Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet a baj, kevés a tejem...

Mi lehet a baj, kevés a tejem vagy rosszabb ízű mint máskor?

Figyelt kérdés
Az egész pénteken kezdődött. Elrontottam a gyomromat és hasmenésem volt. 4 hónapos kislányom igény szerint és kizárólagosan szopizik, úgyhogy aznap is megszoptattam. Akkor semmit nem vettem észre, de másnap valahogy sűrűbben kéredzkedett mellre és csak keveset szopizott. Aztán vidékre utaztunk, és ott is megszoptattam volna, de nem éreztem a tejleadó reflexet és egy idő után el is kezdett sírni, tehát nem jött semmi vagy max. pár csepp. Átraktam a másik cicire, ott se jött semmi és már nagyon idegesen sírt. Ilyen még az elején volt 1-2 alkalommal, de azóta minden oké volt a szoptatással. Ezután adtam neki málnás HIPP teát, a nagy kánikulában szokott nálam lenni , mivel vizet nem iszik, de egyébként ezt se nagyon szokta, most viszont 20 ml-t megivott belőle nagy kortyokkal. Aztán gondolom rájött, hogy nem a tej jön, úgyhogy abbahagyta és megint sírt. Hálisten el tudtam altatni és szóltam a páromnak, hogy menjünk el tápszerért. Meg is vettük, közben a pici felébredt és megevett 130 ml-t. Utána nagyon elégedett fejet vágott :-) Gondoltam, estére talán visszajön a tej. Így is lett, persze rásegítettem dinnyével , levessel, sok folyadékkal. Úgyhogy este már rendesen tudtam szoptatni. De azóta valahogy semmi se jó. Sűrűbben eszik a kislányom mint máskor, lehetséges hogy azóta se jött még vissza az a tejmennyiség? És egyáltalán lehet, hogy a gyomorrontás miatt ilyen szinten nincs tejem? Tegnap ráadásul voltam annyira hülye, hogy rakott karfiolt ettem, valahogy teljesen kiment a fejemből hogy ezt nem szabad holott 4 hónapja rá se nézek a karfiolra, és erre ma szerintem a hasa fájt mert nagyon nyögdécselt. Ugyanakkor tejcsi megint nem nagyon volt, szóval kapott megint tápszert. De nem akarom tápszerezni egyfolytában, viszont próbáltam fejni de nem jött szinte semmi. Szóval valami most nagyon nincs rendben :-(( Ráadásul holnap indulunk nyaralni, nem hiányzik ez a mizéria...Valakinek valami ötlete???
2011. aug. 31. 11:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy kezd elapadni és ilyenkor más íze van a tejnek.

Jó tanács a nyaraláshoz: vigyél tápszert.

2011. aug. 31. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jajj ne :-( Én is ettől félek, pár hete jött meg először a menzeszem, lehet hogy akkor ezért? de miért amikor igény szerint szoptattam??? Én még legalább két hónapig szeretném szoptatni, az nem lehet hogy csak így elapadjon :-((

Mindenképpen viszek tápszert.

2011. aug. 31. 11:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A hasmenéstől simán apadhat a tejed, hiszen rengeteg folyadékot vesztesz. De ugyanúgy vissza is jön, ha szopik a babád. Ha elkezded cumisüvegből a tápszert adni neki, akkor nyilván inkább azt fogja enni, mert nem kell érte megdolgozni. Az itatás dettó. Onnantól meg tovább fog apadni.

Szóval inkább két napig non-stop lógjon a cicin, mint utána búcsút mondani a szoptatásnak. Szerintem.

2011. aug. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem hozzászólónak teljesen igaza van.

A tej ize változik a menzesz alatt, de ezt át kell küzdeni. Nemsokára visszaáll minden a rendes kerékvágásba, ha a tea és a tápi nem kavar be.

Legyél kitartó és ne aggódj: a tejet még akarva sem lehet ilyen hamar elapasztani. Egy pár nap türelem és sok-sok cicizés és minden okés lesz.

2011. aug. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van, én szívesen szoptatom akár egész nap de az a baj, hogy nagyon felhergeli magát és nem hajlandó tovább próbálkozni. Ezért adtam neki a tápit. Érdekes, hogy miután már megtömte a pocakját, utána simán cicizett még egy ideig. Pedig így is 1,5 óránként simán rajtam lóg de alig jön valami. Vagy rossz az íze, nem tudom. Akár mindkettő is lehet. Az előbb megint sírt, megszoptattam de kb. két perc után már köpte ki, sírt...nem akart enni. Mindkettőn próbáltam...aztán vártam kicsit, nagyon sírt és megint felkínáltam neki, de ugyanaz. Nekiáll nagy éhesen habzsolni, de kis idő után elfordul és sír tovább. Úgyhogy bekevertem megint a tápszert de most meg abból se ivott :-( Csak a nyűglődés megy egész nap. Teát ma is kapott, édesköményt mert a tegnapi hülyeségem (karfiol) miatt lehet hogy fáj ma a pocakja. Azután simán bealudt.
2011. aug. 31. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha jóllakott a tápszertől de utána van kedve szopizni az nem baj mert ő ugyan csak komfort szopizik de neked legalább stimulálja a melled és így hátha nem apad el a tejed.
2011. aug. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem akkor szokott mérgelődni igy, amikor a jobb mellemből szopik. Az is idegesitheti, ha nem jön ugy a tej, mint az üvegből, lehet azért sir.
2011. szept. 1. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!