Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszerező anyukák, ez tényleg...

Tápszerező anyukák, ez tényleg így van?

Figyelt kérdés

"...de vajon azon anyukák számára, akik egyébként is ki vannak lelkileg, mert nem úgy megy a szoptatás, ahogy akarják, nem tűnik célszerű megoldásnak, ha megveszik azt a dobozt? Onnantól minden gond megszűnne, a baba többet nem sírna, nem kéne méricskélni, meglódulna a hízása stb..."


Ezt írta valaki egy kommentjében, kiváncsi lennék tapasztalataitokra, a tápszeres táplálás tényleg ennyire egyszerű és gondtalan?


2011. okt. 25. 09:02
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:

Nálunk lényegesen egyszerűbb lett az élet onnantól, hogy csak tápszert kapott a kislányom.

Én 1 hónapos koráig tudtam szoptatni, utána elválasztotta magát, és a lefejt tejet sem itta meg.

Kaptunk 3 anyukától is tejet, de egyik sem kellett igazán neki. Egyet ivott meg, de attól meg nem lakott jól. Megivott belőle 180 ml-t (kb. 6 hetesen), és 1-1,5 óra múlva éhes volt.

Aztán feladtuk a küzdelmet, csak tápszert kapott. Onnantól kezdve normál időközönként éhezett meg, jobban aludt, kipihent volt, és nem nyűgösködött.

2011. okt. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Igen, egyszerűbb. Én nagyon rágörcsöltem az egészre és elrontottam az egészet. Mikor áttértünk tápszerre sokkal kiegyensúlyozottabbak lettünk. Persze a megoldás az lett volna ha lazábban fogom fel a dolgokat, de nem ment.
2011. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:

Akkor leírom a történetünket. Jelenleg 3 hónapos a lányunk.


Ott kezdődik, hogy autóbalesetből vittek be a kórházba és altatás+császár történt. Lányunkat azt hiszem a 3. napon láthattam. Akkor rám rakták, hogy megnézzék a szopási ingerét. Nagyon ügyes volt! 4. naptól segítséggel szoptattam. (Kezem és lábam is gipszben volt)

2 és fél hét után végre hazajöhettünk. Akkor már járógipszem volt, valamint a kezemen még rajta volt a gipsz. Itthon egy hétig tudott anyukám segíteni, mivel aktív munkavállaló és csupán 120 km-re lakik tőlünk. Anyósomék 2 hétig tudtak segíteni, addig voltak szabin.

Eközben a kezemről lekerült a gipsz. Naponta 2× jött házhoz a gyógytornász, aki azon kívül, hogy a kezemmel foglalkozott, szintén segített megszoptatni a lányunkat.

Eközben a lányunk 30 max. 40 percnél tovább sosem szopott! Volt, hogy 30 perc alatt 10 ml-t, 10 perc alatt 190 ml-t szopott ki. Rettentően változatos volt az, hogy hogyan evett. Gyerekorvos kérésére 3 hete korától méregettük minden evés előtt és után. Ami különösen vicces volt számomra, mert 2 métert sokszor úgy tettem meg, hogy le kellett raknom az ágyra vagy asztalra, mert fájt a karom és nem bírtam tartani. Én nem adtam fel, küzdöttem!

Azt hiszem 1 hónapig mértük, utána elegem lett belőle, mert még az is 'kikészített', hogy most elég-e neki annyi, amennyit evett vagy nem?! (Köszönet érte a VOLT gyerekorvosnak!)

Kb. 6 hetes lehetett a lányunk, mikor egyik étkezésről a másikra leszokott a szopásról. Rohantunk - már amennyire tudtam - a gyerekorvoshoz és kétségbeesve kérdeztem, hogy mitől lehet? Ő azt mondta, hogy próbálkozzak, aztán lesz, ami lesz, maximum fejem neki a tejet ... írt fel tápszert.

Kiváltottuk, mert éheztetni a lányomat nem akartam.

Hazamentünk elkezdtem fejni a tejet, biztos, ami biztos alapon. Lányunk hol szopott, hol nem.. majd 1 hét után szoptatási tanácsadó után a lányom végképp abbahagyta a szopást. Fejtem látástól - vakulásig. Nem volt kecc-mecc .. hiszen a legegészségesebb az ANYATEJ! Hulla voltam, amim addig ne fájt, az akkora már kín szenvedés volt!

Egészen múlthétig tudtam fejni, mert elapadt a tejem .. ennyi volt, maradt a tápszer!


Részemről igen, minden gondom megoldódott. Jó, oké.. aláírom az enyém 'egyedi' eset, de azzal a ténnyel, hogy egy gyermek leszokik/abbahagyja a szopást manapság nem vagyok egyedül! Hogy ez miért történik?! Fogalmam sincs .. én semmilyen gyógyszert nem szedtem, ha fájt valamim, akkor inkább sírtam a fájdalomtól.


