Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rosszul teszem, ha hagyom? 3...

Rosszul teszem, ha hagyom? 3 hetes babám általában reggel 6-7 között ébred és kér enni.

Figyelt kérdés
Kb. fél óra alatt szokta megenni az adagját,utána elalszik kb. 10 percekre, majd felébred és cicizni akar. Ez megy minden nap kb. 12-13-ig. igény szerint szoptatom, nem tudom hogy jól teszem-e ha hagyom ennyit cicin lógni, illetve meddig tart ez az állapot, mert kicsit fárasztó, és tényleg nem tudok reggel 6-13-ig csinálni semmit.
2009. máj. 13. 10:01
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Rosszul teszed,mert nem szokik meg semmilyen rendszert,a te idődről nem is beszélve.Tarts be egy bizonyos időközt,általában 3 órát,és minden szopás után mérd meg,hogy mennyit szopott. Így ellenőrizni tudod,hogy tényleg éhes-e ? (Lehet kapni gyermekmérleget.)Egyébként meg nem mindig eszik egyforma mennyiséget.Néhány hét alatt kialakul egy optimális rendszer nálatok.
2009. máj. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Pont úgy vagy,mint mi voltunk!Volt hogy csak 12-13 óra körül tudtam "reggelizni".Én nem erőltettem rá semmi napirendet, elhagyta magától.Igaz nagyon fárasztó, de tarts ki!Az enyém most 3 hós.Szerintem kevés a tejed és azért lóg folyton rajta, mert egyszere csak keveset szopik.Jól teszed, hogy igény szerint szoptatod mert ez fogja meghozni a tejcit.Eszedbe ne jusson pótlast adni!1-2 hét és rendeződik magától!Kitartást!!!
2009. máj. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%

Szia!

Szia!

Nekem is 3 hetes a babám. A leírtakból én úgy gondolom, hogy lehet hogy nincs elég tejed. Azt nem írtad, hogy utána tudsz e fejni.

Nálunk úgy van, hogy szopizik (sajnos csak 30-40-et) majd tápszerrel pótolom, és így a szopival együtt minden alkalommal kb. 90-100 grammot eszik, utána elalszik. Mi is kölcsönöztünk mérleget, mert így sokkal nyugodtabb vagyok, hogy tudom mennyit eszik.

Nekünk egy etetés 1 órát is elhúzódik, kb. 15-20perc szopi, utána 20 perc tápszer, büfi, esetleg, tisztábatétel, csuklás, még egy kis kaja :)

Remélem tudtam vmit segíteni!

2009. máj. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális, amit leírtál. Az első hetek sajnos általában ilyenek:(

És egyelőre a tej miatt se aggódjál. Én is így voltam anno, pár hét alatt beáll a dolog a normálisra. És valóban a sok mellre tétel hozza meg a tejet, én azóta is szoptatok (10 hónapos a babám), sosem kellett tápszer. Ha nem elég a tejed, úgyis sírással jelzi, hogy éhes.

2009. máj. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Nekem is így volt. Rendeződött pár hét alatt. Nem baj ha állandóan szopizni akar. Lehet hogy csak a közelségedre vágyik. Én felhívtam egy szoptatási tanácsadót, mert nekem is mindenfélét mondtak. Ő megnyugtatott, és azt mondta természetes a folytonos cicizés, hiszen ők még nagyon kicsik. És tényleg elmúlt ez az időszak de tudom, hogy nagyon fárasztó. Nekem volt segítségem, tényleg egésznap szinte szoptattam, de minden mással ki voltam szolgálva.

2009. máj. 13. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Van elég tejem, általában 90-110 ml-t eszik. És emellett le tudok fagyasztani 2-4 dl-t naponta.

És tudok még fejni szopi után általában, és érezhető, hogy van még benne tej. A gyerek kiegyensúlyozott, nem sír, és 25 dkg-t hízik hetente. Meg van az 5-6 pisis pelus és a kakis is.

Akkor valószínűleg csak szeret a cicin lógni, és a közelembe lenni.

Ha esetleg úgy adódna akkor le lehet erről szoktatni?

2009. máj. 13. 12:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akard rászoktatni semmire, ő tudja, mire van szüksége. Hidd el, egyszer csak be fog állni a 3 óránkénti szopizás. A közelségedre vágyik, csak nálad érzi magát biztonságban. Kitartás, változni fog a helyzet.
2009. máj. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Jó sok a tejed, ne aggódj, szoptass ezerrel, ha a cicit kéri :-)))
2009. máj. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!