Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Babám a "nagykönyvben" írt...

Babám a "nagykönyvben" írt testsúlykilogrammonkénti 150g napi adag helyett 150-200 grammal kevesebbet eszik, mégis gyarapszik. Ha nem jelez, hogy éhes, akkor nem kell pótolnom neki?

Figyelt kérdés
A gyarapodás persze szintén nem könyvbe illő, de heti 100-200g közötti. Van olyan, hogy esetleg magasabb kaloriájú a tejem? Vagy olyan nincs, hogy (mint ahogy a régiek mondják) jó vagy rossz tej?
2009. máj. 14. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Ne foglakozz vele, a babád tudja, mnnyit kell ennie.

Az én lányom vasárnap lesz 10 hetes és ő is 100-200 gramm között hízik hetente, csak anyatejet eszik, még vize és teát sem.

Most voltunk a 2 hós oltáson és ott mérték és 2 hét alatt hízot 330 grammot. Azt mondat az orvos, hogy az jó.

Ő amúgy 3950 grammal született, 9 hetesen kereken 5 kiló volt. Szép kerek a pofija, hurkás a combja , úgy egészében véve formás kiscsaj.

Amikor mértem 100-130 grammokat evett, általában 7-8x eszik egy nap ebből 2x éjszaka.

Annyit eszik, amennyi jólesik neki, evés utén elégedetten mosolyog, éhes biztos nem marad, mert akkor ordítana.

(Egyébként a fiam 4,4 kilóval született és ő is mindig 1 kilónál kevesebbeket hízott havonta, ahhoz képest 9 évesen még mindig szép nagy gyerek.)

2009. máj. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne aggódj emiatt: az én lányom kb. a felét eszi a tudományosan "előirányzott" mennyiségnek, de a súlya és hossza teljesen átlagos. A tej szerintem nem lehet jó vagy rossz, ennél okosabban működik az ember szervezete: minden anya teje a saját babájának az igényeihez mérten tartalmazza a szükséges tápanyagokat.
2009. máj. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
az én fiam sokkal kevesebbet eszik az ilyen módon számítottnál, mégis nagyobb az átlagnál. Napi kb. 850g-ot eszik (1200 helyett) és 4 hónaposan 8 kiló. Ha elégedettnek látod és gyarapodik is, nincs ok az aggodalomra. Milyen pótlásra gondoltál? Ha kevésnek érzed a tejed, etesd gyakrabban, szedj homeopátiás bogyókat és próbálj fejni először, mert így szokott elapadni a tej, ha pótlást kap a baba!
2009. máj. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!