Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor teszem helyesen, ha a...

Mikor teszem helyesen, ha a babámat felébresztem enni vagy hagyom magától felébredni?

Figyelt kérdés
Séta és fürdés után mindég jót és hosszan alszik, nem tudom mennyire tartsam be az etetési időt ilyenkor?
2011. szept. 22. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem keltegettem őt, hozzá igazítottam az etetést, és nem az órákhoz. Idővel ő maga is kialakított egy rendszert, de az elején még rábíztam mikor eszik, mikor alszik.


Nem írtad mennyi idős! Ha még nagyon pici, esetleg sárga is, akkor kelteném. Vagy ha elkezdene stagnálni a súlya vagy fogyna...de alapesetben nem kelteném fel.

2011. szept. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Négy hetes, minden rendben van nála. Csak azért kérdezem, mert a hosszabb idő után eszik, gyorsan tele szopja magát és utána többször nagyokat büfizik és folyik a tejcsi a szájából./ kizuttyan egy-egy adag, majd utána megit jót alszik/.
2011. szept. 22. 21:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne keltsd, hagyd de 4-5 óránál ne aludjon többet, mert teljesen kiéhezik, majd utána szabályosan fal.
2011. szept. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is azt mondta a védőnőm, amit az utolsó írt, ezen kívül hogy éjszaka ne ébresztgessem, az a jó ilyenkor, ha alszik.. :-)
2011. szept. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Felesleges keltened. A gyerek úgy is tudja, hogy mennyi alvás időre van szüksége.

Lányom most 10 hetes, sosem keltettük fel se nappal, se éjszaka. Leghosszabb alvása eddig nappal 6 és fél óra volt. Előtte megevett 190 ml-t ... nem csodálom, hogy végig aludt :))

6 hetes korától átaludja az éjszakát. Kiegyensúlyozott és vidám :]]]

2011. szept. 23. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én babám sárga volt, ezért az első pár hétben kifejezetten kellett, hogy keltegessen. (sok folyadék kell a gyógyuláshoz, viszont aluszékonyak)

ti esetetekben feleslegesnek tartom, pici még, persze, hogy sokat alsziok

2011. szept. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ne keltsd fel! az álma a legfontosabb. úgyis szól ha éhes.


egyedül akkor keltettem amikor a súlygyarapodása megállt. de akkor sem biztos hogy jó ötlet volt.

2011. szept. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem se keltegesd! Most 6 hetes a babám, és az elején én sem tudtam, hogy mit tegyek. Iszonyatosan feszengve akartam betartani a 3 órákat, percre pontosan, mintha nem tartanám be, akkor baj lenne. Haggyad, hagy aludjon! Mostmár van, hogy 8-9 órát alszik éjjel a fiam, mert nappal megeszi az egész napos adagját, majd éjjel évezi az álmát. Te se gondolkozz ezen sokat, hanem pihenj, amikor csak tudsz! :)
2011. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!