Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Rátölthetem a már lefagyasztot...

Haramia kérdése:

Rátölthetem a már lefagyasztott anyatejre a frisset?

Figyelt kérdés
Anyatejes babámnak szeretnék lefagyasztani több étkezésre való tejet, mert januárban indul egy tanfolyamom, ami olyan időben van, hogy beleesik egy étkezés. Tejem viszont alig van több, mint amit megeszik, így nagyon keveset tudok egy alkalommal lefejni (10-20ml). Ahhoz hogy összejöjjön egy evésre való több nap kell, mint hogy hűtőben elálljon, ezért arra gondoltam, hogy ami még hiányzik hozzá, azt később utánaönteném, de hol azt olvasom, hogy nem szabad, hol pedig, hogy lehet. Szerintetek? Aki nagyon keveset tud lefejni, hogyan oldja meg? (azt mégsem lehet hogy egy evéshez 10 féle tárolót kelljen kiolvasztani...
2011. dec. 13. 10:05
 1/1 xStefix ***** válasza:

Nem javaslom, mert az új, ha nem elég hideg, felolvasztja a régit és ez ugye nem jó!

Ha csak januárban indul a sulid, akkor próbálj addig rendszeresen, egyre többet fejni, pl. így: minden nap ugyanazokban az időkben, úgy, hogy mondjuk 2-3 naponta 10 milivel emeled az adagot. Addig fejj egy-egy ilyen váltásnál, amíg össze nem jön a +10 ml. Remélhetőleg rááll a tested a többre.

De ha nem megy, akkor muszáj leszel kis adagokban fagyasztani, mert az összeöntés szerintem nem túl jó ötlet.

És még egy: mielőtt élesben is bevetnéd a fagyasztott tejet, tegyél egy próbát a babádnál, mert nem mindegyik issza meg az olvasztott tejet! Lesz egy jellegzetes, savanykás szaga és íze, úgy készülj. De nem romlott, csak az anyatej fehérjéi már a fagyasztás alatt elkezdik megemészteni magát a tejet, ezért lesz olyan. De ez normális.

2011. dec. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!