Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kétségbe vagyok esve mostmár,...

Akire77 kérdése:

Kétségbe vagyok esve mostmár, lehet megoldást találni?

Figyelt kérdés
Sziasztok 6 napos a babám,a korházban csak párszor tudtam megszoptatni de ugy hogx segitettek,nem tudja bekapni a bimbom mert kicsi,bimbovédővel sem vagyunk sokkal elörébb.Lefejt tejet adok neki mert tejem az viszont elég sok van.A korházban egy okos nővérke jol leszidott hogy hogy képzelem én azt hogy csak lefejt tejet adok neki.meg külömben is nem ad nekem 2hetet és igy el fog apadni a tejem ha csak fejek.Igaz lehet ez?elöre is köszönöm mindenkinek a válaszokat
2011. szept. 18. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül fog elapadni, ha csak fejsz, nekem van ismerősöm, aki a babája 15 hónapos koráig fejte.

Viszont mindig próbálkozzatok, mert ahogy nő, úgy lesz egyre ügyesebb, de ne engedd hogy leszokjon a ciciről.

Nálam az vált be, hogy mellszívóval kiszívtam a bimbót, és gyorsan a szájába tettem, próbáld ki.


De ha így se jön össze akkor se aggódj.

2011. szept. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Előttem válaszolónak igaza van. Minden alkalommal add neki a cict, előbb vagy utóbb megtanulja hogy kell szopizni. Pláne ha éhes. Ne aggódj az nem tesz jót. A lényeg h van tejcsid!
2011. szept. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

(fili)

Ha szeretnél szoptatni csak akkor fogadd meg amit írok.

A legtöbb esetben úgy van ahogy a nővér mondta.

Vagy elapad a tej, mert az anyuka az állandó fejést feladja,és pótolgat tápszerrel, vagy azért apad el mert a mell azt a finom stimulációt nem kapja meg amit a baba szájacskája szívó mozgása ad a mellnek.

A szoptatás lényege nem csak az anyatej. A babád egész testét egy igen komoly fizikai munkára készteti, ami ugye ha lefejt tejet adsz nem történik meg.

A koponya, az állkapocs izomzata erősödik, a csecsemő és az anya közötti kapcsolat teljesen más, szopáskor extra hormonok szabadulnak fel úgy a babánál mint nálad.

[link]

[link]


Érdemes ezeket az oldalakat átolvasnod.

Ha itt kérdezel kétféle tanácsot fogsz kapni és meg zavarodsz.

Az előttem szóló jól írta állandóan tedd cicire és belefog jönni. Sajnos azonban lehet, hogy már a cumis üveggel elrontottál mindent.

2011. szept. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha tudsz, hívj egy szoptatási tanácsadót! Van egy ismerősöm, akinek egy ilyen tanácsadó tanította meg mindkét babáját szopizni, mert előtte egyik sem akart. Sajnos a hölgy elérhetőségét nem tudom, de talán a neten vagy innen tudnak segíteni. Vagy ha jófej a védőnőd, neki is lehetnek elérhetőségei.

Egyáltalán nem biztos, hogy a fejéssel el fog apadni a tejed, nekem is egy ismerősöm egy évig fejt, és azt adta, de iszonyú macerás lehet, inkább fordulj szakemberhez!

2011. szept. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,kitartó voltam az utobbi napokban és édesanyám segitségével már szopik a kislányom rendesen,a cumisüveg már szinte nem is kell neki.
2011. szept. 21. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Ügyes vagy, gratulálok:)
2011. szept. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!