Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » SOS! . Adjak neki estére is...

SOS! . Adjak neki estére is anyatejet? Vagy inkább tápszert. Mivel ma valami olyant ehettem ami neki ezt kiváltotta. Többi lent

Figyelt kérdés
ma egész nap sírt a 6 hetes kisbabám, mert fáj a hasa. Felhúzza a lábait és kivan pirosodva, ismerem ezt a sírást.Nem vagyok tápszer párti abszolút, és anyatejes a kis babám, de ilyen esetbe mit tegyek? Adjak neki anyatejet és akkor tovább görcsöl, vagy adjak neki ma estére tápot? A cumit már ismeri, mert kap teát.
2011. szept. 4. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:
14%
Adj neki tápot. Inkább, minthogy végigszenvedjétek az éjszakát.
2011. szept. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Ha tápot adsz neki,akkor leszokik majd a szopásról.
2011. szept. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Itt kétféle választ fogsz kapni. Az egyik adj tápot a másik ne adj.

Egyáltalán nem biztos, hogy az étkezésed miatt görcsöl. A belek mozgását, a táplálék tovahaladását több hormon is szabályozza. Közülük az egyik legfontosabb a motilin. Skandináv kutatók azt állapították meg, hogy a csecsemőkori kólikában szenvedő babák vérében magasabb a motilinszint. Vagyis a kólikás csecsemőkben a motilin nagyobb koncentrációja a normálisnál fokozottabb mértékben mozgatja a beleket, és ennek a hevesebb bélmozgásnak lesz hasfájás a következménye. További érdekes megfigyelés, hogy az anyatejjel tápláltakban alacsonyabb motilinszintet mértek, mint a tápszeres babákban. Ez lehet az egyik magyarázata annak, hogy a kólika szoptatott csecsemőknél ritkább.

Tehát a táppal csak rosszabb lesz a helyzet.

Ezen kívül a szoptatott csecsemőnek semmi szüksége teákra, vizekre egyéb más folyadékra. A természet csodája azért az anyatej mert abban minden benne van amire a babádnak szüksége van.

Az unokám 9 hónapos és még nem kapott sem teát sem vizet csak anyatejet folyadéknak, még a legnagyobb melegekben is igény szerint amikor kérte. A teával lemosod a bélfalakról az emésztő rendszerről a védelmi anyagokat melyeket az anyatej épít fel.

A hasfájására a babádnak: nem tudom megpróbáltad-e hason fektetni? Amikor görcsöl a pocija, fel tudja a kis lábait maga alá húzni, erősíti a hátizmokat, ha bukik nem aspirál, a csípője fejlődésére is pozitív hatással van. Nem akarlak oktatni mert ez a szakmám, csak jó szándékkal írom, amint elkezded a tápszer adását azt fogod észrevenni, hogy egyenes arányban apadhat el a tejed. Az a kérdés, hogy akarsz-e szoptatni. Mert ha igen maradj nyugodtan csak a cicinél. Ha van kedved és nekem nem hiszel ezt az oldalt érdemes nézegetni.

[link]

Remélem sikerül ahogy te szeretnéd.

2011. szept. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xStefix ***** válasza:

Szoptasd meg, még így is az a legjobb!

De mindenképp gondold végig, mi okozhatta a görcsöt és most egy ideig hanyagold a gyanúsítottat. (Ha egyáltalán ételtől volt neki.)

2011. szept. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, tápot adtam neki. Megnyugodott majd hason alva elaludt, és én örültem neki mert egész nap sírt. Reggel újból anyatejet kapott, természetesen a tegnap estit lefejtem és elöntöttem. így láttam helyesnek.
2011. szept. 5. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!