Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikorra értétek el, hogy csak...

Mikorra értétek el, hogy csak este szopizott már a babátok?

Figyelt kérdés

Fontos az is, hogy mikor kezdtétek a hozzátáplálást. Milyen ütemben haladt 1-1 szopi kiváltása?

Én 6 hósan kezdtem a hozzátáplálást, most 9,5 hós a fiam. Reggel, "délben", és este szopizik még, meg éjszaka. De délben a szopi mellett mást is kap már. Plusz ugye tízóraira és uzsonnára. Én már ezt is nagy teljesítménynek könyvelem el.:) Nálatok hogy zajlott?


2011. szept. 12. 12:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

2 hónap alatt jutottunk el odáig, hogy kiváltottuk a nappali étkezéseket.

5 hónaposan kezdtem hozzátáplálni, 7 hónaposan már napközben nem szopizott, csak "normális" kajákat evett és vizet fogadott el utána.

Most már nem szopizik, 11 hónapos, de reggel és este tápszert iszik még, napközben meg már mindenfélét eszik.

2011. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Csak érdekel(nem kötekedés:))

Ő maga utasította el ilyen hamar a nappali szopizást, vagy te akartad?

2011. szept. 12. 12:24
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem én, ő utasította el. Kaja után megkínáltam cicivel is, de egyre kevesebbet kért, végül meg elfordította a fejét. (Ez már akkor volt, amikor nem csak kóstolgatott, hanem normális mennyiségeket evett az ételekből)

Aztán vízzel kínáltam, és egy idő után inkább azt fogadta el. Szóval rábíztam a dolgot, de ő nagyon gyors volt, valahogy jobban bírja ezeket a normális kajákat.

2011. szept. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 xStefix ***** válasza:
3 éves kora után, de igazából nem is volt ilyen összefüggő időszakunk. Ez már az elválasztódás utolsó lépése volt, tulképp csak pár hétig volt ilyen.
2011. szept. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:
Kérdező, ha rögtön szoptatás előtt vagy helyett adod a szilárd ételt, akkor gyorsabban, ha jóideig még szoptatás után, akkor lassabban tudod kiváltani az étkezéseket.
2011. szept. 12. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1,. fiamnál 3:-((( hónaposan kezdtem hozzátáplálni, 6 hónapos koáig napi 4x, onanntól napi 2x, 18 hónapops korától ciczett csak este.



2. 2,5 éves

-6 hónapig csak anyatej

-7 hónaposan maradt el déli szopi

-1 évesen a délelőtt

- valahol 1,5 -2 léves kora között(tényleg nem mnmlékszem) a délutáni

Jelenleg a napi 2x tartunk, bár, van, hogy kimarad az esti, mint pl ma.


Kicsit átestem a ló túlsó oldalára, de ez így

most jó:-))))

2011. szept. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nekem lassan "cél", hogy kevesebbet szopizzon, max másfél évig szeretnék szoptatni. Persze rajta múlik, de kicsit talán tudom befolyásolni. Az elején még szopi után kínáltam mással, de nem haladtunk egy szopi kiváltással sem, 8,5 hósan még nem volt kiváltva. Aztán hipp-hopp a délelőtti és délutánit elhagytuk. De ha rajta múlna, szopizna bármeddig szerintem

2011. szept. 13. 00:05
 8/11 anonim ***** válasza:

utolsó:

nálam segyiknél sem volt előre megszabott max határ, úgy gondoltam, megvan az oka, hogy miért nem választaj el magát

jó 3 éves kor felett már megpróbálom valahogy rávezetni, de erőszakkal nem fogom elvenni tőle

2011. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
erőszakkal én sem venném el, csak próbálom majd rávezetni. Pl először szilárd étel, aztán szopi, stb. MEglátjuk. Én azért nem szeretnék 2-3 évig szoptatni, mert már szeretnénk kistesót.
2011. szept. 13. 12:52
 10/11 anonim ***** válasza:

A kettő nem zárja ki egymást, mármint a szoptatás és a terhesség.


(mondjuk nálam ilyen nem volt és nem is lesz, nem vagyok kis korkülönbség párti)

2011. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!