Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak a mellemmel?...

Alinaaa kérdése:

Mit csináljak a mellemmel? Seb? Vérzi? Szopi? Mélyhűtött tej?

Figyelt kérdés
Sebes és kicsit vérzett is reggek, már pár hete úgy van, hogy kenegetem bepanthennel, de mire ugyebár ,,hatna,, megint jön a szopi, ami nem fáj, de ha már a begyógyulásnál tartanánk vagy elkezd kakilni és húzza vonja magát a mellemen, vagy rámharap. 2hónapos. Nem akarok neki lefejt tejet adni, szoptatni akarok. Vagy most hagyam ki egypárszor a szopit? van a mélyhűtőben tej. Ha véres mellet szopizik azza ártok neki? Ti mit csinálnátok?Most váltottam kalciumos krémre.
2011. aug. 27. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Hagyd el a krémet, helyette anyatejjel kend be, nekem pillanatok alatt begyógyult a vérző seb. Esetleg addig használjatok bimbóvédőt, nem kell félni attól, h utána csak azzal fog tudni szopizni, de neked sokat segít.

Semmiképp ne hagyd abba a szoptatást.Legyen minél többet szabadon a melled, az is segíti a sebgyógyulást.Kitartás!!!

2011. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon érzékeny a mellem, meg eleve a bőröm. Hiába kentem, minden lehetséges szerrel, nem használt semmi.

Egyetlen dolog segített mind a két gyereknél, az a bimbóvédő.

ha az nem lenne, tuti nem szoptattam volna, nekem rettentően fájt a mellem.

3 hósan szoktak le róla, amikor már nem lógtak egész nap a melleimen.

Próbáld ki, eleinte majd biztos nem fog neki tetszeni, de megszokja hamar.

ne adj lefejt tejet, meg ilyenek. szoptass, ha kell bimbóvédővel.

2011. aug. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nekem annyira abszurdnak tűnik a bimbóvédő.Nem fáj a konkrét szoptatás.Csak hogy neki men árt-e ha véletlenül vérzik.Most bekenegettem anyatejjel.Most egy kicsit szabadon hagyom és amint rászárad

megint bekenem.

2011. aug. 27. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:
Van aventes tejgyűjtő kagyló! Amit ha felteszel (lehet úgy, hogy szellőzzön, és úgy hogy tejet fogjon fel), be tudod kenni a melled, és eltartja a melltartót a melledtől, tehát szabadon lehet, mégsem egy szál ciciben vagy otthon. Ilyen félgömb alakú izé, nem tudom máshogy leírni. De én ezt szoktam feltenni, mikor fáj, és bekenem.
2011. aug. 27. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 xStefix ***** válasza:

Semmi baja nem lesz a véres tejtől sem, ha őt magát nem zavarja. Ártani nem ártasz neki, nyugodj meg. :)


A védővel kapcsolatban én azért óvatosságra intenélek, mert ha érzékeny rá a babád, akkor esetleg megzavarhatja. Nem mondom, hogy tilos, de szerintem az utolsó lehetőség legyen a sorban. Ha semmi más nem használ, ám legyen, de akkor is csak óvatosan, figyelve a kicsi szopási készségét (ha bármilyen szinten lanyhul, rosszabbul kezd szopni, akkor le kell vele állni). De ha nem fáj, vagy még el tudod viselni, ill. úgy tűnik, lassan javul is azért a helyzet, akkor felesleges védőhöz nyúlnod.

2011. aug. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ceyla ***** válasza:
Nekem csak az Avent krém jött be, mert az nem hámosít hanem csak puhít. Lassan de begyógyult. Na meg a tejgyűjtő kagyló is jó volt. Bimbóvédővel nem tudott szopizni a lányom.
2011. aug. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kibírok én mindent.Akkor jó ha nem árt neki, őt úgy látszik nem zavarja.Ma kapok kölcsön bimbóvédőt, majd meglátom, hogy kipróbálom-e. Nálunk hétfőn ünnep van, ugyhogy csak kedden tudok venni kagylót, de kipróbálom:)

A bimbóvédőtől nem apad a tej?

2011. aug. 28. 10:52
 8/9 anonim ***** válasza:
48%

Elsős válaszoló vagyok.

Nyugodj meg nem fog apadni a bimbóvédőtől a tejed. Az én lányom csak azzal tudott szopizni, kb. 2,5 hós koráig és nem apadt emiatt a tejem, sőt annyi volt, h napjában 3-4x fejnem is kellett. Attól pedig ne félj h hozzászokik, vagy megzavarja.

2011. aug. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, bimbóvédő kiesett, nem veszi el. Most szellőztetek, meg kenegetem.Már jobb. kihagytunk 3 szopit(lefejetem és üvegből kapta) És megyek beszerzek egy gyűjtőt. Hátha hosszútávon segít:)

Köszönöm mindenkinek.

2011. aug. 31. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!