Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan növeljem a tej mennyisé...

Hogyan növeljem a tej mennyiségét? Hogyan szoptassak?

Figyelt kérdés

Első két babámat 6 hónapos korig kizárólag szoptattam. Ez mellett rengeteget kellett fejnem, sok volt a tejem.

Most a 3. babánál úgy érzem kevesebb a tej :(

Igaz még csak 2 hetes, de eddig szépen evett 60-70 ml-t egy ciciből, most viszont 3 napja max. 45 ml-t.


Fejni sem tudok sokkal többet.

Igaz éjszaka csak egyszer ébred, egész éjjel csak az az egy szopi van, fejni sem fejek.


Fog ez a mennyiség nőni majd, amennyi neki kell?

Vagy fejjek ha kell ha nem 3 óránként?


Most, hogy kevesebb akkor is csak egy mellből szoptassak a másikat fejjem, vagy nem kell fejni és csak felváltva adjam neki a cicit?

Esetleg egy etetésnél mindkettőt.....?


Segítsetek légyszi, teljesen kétségbe vagyok esve, nem tudom, hogy csináljam, hogy JÓ legyen....


2011. nov. 19. 15:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A tejtermelést az serkenti a legjobban, ha minden szopinál mindkét cicidet felkínálod, mert így éri a legtöbb inger a mellet. Tedd mellre, amikor csak úgy érzed.

Mondjuk két hetes babánál én nem aggódnék, mert most áll be a kereslet-kínálat, azért érzed most "kevesebbnek", mert már alkalmazkodott a babád igényeihez. Ha igény szerint szoptatod, nincs szükség fejésre.


És próbálj pihenni és enni/inni rendesen. Mert ez is lehet probléma, ha már két nagyobbat el kell látnod.


Én emlékszem, hogy a második babánál úgy kellett magam figyelmeztetni, hogy eleget igyak, mert mindig csak halogattam, hogy majd ha lesz pár percem, iszom, így sokszor fél órával is később ittam csak, amint amikor már szomjas voltam...

2011. nov. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%

Ja, és a mérleget tedd el gyorsan! Hetente egyszer mérd, ha gyarapszik 100-150 grammot, az már megfelelő. Havi szinten minimum 450-et.

Egyébként meg figyeld a pisis pelusok számát, és ennyi elég.

első

2011. nov. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Èn ùgy csinàltam hogy amikor kevesebbet evett az adott cicibôl, akkor abbòl is fejtem valamennyit, a màsikat pedog teljesen lefejtem ès ment a fagyasztòba. Így minden fejlôdèsi ugràsnàl vagy az ô vàltakozò ètvàgyànàl se volt gond ès nem aggòdtam.

Èn is mindig egy cicire tettem mert így nem csak az elôtejet kapja. Màsikat fejtem, köv. szopinàl cici csere :)

2011. nov. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 xStefix ***** válasza:

Úgy csináld, ahogy nektek a legjobb, de ezt ki kell tapasztalnod!

Ha 1 mell elég és nem kér többet, akkor nincs gond. Ha 1 mell kevésnek tűnik egyszerre, kínáld meg nyugodtan a másikkal is. Ha kell, kell, ha nem, nem. Ennyi. Ha úgy érzed, hogy nem eszi ki mindkét mellet egy szopira (csak "másfelet"), akkor érdemes legközelebb azzal kezdeni, amelyikben előzőleg még maradt, így rendesen ki fog ürülni mindig. (Ha csutra kiszívja mindkettőt, akkor mindegy a sorrend, ahogy jól esik.)

Fejni pedig tényleg nem szükségszerű, se ébresztgetni, hacsak nincs rá alapos okod.

És egyetértek, tényleg figyelj a pihenésre, evésre, ivásra, mert többediknél sokszor megesik, hogy a sok teendő miatt ezek kimaradnak a sorból...

2011. nov. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok jó tanácsot!

Kicsit "ciki" hogy 3. gyereknél is teljesen tanácstalan vagyok :D de Ő annyira más mint a többi babám volt :)


A pihenés az nehezen megy mert a nagyok is kicsik még, de figyelek és a déli alvásnál mindig vízszintesbe vágom magam :)

2011. nov. 21. 19:35
 6/6 xStefix ***** válasza:
Dehogy ciki, minden gyerek és szoptatás más! :) Erre sose lehet teljesen felkészülni. W. Ungváry Renáta, aki többek között IBCLC és a Kismama magazin egyik munkatársa is, és aki akkoriban épp az 5. gyerkőcével volt otthon, azt mondta nekem erről a telefonban, hogy bár eléggé szakértőnek érzi magát a témában, még mindig tapasztalt meg olyan dolgokat a kislánya szoptatásakor, amiket hirtelen nem tudott hova tenni... Szóval nyugi, ezt se lehet tökéletesen csinálni. ;)
2011. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!