Amikor megszületett a lányunk volt bent egy korombeli leányzó, aki kijelentette, hogy nem szoptat, mert fáj a melle és sebes. Inkább fejte neki elektromos mellszívóval és azt adogatta oda a csecsemősöknek. Mi 2 és fél hét után jöttünk haza, ők akkor még bent voltak mivel nagyon durván besárgult a fia.


Szóval, szó, ami szó: Először szerintem mindenki seperjen a saját háza táján, hogy tápszer bűn-e vagy nem! Mindenkinek egyedileg van problémája. Elhihetik azok, akik csak szoptatnak .. én sem örömmel adogattam és adom a tápszert a lányunknak! KÉNYSZER AZ EGÉSZ!

De úgy vagyok vele, hogy ÉL és ITT VAN VELÜNK! Nekünk ennél több NEM KELL!

2011. okt. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
Mindkettőnek meg van az előnye és hátrány, erről rengeteget lehet itt is olvasni, nem részletezném. Kinek mi a fontosabb. Szerintem ha a mamának görcsölést és feszültséget okoz a szoptatás valamint a babának éhséget, nyűgösséget és ezt nem tudják helyre hozni akkor érdemes a tápszerrel megpróbálkozni (most biztos sokan meg fognak kövezni...), mert szerintem a harmónikus baba-mama kapcsolat kialakulásához a kiegyensúlyozott mindennapok elengedhetetlenek. És ha ezt tápszerrel tudják biztosítani akkor ez a "célszerű megoldás".
2011. okt. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék tápszer-anyatej vitát és nem is az a kérdésem, hogy az anyuka ezt hogy éli meg.

Konkrétan

a tápszert megadott mennyiségben, mindig elfogadja a baba?

Nincs sztrájk?

Nincs, egyszer 2 óránként eszik, egyszer 4 óránként?

Nincs éjszakai felkelés enni?

Nem sír a baba?

Hízik a baba, előírt ütemben?


Mert anyatejes táplálásról, ez nem mondható el. ott hektikus a dolog. A mennyiség, elfogadás, hízás, és van sírás is.

És mivel itt többen megerősítették, hogy ez így van, akkor a tápszergyártól mégiscsak tudhatnak valamit, babának megfelelő kaját gyártani biztosan. Mert az anyatejnek ezek az előnyei nincsenek meg, a hektikusság jellemzi még egy jól szopó baba esetében is.

2011. okt. 25. 09:37
 6/33 anonim ***** válasza:

Konkrétan, a kérdéseidre válaszolva:

A tápszerből sem mindig eszi meg az előírt mennyiséget. Ott is van sztrájk, és van úgy, hogy hamarabb, van úgy, hogy később akar enni.

Nekem 5 hónapos ikreim vannak. Az egyik csak szopik. A másik egy hónapja abbahagyta, és cumisüveget kap. De senki ne gondolja, hogy egyszerűbb lett ettől az életünk. Ugyanúgy változó az étkezése, és ehhez jön a fejés, tej elhozása tejtesótól, mosogatás, sterilizálás, tápszerfőzés. Plusz próbálom őt is szoptatni.

Talán négy hónap alatt hozzászokott az igény szerinti evéshez, de nekünk a tápszer nem hozott áttörést, sőt! Vagyis inkább a cumisüveges táplálás. Szerintem bonyolultabb már nem is lehetne az életünk életünk :)

De így is örülök, hogy ennyi anyatejet kaptak a lányaim.

2011. okt. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

Ikres vagyok megint: de a tápszertől egyenletesebben hízik. Éjszaka nem kel fel, ha este jól belakott. A szopis baba többször ébred éjszaka is. De inkább szoptatok, mint tápszert kutyulok éjjel, úgyhogy ez tolerálható. Egy bizonyos kor felett amúgy sem ajánlott éjjel tápszerezni a babát. Szopni viszont bármikor szophat, és sok baba éjjel szeret szopizni, mint az enyém is.

Ha valaki azt mondja, hogy a tápszerrel majd megszűnnek az aggodalmak, nem biztos, hogy így lesz. Babától függ, úgyis annyit eszik, amennyit akar, mindegy, hogy adod. Ez az én tapasztalatom.

2011. okt. 25. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

3 hónapos koráig szoptattam a lányom. Akkor megműtöttek és utána ha megfeszültem volna, sem fogadta el a cicit.

Jött a tápszer. Azóta (most 7 hónapos) este 7-kor eszik utoljára, már tejpépet, és reggel 6-kor először. Éjjel nem kel fel, nem hisztizik, alszik szépen. reggel 6-kor 180ml tápszer és 9-ig alszik tovább. Szép időrendje van, amit ő alakított ki, amikor kéri a kaját. Mi már hozzátáplálunk, de 3-4 alkalommal eszik még így is tápszert.

