőle mindent, és onnantól kezdve megnyugodott.

Ha minnél többet van cicin a picur, annál több lesz majd a tejed is kereslet-kínálat

2011. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
kicsit törölgesd át, fürdesd le, hátha jól esne neki is egy kis frissítés, Neked is jólesik egy zuhany
2011. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Már áttörölgettem.

Most egy kicsit csendben van, nézelődik a kezemben. De ez sem a legjobb 32 fokban.

Pár kanál vizet adtam neki tegnap, de nem lett tőle kaki.

2011. aug. 25. 14:59
 9/21 A kérdező kommentje:
Próbáljak neki felengedett tejet adni?
2011. aug. 25. 14:59
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha megvan a heti 12-20 dkg súlygyarapodás, van sok pisis pelus és néhány kakis (az én fiam volt, hogy egy hétig sem kakilt, és ez normálisnak számít, ha anyatejes), akkor nem az éhség miatt sír. Szerintem, próbáld mérni,hogy ezt az okot kizárhasd, de csak hetente egyszer ugyanabban az időben.
2011. aug. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!