Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikor álljak át csak az esti...

Mikor álljak át csak az esti szoptatásra, ha mondjuk legalább 1,5 éves koráig szeretném szoptatni?

Figyelt kérdés
Most lesz 13 hónapos és reggel és este szoptatom. Egy hete szoktattam le az éjszakai szopiról, ami 3-4 alkalom is volt.
2011. nov. 18. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Zavar hogy reggel is szopizik?Vagy miért akarsz csak este szoptatni?


Azt értem miért nem akartáléjjel :)

Én arról 16 hósan szoktattam le!Addig nálunk durva fogzás volt, és felesleges lett volna!


Én 23 hósnapja szoptatok!Másféléves korától csak a déli és az esti alváshoz kéri!De engem nem zavar...

2011. nov. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem zavar, csak előre gondolkozom. Az érdekelt volna, hogy hány hónap különbséget szoktak hagyni.

Amúgy nem tudom még meddig szopiztatnám, ezért írtam a min. 1,5 évet, főleg, hogy lassan tesót szeretnék, mert nem szeretnék 40 évesen vissza menni dolgozni. (Sajna már 30 voltam mikor megszületett a babám.)

Nem tehetem meg azt a luxust, hogy mindkettővel 3-3 évet otthon maradok.

2011. nov. 18. 19:31
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Megint első vagyok!

Értem már!Én 20 hós volt mikor terhes lettem!Akkor Ő még 3* szopizott!Reggel és a két alváshoz!

Elég érzékeny lett a bimbóm, annyit mondtam neki, hogy anyának nem esik jól...De legjobban reggel "zavart"!Így annyi volt az egész!Másnaptólmár nem kérte!De az alvásosokat nincs szívem elvenni tőle!A doki szerint is mindenok, szoptathatok nyugodtan tovább!Már 15 hetes vagyok, szinte minden nap tartottuk a két szopiját!Egyedül a beágyazódáskor nemkérte 2 napig,de akkor nem is tudtam hogy miért!

Azóta 3* volt olyan hogy nagyon fájt, és akkor elfogadta!De mindig megígérem, hgy másnap ha nem fáj kap!Így elfogadja!


De amúgy mensizel?Mert nekem rendszeres volt a ciklusom, második hónapban sikerült is ababa!Mert ha így is jó a ciklusod akkor lehet szopi mellett is terhesség!Akkormeg tudodnem is minden gyerkőc szopik tovább!Így lehet leszokik magától!A 16. héttől amúgyis a kicsinak való tej kezd már termelődni, azt még sokkal kevesebben tűrik!



Ezt csak arra írtam, hogy lehet szopi mellett is!Ha Te akarod!


Deamúgy ha a reggelit elhagyod az nem foja megviselni!Pár hét után próbáld meg!2-3 hét!Szerintem azt könnyebb,mint az esti rituálét!Legalábbis nálunk...


Én sem szerettem volna 3-3 évig itthon lenni, nálunk így 2 év 5 hónap lesz a gyerekek (lányok) között!Íg yis nyertemminimum fél évet!De lehet másfelet,majd meglátjuk a kicsi mennyire lesz anyás!


Remélem ezzel már jobban tudtam segíteni! :)


23 hós szopizó kislány és 15 hetes pocakbabi anyuja

2011. nov. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

7 hónapos kora óta jön meg rendszeresen, az időszakokat is szépen betartja. És szerencsés lehetek, mert akkor sincs gond a szopival.

Viszont azt hallottam, hogy a méhösszehúzódások miatt nehezebb a beágyazódás. Persze attól lehet próbálkozni. :) Ő is elsőre összejött. :)

További boldog babavárást kívánok! :)

2011. nov. 19. 14:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Igaz, ez nem olyan tanács, de én szoptatás mellett lettem terhes, amikor az első babám 9 hónapos volt. Addig 2-szer jött meg, nem is védekeztünk, szerttünk volna tesót.

És úgy gondoltam, hogy terhes lehetek, hogy nagyon lecsökkent a tejem. Mire 4 hetes volt a terhességem, már semmi tejem nem volt.

Így lehet, a sors/Jóisten megoldja Nálatok is ezt a kérdést.


remélem, én a 2. babámat legalább 1 éves koráig tudom szoptatni, mert hát az elsőnél ez nem sikerült...

2011. nov. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:
Ha nem sürgős, akkor szerintem bőven ráérsz még vele. Nem tudom, mennyire fontos neki az esti szopi, de ha eléggé, akkor vagy hagyod még neki egy ideig, vagy épp hagysz majd rá elég időt. De szerintem ígyis-úgyis van még idő, én várnék még 1-2 hónapot.
2011. nov. 21. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!