Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Fagyasztott anyatejet hogyan...

Fagyasztott anyatejet hogyan olvasszam ki?

Figyelt kérdés
Ha holnap szeretném használni (sajnos hosszabb időre kell anyunál hagynom a babóm) akkor ma este már rakjam át rendes hűtőbe? Kb délelőtt 11 kor kell majd. Vagy jobb ha frissen fejem? Raktam el a fagyasztóba elég sokat és fel akarom használni mielőtt megromlik, ha jól tudom csak 3 hónapig lehet tárolni.
2011. nov. 17. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen,3 hónapig lehet tárolni a fagyasztott tejet!Mindig vedd ki a fagyóból az adott mennyiséget,úgy olvassz ki.Használd el a fagyasztott tejet szerintem..
2011. nov. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem amíg van frisset adj neki, viszont a mélyhűtőben levőt is frissíts!Ami "lejárt" öntsd ki, de ha van friss akkor úgymond nem kár érte. Viszont a védőnődtől kérdezd meg van-e olyan Anyuka akinek szüksége lenne Anyatejre, neki tudnia kell. Hátha nem kell kiönteni!


Én is elég sokat elraktam az elején, most 18 hónapos a kisfiam és születésekor még 6 hónapig lehetett tárolni. Mivel nem kellett senkinek, nekem volt /van friss így fájó szívvel, de a lefolyóban végezte 55 db nagy poharas Avent tejcsi.


Utána szólt a védőnő, hogy lenne egy anyuka akinek kellene , úgyhogy pár hónapig 2 babát "etettem". :D

2011. nov. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
0%
mikro
2011. nov. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mikróban semmiképpen nem szabad kiolvasztani kedves előző, inden tönkremegy benne, amitől értékes az anyatej!
2011. nov. 18. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Inkább fejjél neki frissen, ha tudsz, mert a fagyasztottat nem minden baba fogadja el. Próbáld ki máskor, hogy elfogadja-e.
2011. nov. 18. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Így van, ne most kísérletezz a fagyasztottal, ha máshogy meg tudod oldani!
2011. nov. 18. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xStefix ***** válasza:
100%

Egyetértek. Ha eddig nem kóstolta az olvasztottat (van egy jellegzetes íze) és hosszabb távra leszel nélküle (vagyis nagyon megéhezhet), akkor frissen fejj mindenképp.

Olvasztás: fagyóból hűtőbe, majd ha felolvadt, forróvizes fürdőben vagy párával működő ételmelegítőben felmelegíteni. Soha ne forrald fel, még közvetetten se, és soha nem tedd mikróba!

Tárolás: [link]

2011. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!