Amíg szoptattam, a leg hihetetlenebb időpontokban jött rá a hamizhatnék. :) Folyton azon agyaltam, hogy vajon hol fogok szoptatni. Utáltam elmenni egy-egy hosszabb sétára, mert kiszámíthatatlan volt az igénye.

Mostanra ott tartunk, hogy termoszba meleg víz, dobozkában a tápszer és ahol megéhezik, ott keverem be neki.

Az én életem sokkal könnyebb lett és a babám is jobban el van.

Én nagyon szerettem volna legalább fél éves koráig szoptatni, de nem úgy jött össze, ez van. Nem látom hátrányát a lányomra nézve.

Ettől függetlenül azt mondom, amíg tud az anyuka, addig mindenképpen szoptasson, de ne essen kétségbe senki, ha tápszerhez kényszerül nyúlni.

2011. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:

.-

Nem szeretnék tápszer-anyatej vitát és nem is az a kérdésem, hogy az anyuka ezt hogy éli meg.

Konkrétan

1 a tápszert megadott mennyiségben, mindig elfogadja a baba?

2 Nincs sztrájk?

3 Nincs, egyszer 2 óránként eszik, egyszer 4 óránként?

4 Nincs éjszakai felkelés enni?

5 Nem sír a baba?

6 Hízik a baba, előírt ütemben?


Mert anyatejes táplálásról, ez nem mondható el. ott hektikus a dolog. A mennyiség, elfogadás, hízás, és van sírás is.

És mivel itt többen megerősítették, hogy ez így van, akkor a tápszergyártól mégiscsak tudhatnak valamit, babának megfelelő kaját gyártani biztosan. Mert az anyatejnek ezek az előnyei nincsenek meg, a hektikusság jellemzi még egy jól szopó baba esetében is.


1 nem nem mindig eszik annyit meg amennyit készítek neki van h csak a negyedét van h csak a felét van h az egészet

az egy hülyeség ami a dobozra van írva h mennyit kellene ennie a babának az egyik a felét sem eszi meg és kerekedik mint egy gömböc a másik a dupláját és olyan vékony mint az ujjam

mint minden ember a babák sem ugyan olyanok egyik gyorsabban hízik a másik meg nem az egyik hamar mozdul a másik nem és ez független attól h tápszeres vagy nem


2 de miért ne lenne nem feltétlen a cici az amit elutasít a baba lehet h az étel az!


3 de mivel annyit eszik amennyi jól esik neki te sem mindig ugyan annyit eszel ha keveset evet hamarabb éhezik meg ők még ösztönösen tudják mennyi kell nekik


4 miért ne lenne? mikor kicsik akkor sokkal sűrűbben esznek de ez babafüggő is mind a két táborban van olyan baba aki éjszak nem eszik és viszont mind a két esetben rá lehet szoktatni h éjjel nem eszünk


5 persze h sír mert a tápszert el kell készíteni ami jó esetben is 1-2 perc és nem csak éhség miatt sírhat egy baba a tápszer jobban megviseli a pocijukat is


6 váltózó van amelyik igen van amelyik nem de amikor beindul a mozgás ált már nem híznak olyan gyors ütemben


volt szoptatott és tápszeres babám is

nem hinném h a tápszer jobb volna sokkal macerásabb mint a anyatej (elkészítés eszközök etetés stb...)

és ami fontos a babának az anyatej jobb mert teljesen az ö igényei szerint változik az összetétele állaga ami a tápszerre nem mondható el

a tápszer soha nem fogja elérni azt amit az anyatej


A kérdező kommentje:

"Ezt írta valaki egy kommentjében, kiváncsi lennék tapasztalataitokra, a tápszeres táplálás tényleg ennyire egyszerű és gondtalan?"


egy fenét!!! gondold el éjjel ha sír a kicsi melyik egyszerűbb ?

kimenni és elkészíteni a tápszer persze vigyázni h ne legyen forró nem szorod-e mellé a port és még hallgatod közben h jobb esetben csak nyekereg (vagy üvölt)

vagy fél perc alatt mellre tenni míg fel sem ébred igazán


a tápszert el kell készíteni megfelelő hőmérsékletre és állagra sterilizálni az üveget mosogatni utána stb....míg a anyatej mindig kész mindig meleg és mindig megfelelő a babának

2011. okt. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:

Valóban lényegesen egyszerűbb az élet tápszerrel. Nálunk nincs sztrájk, nincs aggódás, hogy evett-e rendesen, sokkal táplálóbb számra és sokkal kiegyensúlyozottabbak vagyunk.


Nekem nem szopott, kiszáradt, kórházba került, ott tápit kapott majd itthon lefejt anyatejet. 4 hónapig bírtam fejni, volt tejem bőven, de én lelkileg mentem rá és akkor tértünk át a tápszerre. Minden gondunk megoldódott. Kapott a gyerekem egy kiegyensúlyozott és vidám anyukát.

2011. okt. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!