Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kipróbáltam minden tejserkentő...

Kipróbáltam minden tejserkentő praktikát, de semmi sem segít. Folyamatosan csökken. Vissza lehet fordítani a folyamatot? Hogyan?

Figyelt kérdés

Császárral szültem a 29. héten. Iker babáim intenzíven vannak, tehát fizikai kontaktus nincs. Próbálok itthon fejni, de nagyon nehezen megy.

Kipróbáltam a More Milk plus-t, Ricinus comm. 5CH-t, Urnica urens 5 CH, Laktoherb tea, barna sör, tojás leves, sok folyadék, stb-stb.


2011. okt. 26. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok neked tanácsolni, hogy ne add fel. Fejjél naponta többször, nem baj, ha kevés jön össze. Addig kell kitartanod, amíg mellre teheted a babákat, majd Ők beindítják.

Ha nem sikerül, akkor sincs tragédia, ma már nagyon jó tápszerek vannak, szépen fel fognak nőni azon is.

Remélem hamarosan hazaviheted Őket:)

2011. okt. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

nagyon sajnálom hogy nincsennek melletted és egyben gratulálok a kicsikhez.


ha engedik azt próbáld meg hogy engedjék hogy ott bent fejj.

a mellszívónak nem adja le a szervezeted a tejet lehet hogy amúgy lenne benne 80 ml- mondtam egy számot- de a mellszívónak koöszönhetően nem jön le csak 20 ml.

szóval lenne tejed. ..


mindent megtettél emberileg amit lehet - szerintem - amint javul a helyzet és ott lehetsz velük javulni fog a közérzeted és a kedélyállapotod jobban lesz tej.


Minden jót kívánok és jó egészséget!!!!

2011. okt. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aranyosak vagytok.

Sajnos benn az intenzíven nincs olyan hely ahol tudnék fejni a babák társaságában. Jönnek mennek a látogatók, orvosok, stb.

Én is úgy gondolom, hogy majd a babák "kezelésbe vesznek" de az még biztos 1-2 hónapba beletelik, és attól félek, ha most elapad akkor nem indul újra?!

Nem adom fel, szorgalmasan fejek, csak nem nagyon van mit. :(

2011. okt. 26. 10:11
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

sok erőt! tudom, hogy nem egyszerű. tesómnak volt hasonló küzdelme, ő szopi tanácsadó segítségével tudta fenntartani a tejét. (neki 6 hétig volt kórházban a babája és utána sem szoptathatta 3-4 hós koráig, mert gyenge volt.) érdemes lenne segítséget kérned:

www.lll.hu/telefon

2011. okt. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia az előző válaszadónak igaza van a szopitanácsadó nagy segítség. De egyébként érdemes venned vagy kölcsönöznöd Medela 2 fejű elektromos mellszívót, mert azon 2 fokozat van, az egyik a 120/min ez a tej leadó reflex kiváltásához szükséges, a másik 60/min a fejéshez, ráadásul ezzel egyszerre 2 mellett tudsz fejni. Mindenképpen jobb ha fenn tudod tartani, mert nem sokára, majd esznek anyatejcsit, ha nem is szopiznak még és akkor tudsz vinni frissen, ez sokat segít a fejlődésében. Még a gyakori 1-2 óránkénti fejés az ami megindítja jobban, de a tanácsadó talán még többet tud segíteni. [link]
2011. okt. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Gyakran fejj, akár 2 óránként is. Horror fejést kéne megpróbálni (7-7 5-5 3-3 1-1 percekig váltott mellből való fejés)

Medelának van ha jól tudom orvosi fejője, ami erősebb, mint a többi, azt hiszem, lehet bérelni is. Ezt próbálnám meg.


Ha pedig a babák kijöttek és még van egy pici tej, akkor próbáld a pótlást szoptanittal adni nekik. Ha valóban az volt a gond, hogy ők kellettek volna ingernek, akkor talán ettől visszajön majd.

2011. okt. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első babám volt 6 hétig intenzíven. Én is fejtem. Azt javaslom, hogy készíts róluk egy fényképet, és azt tedd ki, amikor fejsz. MINDENKÉPP bérelj elektromos mellszívót. A horrorfejés jó, de naponta egyszer elég csinálni. Fejj naponta minimum hatszor. A mennyiség nem számít, mert a babák mindig többet tudnak kiszopni, mint a fejőgép.

Az, hogy majd a babák fognak-e szopni, a jövő zenéje. Érdemes lesz küzdeni azért is. Az enyém nem tudott, de ő nagyon beteg volt. Az, hogy anyatejet kapott már az elejétől, nagyon sokat számított a felépülésében.

Tudom, hogy most nehéz Neked, soka stressz, talán sírzs is sokat. Én ilyenkor arra gondoltam, hogy a testem egy automata, és a mechanikus ingerre fog termelődni tej, ha rendszeresen leszívom.Próbálj rendesen étkezni. Már csak azért is, mert kell az energia, ha majd hazaviszed őket!

Remélem, tudtam segíteni.

Gratulálok a babákhoz!

2011. okt. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
és ezekre a bogyókra meg ne költs sokat, mert a legkevesebbet ezek számítanak
2011. okt. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Igyal edeskomenyteat es sok folyadekot!Nagyon szurkolok neked!Sok egeszseget!
2011. okt. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Elektromos mellszívóval próbálkozom.(Uni-mom-forte) Sajnos nem Medela, de lehet hogy beruházok rá, mert szinte mindenki ezt ajánlja. Amit a Brendonban lehet venni elektromos Medela, 1 fejes, (23 ezer Ft) az jó? Van olyan valakinek?


3 óránként fejek. Próbáltam már a "horror" fejést is, sőt próbáltam már óránként is, de nem lett több tejem, sőt teljesen stresszbe voltam, mert állandóan a fejésen járt az eszem. Úgyhogy visszatértem a 3 órásra, és rettenetesen boldog vagyok ha 20-30 ml sikerül alkalmanként! Természetesen azt a keveset is beviszem a babáknak, mert hála Istennek jól esznek (szondán keresztül).


Megnéztem a liga honlapját is, kipróbáltam a kézifejést is , de semmi változás.

2011. okt. 28. 10:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!