Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Azok a mamik, akiknek csak...

Azok a mamik, akiknek csak szülés után a harmadik napon indul meg a tejük, mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Hogy van ez az egész tejmegindulás? Olvastam itt több mamitól, hogy későn indult meg a tejük.

Addig mit eszik a baba? Tápszert? És ha utána nem ízlik neki az anyatej?

És születés után hány órával , vagy mikor próbálkoznak megszoptatni a kicsit?


Köszi a válaszokat:)

Kissé tudatlan vagyok a témában.


2011. dec. 16. 11:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nekem is elég későn indult be a tejem. Szopi után kapott pótlásként tápszert. Aztán egyre kevesebb kellett neki és a végén el is hagytuk.19 hónapig szopizott.
2011. dec. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem indul be a tejtermelés, előtejet esznek. Elég neki az is, mert nagyon pici a gyomruk és már pár csepp is kitölti. Na persze hamar meg is éheznek, így gyakran kell mellretenni őket. És pont ez segíti a tej belövelését. Első éjszaka úgy aludtunk, hogy kb végig a babám szájában volt a cici, pár óránként meg áttettem a másikra.
2011. dec. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
A szoptatást meg akár már szülés után is megpróbálhatod.
2011. dec. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kapott mást a lányom. Csak szopizott. A tejbelövellést megelőzően is van kolosztrum, vagyis előtej. Ez nem olyan fehér színű, inkább sárgás és áttetszőbb. Lényeges immunanyagot tartalmaz a baba első napjaira.

Minél többet van cicin a baba, annál hamarabb beindul a "rendes tej" is. Nem kell ezen aggódni, a természet ezt jól kitalálta, és az ősember idejében nem voltak tápszerek sem...


Azért fontos, hogy a baba "csak" cicizzen, mert ha vízzel/teával/táppal vagy bármivel megtöltjük a mini gyomrát, akkor utána nem akar majd cicizni. (Nem beszélve a korai más táplálék egyéb negatív hatásáról).

A második gyerekemre még emlékszem pontosan, hogy volt:

szombat délelőtt született, a szülőszobán már cicizett is (szülés utáni egy-két órában a babák általában éberek, aktívak, és működik a szopóreflexük!) aznap még aluszkált, de este hétkor már "megnyekkent", egyből cici. Éjjel pontosan 3 óránként ébredt, cicire tettem mindig. Vasárnap is így telt, hétfőn mentünk haza kora délután, és olyan 5-6 óra felé éreztem, hogy elönt a tej. Szóval az szépen a harmadik napon történt.

A babáknak van annyi tartalékuk, hogy a szülés után kicsit lefogynak (10% vesztése a születési súlyból teljesen normális, annál kevesebb már probléma lehet)


Fontos megjegyezni, hogy amit leírtam, az az egészséges, időre született és komplikáció mentes esetekre vonatkozik.

Természetesen koraszülött, vagy túl alacsony, sárga vagy egyéb komplikációval (császár) született babák esetén más szabály léphet érvénybe. Illetve nem is jól fogalmazok, másra is lehet szükség, pl. fejésre, vagy pótlásra ilyesmi.

De okosan kell csinálni, mert az első napok nagyban meghatározzák a sikeres szoptatás alapjait.


Ha még nincs babád, esetleg várod, vagy csak készülsz rá, és érdekel a téma, olvasgasd a www.lll.hu oldalt.


Minden jót!

2 gyerekes pocakos

2011. dec. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kórházban cukros vizet adtak, hogy azzal itassam. Folyton rajta volt a cicin, előtejcsi volt, de kevés. És igaz, hogy nekik van tartalékuk, ne félj, ha nem indul be az első napon. Nekem sajnos nem is volt tejem utánna sem, ezért muszáj volt tápszereznem.
2011. dec. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

persze, hogy nincs babám, azért vagyok ilyen tájékozatlan :)

köszi a válaszokat, nagyon aggódtam emiatt , de most megnyugodtam.

meg még az is a problémám, hogy kicsi a bimbóm, és mondta a védőnőm, hogy nehezen tud így rácuppanni a kisbaba, és majd mellszívózni kell, vagy bimbóvédőzni.

ezeket sem tudom elképzelni egyenlőre :O

2011. dec. 16. 12:05
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Butaság. Nem tudom, létezik-e az enyémnél kisebb bimbó, de tökéletesen szopizták a babáim.

Tényleg olvasgasd a szopis portált, vannak képek is.

Amúgy mikor szülsz? Én május elején. Ha Te később, eljöhetsz hozzánk is, és megmutatom (Bp) :o)

2011. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

hát én csak júniusban :)

de már most kattogok a témán :)

2011. dec. 16. 12:29
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Na én egy full bababarát kórházban szültem az első gyerkőcömet ahol az ördögtől valónak tartották a cukros vizet is...csak azt hajtották hogy szoptassunk szoptassunk...gyakorlatilag folyamatosan cicin volt a fiam mert éhes /vagy szomjas volt de persze nem jött neki semmi. Az idegességtől hogy sír de nincs mit ennie még még kevésbé tudott beindulni a tejem, nem beszélve arról hogy 3 napja nem aludtam akkor már 3 óránál többet (és nem egyhuzamban hanem ÖSSZESEN).

Elhittem én is hogy valami katasztrófa fog történni ha tejen kívül más ér a szájához a bébinek.

3 nap éjjelére indult be a tejem végre úgy ahogy de addigra úgy fel volt ázva mindkét mellem hogy egy kínszenvedés volt minden szoptatás. Totál kifáradva kiborulva mentem haza.

A második és harmadik babámat hálistennek már nem ott szültem így mindkettő a második nap végén kapott pici cukros víz pótlást pohárból. Természetesen gyakran mellre tettem őket, de nem voltak 48-72 órán keresztül állandóan cicin. Pár órára megnyugodtak, tudtam pihenni, enni normálisan és kisimulva mentünk haza:) Mert addigra (3. nap vége)beindult a tej.

Simán szoptattam a másodikat is 1 éves koráig sose kellett pótlás és most a harmadik is vígan szopik még szóval semmiféle zavart nem okozott nekik hogy kaptak egy kis vizet.

Ezt csak azért írom, ha esetleg neked is csak ilyen későn indulna be a tej, és megkínálják egy kis vízzel a babádat, ne utasítsd el:)

2011. dec. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

oké, akkor az a lényeg, hogy no stressz, és addig sem lesz baja :)

én pont ilyen szitutól félek, hogy nem megy , nem megy, és akkor feladom, vagy ilyenek...

félek kicsit a tehetetlenségtől, ezért is ásom bele magam :)

2011. dec. 16. 13:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!