Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le a szopiró...

Hogyan szoktassam le a szopiról? Már 2 és fél éves!

Figyelt kérdés

Biztosan sokan kiakadtok a kérdésemtől, de tényleg tanácstalan vagyok. Mindig azt várom, hogy elhagyja magától a cicit, de nagyon függ tőle, imádja! Esze ágában sincs abbahagyni a szopizást. Mondjuk már csak este, éjszaka kéri, de akkor nagyon erőszakosan.

Egyszer elmagyaráztam neki, hogy nincs több cici, mert anya beteg, gyógyszert szed, de olyan rettenetesen sírt emiatt, hogy egy félóra múlva nem bírtam tovább, megsajnáltam. Azóta is szopizik, de nem tudom hogy vegyem el tőle úgy, hogy ne okozzon ez neki ilyen nagy fájdalmat. Ráadásul simán kiszolgálja magát éjszaka, átmászik az ágyamba és megkeresi a cicit, hozzám bújik.


2011. okt. 18. 10:48
1 2 3
 11/22 xStefix ***** válasza:

Szerintem semmi gond nincs azzal, ha bemászik az ágyatokba - de ha te úgy érzed helyesnek, akkor egy tipp: köss vele alkut ezügyben. Pl. bemászhat, de szopizni már nem lehet. Vagy csak addig lehet mellettetek, amíg ébren van, de aludni a saját ágyába menjen. Hasonlók.

Nem mondom, hogy ez rögtön sikerülni fog, mert még át kell szoknia ezekre az új szabályokra, és eddig éveken át más volt a módi... De való igaz, hogyha te elszánod magad, akkor jobbak az esélyeid.

Én azt javaslom, hogy ne legyél vele erőszakos, ne kiabálj, ne legyél elutasító - de mindenképp határozott, türelmes és nyugodt. Fontos, hogy érezze rajtad, hogy egy ponton túl már nem mehet, de ne ijedjen meg vagy kezdjen el félni emiatt. Nyugtasd meg, hogy továbbra is szereted, ölelgesd sokat, de ami neked kényelmetlen, azt szépen lassan neki is el kell fogadnia. Fontos, hogy türelmes legyél vele, mert lehet, hogy lesznek hisztik, de amit egyszer eldöntöttél, amellett tarts ki. Próbáld őt segíteni, hogy könnyebb legyen az átszokás.


Az egyébként nem rossz ötlet, hogy a gyerkőc jelezzen, mielőtt a hálószobába lép - de azt, hogy egyáltalán ne bújhasson a szülő mellé, amikor épp lehetne is, én túlzásnak tartom. Az én 3,5 éves lányom pl. minden reggel ovi előtt bevágódik az apja mellé és mellébújva issza meg a kakaóját. Apa sokszor morog is, de persze csak játsziból. Akármilyen fáradt is, tudom, hogy szereti ezt a szertartást. :)

2011. okt. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki határozottan, hogy nincs több szopizás. Döntsd el, hogy éjjel hagyod-e hogy hozzádbújva aludjon, vagy visszaviszed a helyére (nyilván lehet szeretgetéssel összekapcsolva), de ha eldöntötted, akkor onnantól légy következetes és MINDIG úgy csináld.

És ne hagyd cicizni. Alakítsatok ki más szertartást, pl megringatod kicsit, vagy összebújtok és mondasz egy rövid mesét, vagy énekelsz egy bizonyos dalt stb. De olyat ne tégy, hogy "megpróbálod" elhagyni a cicit, aztán némi sírás miatt feladod, mert az pontosan az a szitu, amikor a farok csóválja a kutyát.

Ha neked ez már terhes, akkor állj a sarkadra és kész!


