Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit csináljak, hogy ne rágja,...

Mit csináljak, hogy ne rágja, hanem szopja a cicim?

Figyelt kérdés
Kapott eddig cumit és üveget is, de csak a 3. héttől. Ezelőtt is ugyanezt csinálta a mellemmel. Most próbálom leállítani az üveg használatát. Tegnap gyógyszeradagolóval próbálkoztam, de az egészet vissza bukta. Nagyon fontos lenne megoldani a problémát, mert így nem fogom tudni tovább szoptatni a fájdalomtól.
2011. nov. 13. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt a honlapot: www.lll.hu

Először is, hogy jó-e a technikátok, elég mélyen bekapja-e a cicid a baba (még a bimbóudvar se vagy csak alig látsszon ki). Másrészt ha rágni kezdi, nyugodt hangon, határozottan szólj rá, hogy "Nem" (nem kell magyarázni) és vedd el tőle a cicit, majd újra lehet próbálkozni. Próbáljatok ki többféle testhelyzetet, hogy ne mindig ugyanott rágja. Kend regeneráló krémmel (pl. Garmastan). Ha pedig semmi nem válik be, akkor meg lehet próbálni bimbóvédővel a szopit.

Tápszert - ha szeretnéd sokáig szoptatni - mindig csak állandó, kitartó próbálkozás után kínálj neki.

2011. nov. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sajnos ez azt jelenti, hogy rossz technikával szopik. nálunk is így volt, 3 hós koráig tűrtem, akkor elmentem szoptatási tanácsadó segítségét kérni, 1 hónapba telt amíg átszoktattam, de sikerült. utána öröm lett a szoptatás.


most mennyi idős? merre laksz? ha van a közeledben szopi tanácsadó, akkor minél előbb kérd a segítségét.

(akár megpróbálhatom én is elmagyarázni, de ezt már privátban lenne célszerű)

2011. nov. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
6 hetes, úgyhogy még időben vagyunk. Volt már nálam szoptatási tanácsadó a 2. héten és akkor azt mondta jól csináljuk. Ma akarom felhívni őket, hogy jöjjön megint valaki. Akkor ez nem cumizavar? Leírnád légyszi priviben, hogy te mit tettél?
2011. nov. 14. 09:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!