Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nagyon kevés a tejem de...

Nagyon kevés a tejem de szeretném még szoptatni a babámat, hogy csináljam?

Figyelt kérdés

Sziasztok,tanácsot kérnék!!

A kislányom 5 hónapos ,a születésétől fogva kevés a tejem ,pótolnom kellett neki ..elfogadta a tápszert és szopizott is amennyit tudott..rengeteget küzdöttem,hogy ne apadjon el...mostanra már nagyon kevés,de én amig van pár csepp szeretném szoptatni..

Gondoltam,hogy leredukálom reggeli és esti szoptatásra...de este többnyire türelmetlen,fáradt és nem akar szopni...sír.

Arra jutottam,hogy bár nagyon bánt,akkor csak a reggeli szopit próbálom neki megtartani...de nagyon félek,hogy elapad,mert kevés a stimuláció...

A kérdésem az,hogy hogyan tudnám ezt a keveset fentartani???


2011. aug. 30. 22:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
szeintem 4 orankenti fejessel. mindegy milyen keves de fejd uresre. fejes es szoptatas elott egy negyedoraval igyal meg kb. 3 dl. vizet.nagyon koncentralj a fejesre es csak arra. psychesen is segiteni kell a tejtermelodest! sok sikert!
2011. aug. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Kedves vagy,köszönöm!

Igyekszem...

2011. aug. 30. 22:59
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Először is ne haragudj, hogy úgy írok, hogy még nincs babám.

Mi volna, ha napközben mindig próbálnál adni neki egy keveset. pl amikor sír, hogy szomjas.

Sok szerencsét!

19L

2011. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Yarra ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben voltam. nagyon szerettem volna 6 hónapos koráig kizárólag szoptatni, meg azután ameddig csak lehet. Amíg csak szopizott nagyon megéreztük a növekedési ugrásokat, olyankor több lett hirtelen az igény, de a tej nem követte olyan gyorsan az igényeket. Úgy éreztem éhes marad az én picikém. A legjobb barátnőm azt tanácsolta, hogy ne csak 3 óránként adja neki cicit mint ahogy abban az időszakban éppen kérte a babó, hanem 1,5-2 óránként. Megpróbáltam, nagyon nehéz volt 2 nap, mert babu megszívta, nem jött, azonnal üvöltött. Kitartó voltam, 2 napba nem hal bele, gondoltam, sírva is a tehetetlenségtől, de nem adtam neki tápszert se (próbáltam de az nem kellett neki), 1,5-2 óránként próbáltam megszoptatni a "kiüresedett" cicimből. Kb. 2 nap "kínlódás" után a cicim bedurrant, tej annyi hogy még a szomszéd gyereknek is jutott volna. :)


Utána majdnem 2 éves koráig szopizott.


Szóval tedd sokszor cicire, ha tudsz fejjél is (én nem tudtam) és legyen erőd kibírni azt az 1-2 napot. Ha ritkítod a szoptatások számát, biztosan nem lesz több tejed... Kitartást!

2011. aug. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Yarra ***** válasza:
100%
Még csak annyi, hogy teljesen igaza van az elsőnek, igyál szoptatás előtt mindig!! És (bár és-sel nem kezdünk mondtatot :)) napközben is sokat, tudatosan!
2011. aug. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Yarra nagyon pontosan leírta,(és nagyon gratulálok Neki) hol követik el az anyukák a hibát. Megijednek és elkezdik mellé táplálni a babát. Ezzel elindul egy ördögi kör.

Minden egyes „más” folyadékkal csökkentik a mellben termelődő anyatej mennyiségét. Ő kitartó volt és most ezt kellene szép fokozatosan neked is tenned.

Ne redukálj, sőt amennyit lehet tedd cicire. Remélem nem adsz teát sem. Így szinte óránként megkínálhatod cicivel, hisz abból kapja a „szomjoltót” is.

Vissza tudod hozni, ha eldöntöd nem rettegsz és kitartóan cicizteted. A táppal jóllakatod és nem szopik annyit.

Ezért írtam az ördögi kört.

2011. aug. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a tanácsokat lányok..

nem adok csak tiszta vizet ha szomjas a babám..sajnos a cicit nem fogadja,ha szomjas...

Már túl vagyunk mindazon..amiket leírtatok,a napi többszöri szopin,a sok folyadék az természetes...a plussz fejés stb.mindent kipróbáltam és csináltam,nem kíméltem magunkat.