Sógornőméknél kb ugyanez volt a helyzet. Náluk kapóra jött a Mikulás: hozott a fiúnak egy rég áhított távirányításos autót, igazi nagyfiús játékot... és bizony aki olyan kis pelusos picibabuci hogy szopizik, az többé nem játszhat a nagyoknak való szuperautóval, akkor visszaadjuk a Mikulásnak, vigye el másnak - mondanom se kell, hogy ez csak egyszer hangzott el és onnantól esze ágában se volt többé cicizni :-D

2011. okt. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

"Semmi gond nincs azzal,ha bemászik az ágyatokba."

Persze,nincs,ha ezt reggel vagy elalvás előtt teszi,de ha éjszaka mondjuk 5x-6x,azt már kissé gondnak nevezném.Ennek szerintem semmi helye,nem lehet így normálisan pihenni és ez a másnapra is rányomhatja a bélyegét,erre meg én speciel nem vágyom.

Én is hallottam már ezt az elromlott a cici sztorit,csak ott citrommal kenték be,teljesen jó ötletnek tartom.

2011. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem a 2 és fél év a leg alkalmatlanabb az elválasztáshoz.Ha nem történik meg max.1 és fél éves korig,akkor hagyni kell.De ez egyéni döntés.Enyém 2 és fél éves korában volt nagyon függő.Aztán 40 hónaposan magától elhagyta.
2011. okt. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
41%

Enyém is 2,5 éves (volt szepetember 8-án) de eszemben sincs leszoktatni és ettől kiakadni

Reggel és este kéri, ha eszéba jut, van amkior kimarad .

Próbáltam rávezetni, hogy a pici babák szoktak ciczni, ő már kislány, nem baba ilyenek...mosolyog egyet és mondja, hogy kér cicit, mert szomjas és tejecskét szeretne inni:-)))))))))))

majd abbhagyja, ez a természeres elválasztódás szép lassan

2011. okt. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Az enyém is március 8-án született! :))

Én sem akadok ki napközben, csak éjszaka, azt nem bírom már. Hetek óta nem alszom rendesen. 2-3 alkalommal jön, meglátogat és rácsatlakozik a cicire. Ha 2 perc lenne, hagynám, de van, hogy félórákra, órákra bújik oda, és sokszor teljesen felébreszt.

2011. okt. 19. 09:40
 17/22 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Mivel nekem is ez a nagy kérdés, annyi különbséggel, hogy 2 évessel van dolgom, hagy kérdezzem meg,hogy sikerült lépni valamit az ügy érdekében?
2011. okt. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Ma van igazából az első napja, hogy ki is próbáltam, eddig csak fontolgattam. Miután éjjel 4 óra hosszáig feküdt rajtam és cicizett, így besokalltam végleg, és elvettem tőle. Kértem, hogy aludjon, alszik a cici is anyával, mert fáradt. 5 percig üvöltött, aztán elaludt. Napközben, délelőtt sokat kérte a cicit pánikszerűen, mindig visszautasítottam. Sokat nyűgösködött, sírdogált. A déli alváshoz és az esti elalváshoz úgy döntöttem, egyelőre meghagyom a szopizást, csak a napközbenit és éjszakait fogom visszautasítani. Úgyhogy délben cicizett elalváshoz. Azóta nem kérte. Hát, egyelőre ennyi. Nem sok. Próbáltam vele beszélni erről, de nem nagyon figyel. Érti, hogy nincs cici, de a miértre nem figyelt. :(
2011. okt. 27. 14:17
 19/22 anonim ***** válasza:

10-18 21:00


:-)))))))))))))))))

2011. okt. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 xStefix ***** válasza:

Ne várd még, hogy megértse.. Már az is bőven jó, ha "csak" elfogadja.

Én azért azt mondanám neked, hogy figyeld a reakcióit, viselkedését. Ha úgy látod, hogy annyira nem viseli meg a dolog, akkor megnyugodhatsz, mert valószínűleg jó úton jársz. De ha tartósan kínlódni látod, akkor megeshet, hogy módosítanod kell majd.. de figyeld és akkor kiderül, hogy lesz a jó. Szerintem ez egyelőre bíztató. :)

2011. okt. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!