Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akinek az első gyerekét nem...

Akinek az első gyerekét nem sikerült szoptatni, annak mennyi esély van, hogy a másodiknál lesz tej?

Figyelt kérdés
Szinte meg sem indult a tejtermelés az elsőnél, a 3. héten is még csak 10 ml-t tudtam lefejni, ez is hamar elapadt. Lehet örökletes, mert anyukám is így járt.
2009. máj. 16. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én a sógornőmet tudom leírni. az elsőt 3 hétig szoptatta a másodikat 1 évig sikerült neki.
2009. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első babámat 4 hétig tudtam szoptatni.A másodikat 1 éves koráig!Sőt még mellette anyatejet is adtam és a nagyobb is azt itta cumisüvegből.

Persze ez nem csodának volt köszönhető hanem annak hogy rengeteg szoptatással foglalkozó szakirodalmat, tanácsadást és fórumot olvastam el.És persze az is sokat számított hogy nem az volt a védőnőnk a második babánál mint az elsőnél(elköltöztünk időközben).És ha a baba nem szopizik rendesen akkor a mellszívó milyensége és minősége is nagyon sokat számít!Ezt tapasztalatból tudom!

2009. máj. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, az elsőnél 10-20 grammokat
2009. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
bocs véletlen rányomtam a küldésre... szóval 10-20 grammokat tudtam csak szoptatni, most 3 hetes a második babám, 40-50 gramm sikerül két ciciből.. fejni meg még néhány cseppet, vagy max. 10 ml tudok. pedig próbálkozok mindenféle tejserkentővel, meg sok szopiztatással.
2009. máj. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azzal teszed a legtöbbet, ha tájékozódsz szakkönyvekből, internetről a szoptatás technikáját, problémáit illetően. Szerintem általában ezen, a kellő ismereteken múlik a dolog sikere. El sem tudod képzelni, hogy mennyi tévhit él a szoptatással kapcsolatban, még az egészségügyi dolgozókban, csecsemős nővérekben gyerekorvosokben és főleg a védőnők többségében. Vedd a dolgot a saját kezedbe, légy felkészült, léteznek laktációs szaktanácsadók, akik a felmerülő nehézségeket szoptatás-barát módon igyekeznek orvosolni, és nem mindjárt a tápszert tukmálják. Őket bármikor felhívhatod, a kórházban, szülés után is. Vannak közöttük orvosok, védőnők, de szimpla sokat tapasztalt édesanyák is. Egy lehetséges segítség a sok közül: wwww.lll.hu
2009. máj. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hallottam már olyat, hogy az elsőt nem tudta, a másodikat meg igen. Az első babánál mindenki sokkal idegeseb, és a stressz is apasztja a tejet. Próbálj segítséget rendelni magad mellé, hogy sokat tudj pihenni, és akkor van esély.
2009. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!