Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kisfiam 130-180g-okat eszik...

Kisfiam 130-180g-okat eszik pedig még csak 4 hetes lesz pénteken. Szerintetek nem sok ez egy ekkor a babának? Később is ennyit fog enni?

Figyelt kérdés
100-110-et ciciből a többit pótolnom kell. Míg nem pótoltam addig 1,5-2 órát is eltartott egy etetés és sokat sírt, most hogy pótlok így gyorsan eszünk és nincs sírás.
2011. okt. 5. 11:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy 7-szer eszik egy nap és 3-4 órák is eltelnek két etetés között. Ha kevesebbet eszik, akkor 3, ha többet akkor 4. Összességében 850g körül eszik egy nap. Most 4080g. 250g-okat hízik egy héten. 3 napja pótlok, így a hízása anyatej mellett is nagyon jó volt.
2011. okt. 5. 11:48
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát kevésnek éppen nem mondható,de ha neki ennyi az igénye,akkor ennyi és kész.Síratni gondolom nem akarod.

Az első fiamat sem érdekelte már 5 naposan sem,hogy az előírt adagja 80 gramm lenne,símán szopizott 160 grammot,ezért már a kórházban visszahízta a születési súlyát.3550 grammal született,6 hetesen már 6 kiló volt.Ha kiszámolod,ez heti fél kiló.Utána már lassult a hízása és egy éves korára már teljesen normál súlyú lett,nem hízott el.

Második fiam viszont már kisebb étvágyú volt,lassabban is hízott.

Bízd az étvágyára a dolgolt szerintem.

Üdv

2011. okt. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

az én lányom koraszülött volt, és az elején jóval többet evett, mint az előírt. örültem is neki. később ez sajna változott, most ott tartok, hogy örülök ha eszik valamit...

használd ki amíg ilyen jó étvágya van.

2011. okt. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam 7-szer eszik 110-120 grammot és azzal riogatnak, h. ez is sok neki. Pedig szerintem nem kérné, ha nem lenne éhes. Van olyan, h. becsukja a száját és nem hajlandó már enni... gondolom olyankor van teli :)

Egy hónap alatt 1,2-t hízott és ezt is sokalja a védőnő. Márpedig én fogyókúráztatni nem fogom!!!

Szerintem a te babád is azért eszik ennyit, mert ennyi az igénye. Nem lehet mindenki egyforma étvágyú és nem tarthatja az előírt mennyiséget.

2011. okt. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Jó hallani, hogy minden rendben, egyszerűen csak nagy étvágyúak a babáink :)

Mióta ennyit kap enni azóta nem sír, nagyon kiegyensúlyozott, elégedett baba így gondolom, hogy ez így van rendben és kész.

Én szopival kezdek minden etetést, majd kap még egy kis tápszert. Vagy elengedi a cumisüveget és a száján is folyik ki, vagy egyszerűen nem nyitja már ha jól lakott.

Éjszaka kicsit kevesebbet eszik, de azonnal visszaalszik :)

2011. okt. 5. 13:49
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindenesetre szerintem beszélj egy szoptatási tanácsadóval, hiszen, anyatejed úgy tűnik van elég, hiszen attól is jól hízott. Valószínűleg a szopási technikája nem elég hatékony, azért tart olyan sokáig egy etetés.


3-4 óránkénti etetés szerintem túl ritkán vagy egy 4 hetesnek, talán ha gyakrabban szoptatnád, a tejcsi is jobban megindulna, és nem tartana egy/másfél órát az etetés.


Nálunk egyébként ugyanez volt csak 4 hónapos koráig (1 óráig evett napi 6-7x), ekkor kezdtem el gyakrabban szoptatni, meg biztos ő is ügyesebb lett, és 2 hétbe telt mire a 100-110-ből 130-180 lett.

2011. okt. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Off: Az én babám kedden lesz 4 hetes és 100 ml-t eszik napi 6szor. Heti 250 grammot hízik. Ha nem kérné, akkor nem nyitná a száját, túletetni nem tudod. Nyugi.
2011. okt. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a babád tudja amikor kell és amikor nem.Az első fiam koraszülött 2780 grammal született 35 hétre ,2 óránként evett és hízott is 6 hónaposan 9300 volt,most 3 éves és 15.5 kg,2ik fiam 4090 grammal született és ugyan úgy hízik mint a bátyus,most 2 hónapos és 6510 gramm ,szerintem jól csinálod:)
2011. okt. 7. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

A pótlás abban sokat segített, hogy regenerálódni tudott a cicim, így a kezdeti 60-100g kiegészítést most már mindössze 30g-ra csökkentettük (igaz pár napig igyekeztem többet mellre tenni, hogy picit több tejci legyen, de feláztatni nem engedtem) Szóval egy nap max. 3 etetés mellé kell csak adnom 10-30g tápszert a másik 3-4 etetésnél elegendő a cici. Innen 100-130g-ot eszik. :)

5 hetes múlt és 4590g. Két napja kezdett 4 óránként enni, van, hogy éjszaka 5 órát is alszik egyben :) Szóval alakulunk! :)

2011. okt. 17. 21:39
 10/10 anonim válasza:
50%

A csecsemők igényeit manapság betegesen túlspirázzák az anyák.


Vajon a prehisztórikus őskor 100 000 évében milyen volt a csecsemőgondozás ?


Akárhogyan is van, a túlzás az túlzás.


Amikor egy harmincas évei végén járó hölgy végre rászánja magát a szülésre, akkora ügyet csinál a gyerekből, hogy az már paranoia.

2011. okt. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!