Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon cici függő babát hogy...

Nagyon cici függő babát hogy lehet le szoktatni a ciciről?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kislányom és mostmár kezd teher lenni a szoptatás mert például az éjjel is felkelt vagy 10szer cicizni és hijába próbáltam vizet adni neki nem fogadta el hanem inkáb orditot hajnalig
2011. aug. 29. 08:22
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok

Egyetértek utolsóval,annak ellenére,hogy én ezt nem tudtam megcsinálni.

Eltökéltség kell az biztos.De ez csak tőled kell induljon,Te kell érezd,hogy ennyi.Ne a környezeted gyakoroljon rád hatást,mert akkor az rossz lesz,mikor ráébredsz,lehet másképp kellett volna.

Nekem is voltak próbálkozásaim,aztán lemondtam,és rájöttem,nem egészen én akartam.

Ha valakinek "kipanaszkodhatod magad" akkor már sokkal könyebb.Nekem nem lehetett,nem hallgatott meg senki,nem hitte el senki,hogy nem birom.

Ha te úgy érzed,hogy tényleg akarod a változást,és bármi áron kibírod,akkor használd az utolsó által leírt módszert.

2011. aug. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
hogy én milyen hülye egy anya vAgyok szegénykémnek a szemfoga jön,reggeli orditásban láttam.amúgy nem mindig ébred fel éjjel csak kb 2 hete folyamatosan és már hulla vagyok.a férjem meg sem hálja ha sir éjjel a kislányunk.már próbáltam a cumit de az sem kell neki
2011. aug. 29. 11:39
 13/17 anonim ***** válasza:
26%

Nem vagy hülye ,csak fáradt vagy.Képzeld el,ha most vennéd el a cicit szegénykétől.Nekünk egyszerre bújt a 4 ,így hamarabb megúsztuk.De a többi sem volt leányálom.Nagyobbik gyerekemnél azt sem tudtuk,hogy fogzik.

Én mindig adtam estére Nurofent,mikor láttam,hogy már töri az inyt.

2011. aug. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvos tud felírni szuper ecsetelőt, ami a fogacskájára van. Az bizsergeti, és nem fáj neki annyira már utána. Szóval én kenegetném, mindenképp egy próbát megér. Ja, nálam felsír a baba, és magamban számolok 10-ig. Általában abbahagyja. Amikor rögtön berobogtam, akkor rafkózott. ha nem hagyja abba, akkor jön a cumi. Amúgy nálunk a langyos víz segített. Azt kapta 3 napig, aztán sima szobahőmérsékleten. Aztán valahogy nem akart fölkelni. Amikor jön a fogacska, akkor meg bekenem és aluszkál simán utána.
2011. aug. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi még csak kezdők vagyunk, mert csak két foga van kint. Azt hiszem a következő most fog érkezni.

Nagyon szerencsés anyukának mondhatom magam, mert az én kisfiam csak max 2x kelt újszülöttként is. Most pedig már hónapok óta átalussza az éjszakákat. (egy hét múlva 6 hónapos) Egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor éjszakáztunk.

Este 9 körül leteszem és reggel 7 után arra ébredek, hogy játszik. Hihetetlen, igaz!!!

2011. aug. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Yarra ***** válasza:

Nálunk úgy sikerült a leszoktatás az én cicifüggő fiamnál, hogy 22 hónapos korában el kellett mennem egy halaszthatatlan műtétre amit altatásban végeztek. nem volt nagy műtét, másnap már hazaengedtek. A kisfiam amint meglátott már rohant is felém, kérte a cicit, megszívta, rám nézett és azt mondta: Pe! Az altató kiválasztódott a tejemben és keserű íze lett. Kínálgattam egyre, de határozottan elutasította, nem is kérte többet.


Ezzel természetesen nem azt akarom mondani, hogy egy műtét szükséges a leszoktatáshoz, csak gondoltam hasznos lenne párhuzamot vonni, és ha mondjuk bekennéd valamivel a cicit ami természetesen nem ártalmas a babunak, de nem lesz tőle megszokottan fincsi a tej, lehet beválna a dolog.


Én úgy láttam, hogy egyáltalán nem viselte így meg a dolog, mert nem én vettem el tőle a lehetőséget, a cicit, hanem ő nem kérte mert "Pe", mert "elromlott".


Nagyon édes volt, utána még egy ideig mikor meglátta a cicit mindjárt mondta: "cici, pe", és vigyorgott hogy ő milyen felfedezést tett! :)

2011. aug. 31. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben persze,hogy nem te vetted el tőle,hanem rákényszerített egy helyzet.De ha bekened,akkor már nem beszélhetünk természetes elválasztódásról.

Persze mindenki maga tudja,hogy mit akar.Én a nappali gyakori szopit 2 éves kor után úgy intéztem el,hogy bekentem citrommal,és mondtuk,hogy meleg van,megsavanyodott.De az elalvás szopit azt már nem vettem így ki,azt rábízom,ameddig szüksége van rá.Persze nálam is van egy határ,ami 4 év.

2011. aug. 31. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!