Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam a hozzátáplál...

Hogyan csináljam a hozzátáplálást hogy ne válasszam el?

Figyelt kérdés
A babám jelenleg 5,5 hós és már azon töröm a fejem, hogy hogy is lesz ez a hozzátápi. Vegyesen táplálom őt már három hónapos kora óta, szopik is és tápszert is kap. De szeretném a szoptatást még sokáig megtartani. Hogyan csináljam? Mikor kóstoltassam? Milyen mennyiségekkel? Először adni neki két kanál barackpürét, utána cicire tenni? És utána meg a tápi pótlás?
2011. szept. 6. 00:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Hozzátáplálás + cici után teljesen feleseges még a tápszer is.


Adj neki bébiételt, és utána szoptasd, így a tejed is megmarad.

2011. szept. 6. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Előbb szoptasd meg, utána adj neki kóstolni ezt-azt. Hogy a tejtől lakjon jól.

Mondjuk a tápos gyerekeknél nem tudom, hogy működik, de szoptatott gyereknél nem kell elkapkodni a hozzátáplálást, ráér akkor nekiállni az újnak, ha ő maga nyúl érte (6-7-8 hónaposan). Nézz utána a neten az igény szerinti hozzátáplálásnak, én nagy vonalakban azt követtem, és nekünk teljesen bevált.

2011. szept. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen élőször cic, aztán a sziéárd kaja, ha után aszomjas, megint adhatsz neki cicit

És bőven elég az étkezéséeket 2 havonta bevezetni, nem kell rohamtempóban kiváltani

Én 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, a második szilárd kaját 8, harmadikat 10, negyediket 1 évesen vezettem be.

A déli-első kaja-utáni ciczést 7 hónaposan hagyta el, a délelőttit 1 évesen, szóval én még csak ki se váétottam a szoptatásokat, hanem HOZZÁtápláltam.

2011. szept. 6. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Utolsó! Hogy érted azt, hogy "az étkezéseket két havonta bevezetni"...? Az "egy étkezés" az egy fajta élelmiszer, pl. burgonya? Vagy úgy érted, hogy egy étkezés a gyümi, egy étkezés a főzelék, egy étkezés a husos főzelék?

Nem értem... :(

Azzal egyet értek, amit írtok, hogy először cici, utána kaja.

2011. szept. 6. 22:47
 5/6 anonim ***** válasza:

utolsó:

ebéd 6 hónaposan (első szilárd kaja)

uzsonna: 8 hónaposan kapott először

reggeli: 10 hónaposan

vacsira: 1 évesen


így éretttem a 2 havonta történő bevezetést


azért nem azt írta, hhoyg szoptatásokat váltottam ki 2 havonta, mert pl délelőttit is csak 1 évesen hagyta el

2011. szept. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Nálunk úgy volt, hogy amikortól ülni tudott, minden étkezéskor odaült velünk az asztalhoz az etetőszékben, és kapott pár falat ezt-azt: főtt brokkolirózsát, párolt almaszeletet, kölesgolyót, főtt répát, mandaringerezdet, negyed kivit, stb. tehát lényegében kb rögtön a hozzátáplálás elejétől fogva naponta háromszor evett normális kaját, de nyilván eleinte nem mennyiségeket, inkább csak ismerkedett a kaják ízével, tapintásával, szétnyomhatóságával :).

Most a 16. hónapban jár, de még mindig napi 4-5-sokszor cicizik, mondjuk nálunk nem is volt soha szempont kiváltani a szoptatást.

2011. szept. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!