Úgy jöttem haza a kórházból,h a lányom egyáltalán nem tudott szopizni..fejéssel és állandó szopipróbákkal tudtam fenntartani a tejet..aztán ahogy erősödött,már tudott szopizni,csakhogy soha nem volt elegendő mennyiség neki...már a kórházban is a vészes fogyása miatt,mondták,h cumisüveg...de valójában ott rontottak el mindent...de ez hosszú történet.

Azért kérdeztem,hogy fenntudjam tartani fejjek e vagy nyugodjak bele ,h még reggel szopizik valamennyit...A babám szopizna,csak már szinte üresek a melleim...soha nem fogok tudni belenyugodni,hogy igy jártam...:(

2011. aug. 31. 14:00
 8/10 xStefix ***** válasza:
100%

Figyuka, folytasd csak szépen nyugodtan!

Ha a babád napközben bármikor szopit kér, adj neki! Ne TE redukáld le, hogy Ő mennyit szopjon, hanem engedd neki, hogy annyit kapja, amennyit szeretné. Ha úgy látod, reggel biztos a szopi, azt mindenképp tartsd meg, bíztasd rá. Ha napközben szomjas vagy sírdogál valamiért, te azért csak kínáld meg bátran, akkor is, ha eddig nem fogadta el. Ha egyszercsak mégis, az szuper lenne, de csak nem és nem, akkor ez van. Erőltetni nem szabad semmiképp, de bíztatni, kitartóan kínálgatni igen! Ne fogd fel ennyire drámaian te sem.

Ha estefelé nyűgösebb a szopira, te akkor is kínáld csak higgadtan. Próbálj olyan körülményeket teremteni, hogy megnyugodjon, esetleg várja is a szopit. Figyeld, hogyan viselkedik és próbáld kitalálni, mikor tetszene neki a legjobban. Fürdés előtt? Után? Esetleg egy kis masszír után?

Nem tudom, hogyan alszik el, de ami sokszor segít pl. szopisztrájk esetén is, az a félálomban szoptatás. Ha módod van rá, próbáld ki te is, hogy akkor szoptatod, amikor már majdnem elaludt; esélyes, hogy így rád fog cuppanni. - Azon most ne aggódj, hogy rajtad alszik el; ez most több szempontból is jól jönne neked.

Ezen túl pedig a szokásos tanácsok: fejj, amikor szükségét érzed (de akkor rendszeresen és kitartóan ezt is!), figyelj a folyadékra és a pihenésre! És ami még lényeges: nyugodj meg! Igyekezz lazán kezelni a dolgokat. Minél jobban ráparázol vagy épp elkeseríted magad, hogy csak ennyi sikerült, annál több stressz ér és az nagy ellensége a tejnek...

És nézd a másik oldaláról: sokkal jobb, mintha egyáltalán nem tudtál volna szoptatni! Legyél büszke arra, hogy legalább ennyit sikerült, mert biztosan ezt sem volt könnyű - és próbáld még meg fenntartani a fenti tippekkel. Ha nem sikerülne, azt ne csalódásként fogd fel, hanem "sorsként", ha viszont igen, azt plusz ajándékként. A szoptatás folytatását nem lehet "elvárni", mert nem kézenfekvő, hogy biztosan sikerül. Állj úgy hozzá, hogy szuper lesz, ha igen, de nem világvége, ha nem. Muszáj, hogy kicsit lazíts, mert a rágörcsölés sose segít. (Már csak attól is több tejed lehet, hogy egyszerűen ezt elfogadod.)

2011. aug. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Ne csináld az önmarcangolást nagyon, nagyon jó anya vagy.

Szerintem van a cicidben és még fog is szaporodni. Ha hajlandó szopizni tedd rá sokszor. Nem egy két nap míg beáll a mennyiség.

2011. aug. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a kedves szavaitokat...nagyon jól esik,mert én tényleg nagyon kivoltam és vagyok is,hogy soha nem tudtam a kicsimet rendesen jóllakatni ciciből..vagyis még régebben reggelre volt annyi,amennyi neki kellett..de olyan rövid ideig..kínálgatom én neki naponta többször is van,hogy picit sziv..de aztán elforditja a fejét..mert szerintem nem megy a tej,lehet mostanra jobb neki cumisüvegből,mert az gyorsabb..eddig ezzel sem volt gond..nem zavart be..szépen szopizott volna...csak én nem tudtam produkálni eleget..valószínűleg ,rá is görcsöltem ,annyira szerettem volna jó sokáig szoptatni..olyan jó összebújni vele,a saját külön kis kuckónkba...ez van sajnos..lehet,hogy ennyi jutott..

de persze próbálkozom..

Még egyszerköszönöm,hogy irtatok!!

Minden jót Nektek!

2011. aug. 31. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!