Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szabad eper, málna és egyéb...

Szabad eper, málna és egyéb olyan lekvárt enni, ami nyersen allergiát okozhat?

Figyelt kérdés
Szoptatásnál annyi mindenre kell figyelni , hogy mit szabad-mit nem enni, tehát sok mindenről le kell mondani... :-( legalábbis, ha nem akarunk kellemetlenséget okozni a babucinak, ezáltal magunknak is.
2011. szept. 12. 09:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az eper, málna, szeder, stb. a gyümölcsön lévő szőrök miatt allergizál úgy, hogy a szőr izgatja a bélnyálkahártyát. Tehát mivel nem őt eteted meg vele, neki nem okozhat gondot se nyersen, se valamilyen formában feldolgozva.
2011. szept. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én azt hittem eddig, hogy az apró magvak okozzák az allergiát, vagy azok csak hasfájást okoznak/-hatnak...?
2011. szept. 12. 10:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Kedves első, ez nem így van... Ugyanúgy minden átmegy a tejbe, így, ha allergiás valamire a baba, akkor rá ugyanolyan hatással lesz, mintha megette volna.

Az aprómagvak allergizálnak. Ha allergiás rá a babád, akkor akár a lekvárban lévő eper is allergizálhat, főleg, ha házi lekvár.

Nekem eperre nagyon allergisá a baba, két szem epret ettem és utána napig vérvörös volt a pici arcocskája. Aztán már hozzátápláltam és 6 hónaposan gondoltam eszem egy kis epres palacsintát (nem lekvár, de megfőzőtt lekvárféle volt), mivel sokat is ettem, nagyon durva volt a hatás:( Szóval, ha allergiás, akkor inkább ne kockáztass. Vagy próbálj meg először csak nagyon picit, és ha nincs baj, akkor nyugodtan.

Neke

2011. szept. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a legutóbbi kommentet is, igen én is így tudtam, egy nagyon picit, fél eperlekváros kenyeret megkockáztattam azóta, mert annyira kívánom, remélem nem lesz probléma.
2011. szept. 12. 14:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő mondta, hogy epret max 2 szemet ehetek, de csak úgy, hogy a külsejét levágom, s a belsejéből a fehér részt. Valamelyik nap ettem dinnyét, s mivel meleg volt, felhívtam, hogy adhatok-e a 7 hónapos babámnak, mert mondta, h sárgabarackot ehet, s nem baj ha előbb bevezetjük. Mondta, hogy még nekem sem lehet. Szóltam, h már késő, s annyit szólt, ha keveset ettem a dinnye nem baj, de vígyázzak mert allergén
2011. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Milyen dinnyét ettél, sárgát vagy görögöt? Én úgy tudtam a dinnye nem allergén... De manapság már mi nem az... Szerintem óvatosan meg lehet próbálni szinte mindent, mert babák is másképp reagálnak, van amelyik érzékenyebb, van amelyik nem. Nekem pl a csokoládétól lett tiszta kiütéses, de abból sem mindegy milyen minőségűt, mennyiségűt eszel. Mert pl. amitől nagyon sűrű, piros kiütést kapott az 70%-os volt - 2 nap alatt múlt el, 2 napja pedig csoki tortát ettem, attól csak nagyon enyhén, az egyik fél arcocskáján lett pár pötty,ami másnapra el is múlt. De a csokiról azt is olvastam, hogy állítólag eldugítja a tejcsatornákat... Hát nem tudom, a tejem azért nem lett kevesebb és nem is gyulladt be...
2011. szept. 12. 14:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Görögöt akartam vele etetni, s azt is ettem akkor. Rákérdeztünk, s sárgadinnyét sem ehettem volna. Nem lett aamúgy semmi baja. Mondta is a védőnő, ha nem egy egészet ettem meg, akkor nem gond, de mellőzzem, s a babának ne adjak. Ha nagyon kívánom keveset ehetek. Sárgából majdnem egy egészet ettem. Görögből egy negyedet.


Én szoptatás elején ettem csokit, bár mértékkel, mert védőnő mondta, hogy szoptatás alatt nem lehet enni édességet, nem mondta, hogy miért nem.


De terhesen tömtem magamba. a savanyú dolgokat imádtam, de terhesen nem tudtam megenni, s fiam van:)


A szoptatás elején sok piros pötty volt a kisfiamon, s a védőnő mondta, az természetes, tejtől van, nem jelent semmit. Másnál is van ilyen. De nem mondta h ez valamitől lenne. Jó tudni :)

2011. szept. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!