Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha refluxos a kisbabátok, ti...

Ha refluxos a kisbabátok, ti milyen "gyógymódot" alkalmaztok?

Figyelt kérdés
Reflux alatt a rengeteg és nagy mennyiségű bukást,esetenként sugárba hányást értek,ezt mondta az orvosom.Ti mit tettetek,hogy elmúljon a probléma?Írjatok légyszi!
2011. okt. 19. 18:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

AR-s tápszert adtam neki, de attól meg a széklete nagyon durván kemény lett!

Előtte pedig nem is volt széklete csak ha hőmérőztük.


Most normál tápszert kap és semmi nem jött eddig vissza...


3 hónapos elmúlt, remélem most már így is marad..

2011. okt. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tápszer váltás mindenképp!3-4 óránként etetni,nem túletetni!
2011. okt. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Meg kell picit emelni az ágyat, hogy a feje magasabban legyen picit. Én is így szükettem, a mai napig csak akkor tudok aludni, ha a fejem jóval magasabban van. :( Később is figyeljetek majd, hogy sokszor egyen keveset.
2011. okt. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*szükettem=születtem
2011. okt. 20. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Picit megemelni az ágyat a fejrésznél,nem túletetni,alaposan büfiztetni,AR tápszer kipróbálása,Nutriton (sűrítő akár az anyatejbe,akár a tápszerbe nem AR-be.)vagy csak nutritonos előetetés.
2011. okt. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!A babusom hétfőn lesz 3 hetes,anyatejes,nagyon sokszor kér enni,mérem a súlyát, 100-120-at szopizik,és fél óra múlva enni kér,rengeteget kibukik.

Gastrotuss baby-t javasolt a doktornénink,attól sugárban hány.Már nem merem letenni,mert többször csak úgy vett levegőt,hogy ütöttem a hátát,vagy ráztam.

Mindenképp kipróbálom a javaslatokat!Ez a sűrítő szer,nem változtatja meg a tejcsi ízét?

Köszi!

2011. okt. 20. 15:22
 7/14 xStefix ***** válasza:

A reflux szószerint egy betegség, amit kezelni kell, HA orvosi diagnózist kapsz hozzá. Ha ez nincs meg, az még nem reflux, csak erőteljes bukás.

A csecsemőknek van egy élettani "refluxuk", ami még nem kóros, de nyilván kellemetlen és lehet tenni ellene. Ha a babád anyatejes, én nem adnék neki kapásból tápszert, mert az visszavetheti a szoptatást...

Fontos lenne, hogy a babád nyugodtan szopjon: ne várd meg, amíg sírva kér enni, hanem akkor tedd mellre, amikor még csak nyüszögve jelez. Így elkerülheted, hogy már előre behergelje magát és sok levegőt nyeljen.

Ugyanígy, szopi közben is figyelj rá, hogy kevés levegő menjen be: böfiztesd többször is és próbáld őt lassabb, ne annyira mohó szopizásra bírni, ha sikerül.

Ha a tejed nagyon erősen folyna az elején, esetleg fejj le belőle egy keveset, hogy ne a nagyon spriccelős részét szopja ki.

Szopi után óvatosan tedd a válladra böfizni és minél kevesebbet mozgasd. Ha nagyon mozgékony, evés után próbáld őt lefoglalni valamivel, ami nyugtatja, hogy az izgés-mozgástól ne jöjjön vissza a tej.

Alváskor emeld meg a baba fekhelyét, ahogy feljebb is írták. Ha aggódsz az alvás miatt, tedd őt kitámasztva oldalra fekve, vagy hasra, hogy ha visszajönne valami, az szabadon folyjon ki a szájából.

Ha mindez nem segítene ÉS a babának láthatóan kellemetlen a gyakori bukás, én akkor próbálkoznék csak gyógyszerekkel vagy tápszerrel. Én nem vagyok a rögtön a legdurvább beavatkozás híve, mert hátha egy kisebb változtatás is segítene már.. de legalábbis enyhítene.

2011. okt. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nagyon sokat bukott, ezért szopi közben többszőr megböfögtettem, és evés után kb. még egy negyed óráig a vállamra fektetve pihent. Próbáltuk mi is a Gastrotuss Baby-t, hát igazán nem vált be. Az ágyát is megemeltük, de hiába. Most 5 hónapos, mára már kevésbé "izgat" a dolog, mióta sokat ficánkol még gyakrabban bukik. Jár keze-lába, utána mindig jön vissza több-kevesebb tejci, hiába evett már előtte órákkal. A barátnőm kisfia is ilyen volt, nekik megszünt a panasz, mikor elkezdtek hozzátáplálni. Remélem nálunk is így lesz. Szerintem ha szépen hízik a babád, akkor nincs okod aggódni.
2011. okt. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!osztom a véleményt,hogy nem szeretnék több gyógyszert,vagy tápszert,de őszintén nagyon be tudok rezelni,ha félrenyel,pedig mindig oldalán vagy pocakon vagy kézben van!

Állandóan bukis a rucija,nem szeretném ha e miatt eseleg megfázna!

Tiszta stresszes!

Szopi előtt fejek,énekelek neki halkan szopi közben,utána vagy fél óráig büfi van,és már nem is fekve szopik a karomban,hanem lefelé lógatjuk a lábikóját.

Várom a pozitív változást!

2011. okt. 23. 09:51
 10/14 xStefix ***** válasza:
Kérdező, ha nem javul a helyzet vagy nagyon aggódsz, hívj fel egy tanácsadót is, hátha ő tud még valami okosat mondani.
2011. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!