Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha nagyon vizes lett a tejem,...

Ha nagyon vizes lett a tejem, adjam még a babának?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés tejem van és pár napja észrevettem, hogy nagyon vizes lett, alig van színe. A kisfiam 6 hetes, 3 óránként eszik, 30-40 ml anyatejet és 90 ml tápszert. De észrevettem, hogy mióta ilyen színtelen a tejem, sokat bukik és sokat sír. Arra gondoltam többet nem adok neki, már kipróbáltam, hogy egy-két evésnél nem adtam neki és akkor nem bukott. Jól gondolom, hogy a tejem már nem jó? Vagy továbbra is adjam neki?
2011. okt. 2. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
83%

Nincs nem jó tej! Minden tej tápláló, és a baba igényeinek maximálisan a legmegfelelőbb! Szoptasd minél gyakrabban, óránként akár többször, és ha úgy gondolod keress fel egy szoptatási tanácsadót (már telefonon is adnak tanácsot):


[link]


Olvasnivaló, hasznos infó a szoptatásról, és azok nehézségeiről:

www.lll.hu


Sok sikert!

2011. okt. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elfelejtettem: nem az anyatej miatmajd t bukik a kisbabád! Ez idővel elmúlik, csak figyeld, h minden rendben legyen, büfiztesd sokat! Valószínűleg (sok) levegőt nyelhet a szopi folyamán, ezért a bukás. Az én kisfiam is több, mint 3 hós koráig bukott, még most is anyatejes, 16 hónapos (persze kap már mást is) :))
2011. okt. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Ha szoptatni szeretnél,szoptasd tovább!Azért kevés a tejed mert mellé táplálsz tápszerrel.Amikor a fiam kb. ennyi idős volt, mint a Te babád nekünk is felírták a tápszert, mert lassan gyarapodott, sárga volt, sokat aludt.Én azonban megmakacsoltam magam és gyakrabban tettem mellre és elkezdett hízni :)!Most 11 hónapos és még mindig a cici a fő tápláléka! A bukás nem hiszem, hogy összefügg a szopással, lehet hogy inkább mohó, vagy túl sok levegőt nyel.Én beköltöznék az ágyba a babával pár napra és sokat szoptatnék (ha van rá lehetőséged)!Az anyatej mindig "jó" a babának,kitartást kívánok és sok szép percet!
2011. okt. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 6 hetesen azt hittem elapad a tejem annyira lecsökkent... na ahhoz képest 10 hónapos a babám és még mindig szopik!!! Nálam az vált be,hogy szopik után még fejtem,azaz 3 óránként /éjjel is!/mind két mellem és előtte a babám mind két mellből szoptattam . Ha cumisüvegből tápit adsz neki,lehet hogy lusti lesz a cicivel kinlódni.Bukás ellen van homeopátia,ill ha túl eszi magát akkor a fölöset kibukja. Az én gyerekem szopi alatt is már bukott,borzasztó volt,mindig attól féltem,hogy megfullad.Nutrilon segített sokat!Szerintem fejjél-fejjél-fejjél!!! Sok sikert,kitartást!!! ;)
2011. okt. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Azért tűnik vizesnek a tejed, mert csak az első részét szívja ki szerintem, ami tényleg hígabb, mint a hátsó. Mivel pótolsz neki, szerintem jó eséllyel el se jut a zsíros részig, lehetséges, hogy a cumiztatás miatt is. De az biztos, hogy nem is elég neki a tejmennyiség sem. (Hogy biztosan a híg tej miatt bukik-e, azt nem tudom így megmondani, de a sok elsőtej okozhat pocakgondokat, mert erjed és gázokat csinál. Szóval nem kizárt, hogy ezért van.)

Ha szeretnél leállni a tápszerről, írj és küldök egy összefoglalót hozzá.

2011. okt. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

épp hogy egyre több tejet kéne neki adnod, hogy a hátsó zsírosat is megegye. akkor a bukás is javulhat. nagyon pici még, most kéne mindent megtenni azért, hogy elég anyatejet kapjon.


a bukás-szoptatás összefüggés akkor helytálló, ha nem a megfelelő helyzetben szoptatod. próbáld úgy mellretenni, hogy minél kevesebb levegőt nyeljen! pl.hasadra fektetve.

2011. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!