Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kiváltottunk egy étkezést,...

Kiváltottunk egy étkezést, vagy nem? Ugyanannyiszor szopizik, de már éjjel is kel!

Figyelt kérdés

7 hónapos a kislányom. Sok idő után most először eszik rendesen (tehát nem csak pár kanállal) főzeléket dél körül. Nem kér utána szopit. Az a gond, hogy ettől csak "csúszik" az egész napunk, és ugyanúgy ragaszkodik a napi 8 szopihoz, csak már éjjel is felkel. Eddig átaludta az éjszakát. Van, akinek az a véleménye, hogy most már nem szabadna engedni az éjjeli evést, de akkor mit csináljak vele? Szopni akar.

Van hasonló tapasztalatotok? Mit kéne tennem?


2011. dec. 12. 14:08
 1/2 xStefix ***** válasza:

Szerintem szoptasd meg, mert nem ok nélkül kel és nem ok nélkül kér szopit sem! Én azt vallom, hogy a "nem szabad éjjel szoptatni" c. történet csak x éves korban jöhet jogosan elő - és addig még sok oka lehet, ha a gyerek ébred éjjel, nemcsak az evés.

Lehet, hogy napközben összességében kevesebbet eszik(?), de az is lehet, hogy esetleg szomjas marad/lesz éjjel. Vagy egyszerűen csak ilyen fejlődési szakaszban van (ez is normális).

Nálunk kicsit ugyan más volt a helyzet, de az én lányom akkor állt le a hajnali szopásról (11 hósan), mikor délutánra beillesztettem egy plusz szopit, ebéd és vacsi közé félútra. Ha gondolod, próbáld ki, hogy napközben többet kínálod, de nem biztos, hogy ez lesz a megoldás.

Egyébként pedig szerintem nem is kell (még) feltétlenül belenyúlni ebbe, mert idővel úgyis változni fog.

2011. dec. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

7 hónaposan lehet, hogy egy növekedési ugrása van éppen.

Nekem is sokáig felkelt éjjel is szopizni. Ha mennyiséget eszik éjjel és nem csak cummog rajta, akkor éhes, nem szórakozásból ébred fel. :)

Mi próbáltuk délután besűríteni a +1 étkezést, kicsit kitolni a vacsorát, na nem sokkal csak kb fél órával. :)

Türelem és türelem. Csak az segít. :)

2011. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!