Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatási idő, gyakorisága?...

Szoptatási idő, gyakorisága? Segítség

Figyelt kérdés

Sziasztok!


1 hónapos a babám, harmadik baba, mégis teljesen tanácstalan vagyok.. :(


A kórházban már átaludta az "éjszakát" értem ezalatt a 6 órát.

Ezt itthon is folytatta, úgy, hogy elötte mindkét mellemet kiüríti a kis mohó, nem lehet letenni aludni, míg ő nem érzi úgy, hogy elég volt, hiba alszik be, azonnal felkel, ha neki nem volt még elég.. cumink is van, mert ugye másfél - 2 óra cici nem mehet.. bealszik,csak játszik vele.. ezt kiváltottuk a cumival.


Tegnap este: 8-kor fürdés, mindennel együtt (fürdés, torna, vigantol , öltözés) fél óra, azaz fél 9-től 10:45-ig cici kisebb bealvásokkal.

Ezt még elfogadom..


a gond igazából a nappallal van..

5-6-7 körül kel, ez változó, tisztességgel bereggelizik, vissza teszem aludni, alszik 20 percet és áll a bál, semmi és sehogy nem jó , hiába rázom a fenekét, ellenőrzök mindent, nem e nyomja- szúrja valami, büfizni kell e , vagy a hasa.. stb.. Ezt pár napja csinálja, elötte a hajnali szopi után aludt még 3-4 órát..

persze egyre többet van fent, ezt értem, normális, csak hogy ő vagy cicizne, vagy aludna, az nem mehet hogy 24-ből 23-at cicin legyen..


átlag 7x szopizik egy nap összesen, ritka a 8, ez csak akkor van, mikor éjjel eszébe jut, hogy kell egy kis pótvacsi :D

a szoptatási időkkel vagyok igazán gondba.

Kezdtem az igény szerintivel, ahogy a középső gyermekemnél is volt, csakhogy ez a kis manó rengeteget bukik és nagyon hasfájós :(

megpróbáltam áttérni a 2 órás szoptatásra, azaz eszik pl 10-kor 20-30 perc (1 mellből mindig) majd 12-kor, + - 10 perc mikor hogy jön ki..

Csakhogy 20 perc alvás után ő már éhezik.. oké, reflex, meg biztonság, miegyéb.. De elaludni sem hajlandó nélküle.. már a cumi sem az igazi..

3 gyerkőc miatt is muszáj tartani a 2 órát illetve a bukás és hasfájás miatt is , utóbbira már vettem espumisant és infacolt (infacol nem tetszik neki ) is ..


Na jól egybe írtam mindent.. :(

lényege, hogy a 2 órából eszik 20-30 percet, alszik 20-30 percet és a maradék órát végig ordítja..

10 percet kb elnézelődik, elabajgatom stb, de a többit ordítással tölti..

Mit lehet ilyenkor tenni? :(


Próbáltam átállni arra, hogy egyen előbb rendesen, utána nézelődjön, aztán aludjon, de cumin így nem hajlandó elaludni, a fáradtságba aludt bele hosszú ordítás után..

ezt azért próbáltam ki, hátha az a gond, hogy elfárad és ezért kevesebbet eszik , ezért nem bírja a 2 órát..

Többiekkel ilyen tapasztalatom nincs, nagyobbikom sajnos tápszeres volt, a középsőm igény szerinti..


Van valakinek ötlete mit tegyek? :(


tejem van elég és szépen hízik is, hasfájás általában délután- este van, a 4 és az esti , fürdés utáni evésnél kap "gyógyszert" rá.


2011. okt. 22. 17:58
1 2
 11/11 xStefix ***** válasza:

Szerinted este mi lehet a gond? Nem álmos még vagy épp nagyon is? Nem próbálod meg kicsit átszervezni a szopikat, hogy akkor kerüljön mellre, amikor még jobban bírja?

Nappal nem alszik esetleg túl sokat? Már ahogy érzed.

2011. okt. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!