Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szoptatok és a szülés...

Ha szoptatok és a szülés utáni gyermekágyi vérzésem után még nem volt menszeszem, akkor nem is lehetek terhes megszakításal? Vagy igen?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert most nem tudom hogy mitől vagyok rosszúl! Vagy romlott volt a hús a levesben amit főztem bár nem volt szaga a húsnak nem is volt lejárva!

Vagy napszúrást kaptam tegnap!

Mert estére olyan rosszul voltam!Hányingerem volt nagyon, olyan mint első terheségemnél.

De lehet, hogy terhes lennék? Reggelre elmúlt minden, de most megint rosszul érzem magam.

Meg ami gyanus, hogy az illatok is zavarnak!

Nem tudom mi van! Lehet... vagy nem...


Ezért kérdezem, hogy mekkora a valószínűsége a teherbeesésre ha megszakításos volt az együttlét de még eddig nem jött meg miótta szültem?


2009. máj. 21. 14:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Elvileg nincs nagy esélye bár a könyv azt mondja h a peteérés gátlódása csak napi legalább 7-9 szeri szoptatással valósul meg, ahogy ez ritkul, nagyobb a baba, átalussza az éjjelt stb. onnantól mensi nélkül is bármikor lehet petesejt.

Barátnőm nem mensizett egyáltalán és 8 hónapos volt a lánya mikor terhes maradt megszakitásossal..

Megtartották , örülnek neki:) de azért eléggé meglepődtek:)

Én a helyedben csinálnék gyorsan egy tesztet.

2009. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a terhesség után a legnagyobb az esélye a teherbeesésnek. Elméletileg van esélye a terhességnek, hiszen az előváladék is tartalmazhat spermiumot. De a biztos az, ha tesztelsz. Én is állandóan ettől parázok, mert még nem nagyon aktuális a második baba és hát a gyógyszer, amit felírt a dokim, csak 70%-ban akadályozza meg a terhességet. Nekem a szülés után csak két hónap múlva jött meg először és azóta is csak kéthavonta van meg. Szóval az elmaradt mensi sem jelent semmit. Mármint, hogy nem jött meg még. Van akinek csak 1 év múlva jön meg a szüléstől számítva.
2009. máj. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az semmit nem számít, hogy eddig még nem jött meg. Meg az se tuti védelem, hogy szoptatsz.

Környezetemben ketten is így jártak, mint a te eseted...

Terhesek lettek szoptatás mellett (mensi nélkül).

Szóval bizony lehetsz terhes.

2009. máj. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat de nem vagyok az! teszteltem...
2009. máj. 22. 09:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!