Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hány óránként kéne ennie egy...

Hány óránként kéne ennie egy 2 hetes babának? És hogyan?

Figyelt kérdés
10 napos a babám, 1-1 szopi pelenkázással kb. másfél órás program. Utána kb. fél óra míg elalszik. Ha hagyom, akkor képes 3-4 órákat aludni, de így egy nap csak 4-5-ször eszik, ami neki szerintem még kevés, ráadásul tejem sincs túl sok és azt ő tudná serkenteni. Keltsem fel 1 óra alvás után mindig? Fejni próbáltam, de azt meg a bimbóm nem díjjazza...
2011. nov. 6. 13:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne költsd fel csak azért,hogy egyen! Ha éhes lenne,akkor úgyis felébred magától. Igény szerint szoptass. Nem kell azzal foglalkozni,hogy naponta mennyi szopi van. A lényeg,hogy amikor kéri,akkor kapjon.
2011. nov. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezném,hogy éjszaka szopik? Vagy hogy jön ki a 4-5?
2011. nov. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
éjszaka is kb. ugyanolyan sűrűséggel ébred, így igen, 1 igazi éjszakai szopi is van.
2011. nov. 6. 14:28
 4/8 anonim ***** válasza:
A súlya jól gyarapszik? Mert csak akkor kell felkölteni a szopi miatt,ha nem hizik elég ütemben. De ezt a gyerekorvos és a védőnő úgyis mondaná,ha nem hizna eleget.
2011. nov. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 alaszka ***** válasza:
Én két hetes babát legfeljebb 3 órát hagynék aludni. Ilyenkor még nem minden baba jelzi az éhséget, van amelyik aluszékonyabb, és ha még nem indult be a tejrendesen, akkor főleg. Szerintem 3 óra után tedd cicire. De ez az aluszékonyság nemsoká elmúlik.
2011. nov. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én kb 4 óránként szoptattam, és simán aludt 3,5órát egyhuzamban. Ezzel semmi baj nincs. Ha éhes azonnal reklemálni fog :)))

Sokan túlbuzogják ezt a dolgot,hogy 2-3óránként evés, méregetni mindig a súlyát hogy eléggé gyarapszik-e, szigorúan felkelteni stb....

Nem kell a para, örülj hogy ennyit alszik, majd ha elkezd növögetni...............:):) Egyre kevesebb időd lesz pihenni.

2011. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
A babàink egyidösek :) csinàld sokkal lazàbban hidd el könnyebb lesz....èn akkor szoptatok, amikor a lànyom jelzi, hogy èhes van ugy, hogy 3 orànkènt van ugy,hogy 4 orànkènt.Minden baba màs,de szerintem sem kell felkelteni,felesleges jelzi a baba mindenkèppen, hogy mire van szüksége.Jo babàzàst Neked:)))
2011. nov. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha gyarapodik a súlya, hagyd! Az én kislányom pont ilyen volt. Lazán végigaludt 3-4 órákat. (Alig volt 1 hónapos, amikor "megtalálta" a hüvelykujját, és akkor éjszaka akár 6-7 órát is aludt egyhuzamban!).

Ha 1 óra alvás után felébreszted nem lesz jobb, mert állandóan kialvatlan lesz...

2011. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!