Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondoltok miért jobb a...

Mit gondoltok miért jobb a tápszer, a bevizsgált egészséges tehéntejtől?

Figyelt kérdés
Előre is köszi a válaszokat!
2011. szept. 25. 17:41
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
A tápszer nem "tejhelyettesítő", hanem ételhelyettesítő. sokkal több tápérték van benne mint a tejben (ahogy az anyatejben is sokkal több van mint a 3,6-os tejben)
2011. szept. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

Nem jobb semmivel,ezt csak a tápszergyárak által alkalmazott "+tudósok" állítják. Generációk nőttek fel tehéntejen és tejbegrízen. De soha nem hallottak tejallergiáról és lisztérzékenységről. Azóta van ez a sok allergiás,amióta a tápszerekkel etetik a babákat.

Én 6 hetes korom óta kaptam tejet,tejbegrízt. Semmire nem vagyok allergiás és egészséges vagyok.

27/F

2011. szept. 25. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy a legtöbb tápszer tehéntej alapú, persze vannak kivételek...


Sajnos én is tapasztaltam, két különböző tápszernél is, hogy még bőven a lejárati időn belül már valószínű, hogy romlott volt! Teljesen más volt az állaga.

Azt is lehet sokszor hallani, hogy különböző tápszereket kivonnak a forgalomból, mert károsak...


Sajnos sokszor lehet hallani arról is ,hogy olyan dolgok kerülnek bele a tápszerekbe ami eléggé súlyos dolgokat okozhat.


Régen, még mikor nem voltak tápszerek, gondolom, hogy akkor nyilván többen szoptattak, de ha esetleg mégsem tudtak anyatejjel táplálni egy csecsemőt akkor az éhenhalt? Szerintem tehéntejet adhattak neki...


Szerintem ez csak tápszer biznisz...

2011. szept. 25. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:

csak tehéntejjel régen sem táplálták a gyereket. HA valaki nem tudott szoptatni akkor kecsketejet adtak (azt meg tudja emészteni a csecsemő.)

kb 3-4 hónaposan a csak tej már nem elég,akkor elkezdtek tejes kását, tejbe áztatott kenyeret adni. (tulajdonképp ilyen a tápszer is tej+gabona)

2011. szept. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerencsére tápszert nem kellett a lányomnak adni,mert van elég tejem. 17ónapos,már egyszer kétszer kapott tejet(tejterméket már 8hónapos kora óta kap) s akkor ment is 1 napig a hasa. Igy a sima tehéntejjel még várok nála. A dokink is azt mondta hogy amig szopizni tud addig ne kapjon tehéntejet. Szerintem azért jobb a tápszr mert a tehéntejet nem mindenki teheti meg hogy házi tejet adjon. Bolti tejet én se adnék a lányomnak! Ha oda kerül a sor hogy tejet fog inni,akkor házi tejet fogok venni neki! Nem dobozos tejet mert az nem tej,meg olyan vizezett reggeli tejital:D:D 26L
2011. szept. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Régen kicsit egészségesebben táplálkoztak a tehenek is, még szép, hogy a tejük is egészségesebb volt. Most az üzemekben mivel tömik a teheneket?? Mennyi vegyszer és műtrágya kerül abba amit megesznek???Még a sima fű is sokszor vegyszeres.

Sajnos nekem nem volt tejem csak icipici ideig, de örülök, hogy tápszert adhattam a gyerekemnek amíg olyan pici volt. Nem szívesen adtam volna tehéntejet, pláne nem bolti dobozosat. Gondolj bele, mitől tartós egy tej???? Mert az igazi tej megromlik, túró lesz belőle meg tejföl. A boltiból miért nem??? Az egészségről ennyit. Most már házi tejet adok a gyerekeknek, de olyan helyről veszem, ami tutibiztos, ahol a saját tehenük tejét adják a saját gyerekeiknek.

Megjegyezném a régi "nem voltak allergiások a gyerekek"szöveghez: Dehogynem, csak épp nem törődtek vele! Hugomnak 28 évesen derült ki, hogy Crohn betegsége van! Mindenfele kutakodtak, mire kiderült a tejallergiája okozta, amiről nem tudtak. Mivel csak bőrtünetei voltak, de hát azt lehetett kezelni, meg időnként hasmenés, megoldotta, hogy kevesebb tejet iszik, de nem iktatták ki teljesen, hisz nem volt ennyire felkapott dolog...hát meg is lett az eredménye. Szóval voltak régen is, csak anyáink annyira nem szöszmötöltek egy kis ekcémával, nem rohantak orvoshoz egy kis hasmenéssel, mint mi.

2011. szept. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
20%

Csatlakozom az előttem szólóhoz!

Sok olyan gyermek van körülöttem, aki tápszeres volt és semmi baja. Én magam is csak egy hétig voltam anyatejes, utána tápszeres lettem, és a maii napig semmire nem vagyok allergiás, beteges sem, gyógyszert sem szedek. Igaz, 31 éves vagyok, lehet még fiatal!

A tápszer nem egy biznisz!! Aki ezt állítja, az nagyon nagyon buta! Babamentő táplálék, ha nincs anyatej. Én mindig úgy fogom fel, hogy ha nem lenne tápszer, sok gyerek meghalna! Örülök, hogy van, nekem mindig van a polcomon, pedig még szoptatok, de jobban érzem magam, hogy feltalálták ezt a tápszert, mert szívesebben adnám, mint a mostani tehéntejet!

Régen más volt a tehéntej, máshogyan táplálták a tehént, máshogyan kezelték a tejet, egészségesebb volt A mai tej mikor alszik már meg?? Semmikor! Akkor miért nevezzük olyan egészséges tejnek, mint a régit, kedves 27 éves F?

2011. szept. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!