Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A 3 hetes kisbabám újabban 2...

A 3 hetes kisbabám újabban 2 óránként szopik, Nem tudom vele kihúzni még fél óráig sem, mert "éhen akar halni"! Ez normális?

Figyelt kérdés
Korábban lefejtem akár 40 ml tejet is szopik után, most meg, ha 20-t össze tudok hozni. Aggódom, hogy ez normális-e, mert elvileg 6 hetesen van az első fejlődési ugrás.
2009. máj. 6. 21:55
 1/5 anonim ***** válasza:
persze hogy normális! ne aggódj! attól, hogy fejlődési ugrás a nagy könyv szerint később van, még lehet, hogy megjött az étvágya a picurnak:-) Valszínűleg a tejed nem lett több egyelőre, viszont mivel kapja a szervezet a jelzést, többet fog termelni. 5-6 nap alatt kb beáll újra a kereslet-kínálat és nem lesz gond! ha attól tartasz, hogy esetleg fogy a tejed, próbáld a két szopi között is fejni egy kicsit, hogy még több ingert kapjon a szervezeted! Esetleg tejserkentő teát is ihatsz, biztos ami biztos!
2009. máj. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet most tért magához. Az elején a sárgasádtól lusták a babák, aluszékonyak, s evett ő, de lehet kevesebbet, s ezért tudtál még mellé fejni, most felélénkülhetett a babád, éhesebb, s kiszívja mindet. Én 2 óránként szoptatom, de van hogy már rá egy órára üvölt, a adok neki cicit, de fejni abszolut nem tudok, mert mind kiszívja. Már 10 hetes, de nem 3 óránként eszik.
2009. máj. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
3 hetesen még az én babám is két óránként szopizott. A hatodik hét környékén változott ez, de néha még most is be-becsúszik, hogy egy-egy szopiidőt lerövidít.
2009. máj. 7. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első fejlődési ugrás a 2-3 hét környékén van! :))))
2009. máj. 7. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Azóta itt a következő sűrűszopis nap. Már a második. Most óránként, de szerintem a meleg + a fejlődési ugrás együtt.

Szegénykém estére már alig tud enni valamit, pedig bőszen iszok, már a fülemen jön ki.

2009. máj. 22. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!