Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van aki 25 hónapos babáját...

Van aki 25 hónapos babáját még mindig szoptatja?

Figyelt kérdés
Tanácsot kérnék hogyan szoktassam le!Már minden félét kipróbáltunk de tényleg!
2011. okt. 11. 15:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha nem szeretnéd kivárni, amíg elválasztja magát, akkor hagyjátok abba.

Nagy már, beszéld meg vele. Mondd el neki, miért nem szeretnéd, és tűzd ki, hogy mikor lesz az utolsó szopi. Egy nappal előtte folyamatosan mondogasd neki, emlékeztesd rá, és többet ne szoptasd meg.

Nekem ez 20 hónapossal sikerült, 25-el még könnyebb lesz. (Pedig az enyém függő volt, napi 8-10x kérte)

2011. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
47%
31 hónapos és még cicizik 1x vagy 2x.
2011. okt. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az enyém 20 hónapos, és még cicizik, de tejem már nem nagyon van. Én is szeretném már leszoktatni, és mindenki hülyének néz a környezetemben, de egyszerűen képtelen vagyok rá. Annyira akaratos, annyira követeli, hogy nem tudok neki nemet mondani. Valamelyik nap 5 órán keresztül üvöltött, nem unta meg, a végén beadtam a derekam. Ő az erősebb. Igen, a férjem is mondja, hogy a gyerek tudja, hogy előbb-utóbb ő fog nyerni, azért csinálja. Na, de 5 órán keresztül?! Megnézném azt, aki ezek után még mindig nemet mond.

Mi odáig már eljutottunk, hogy csak a nappali alvás előtt, meg után kap. Reggel 2 hónapja szoktattam le, mert elkezdtem a nagyobbik gyereket oviba vinni, és nem kelek azért még egy órával előbb, hogy szoptassak. Amíg a ház elé ki nem értünk üvöltés volt hetekig. Néha még most is eszébe jut.

Este meg apa fekteti le, valahogy ez bevált, tudja, hogy neki nincs cicije, ezt elég könnyen elfogadta.

Nappal viszont egyedül vagyok vele itthon, én fektetem le, és nem alszik el másképp. Viszont 2 évesen megy a bölcsibe, akkor kénytelen lesz abbahagyni, ott nem leszek vele. Csak kérdés, hogy be tudom-e így szoktatni.

Szóval megértelek, talán várj vele még egy kicsit, hátha később meg lehet vele beszélni.

2011. okt. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2. a nagy 21 hónaposan ment bölcsibe és akkor el is hagyta cicizést
2011. okt. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!