Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi fáradságot ér meg az...

Mennyi fáradságot ér meg az anyatej?

Figyelt kérdés

9 hetes a kisfiam,és 1 hós kora óta fejem neki a tejcsit,mert nem hajlandó rendesen szopizni.

egy keveset -átlag 30-40 ml kiszív,de a többit üvegböl "követeli".

csak az a baj,hogy minden egyes nap egy küzdelem az anytejért..

és már most kezdek belefáradni.

egyre nehezebben tudom lefejni,nagyon lassan jön,van,hogy a tejleadó reflex nem akar beindulni.gyakorlatilag egész nap fejek,ill.etetem a babát.

közben másra alig jut idöm.

ráadásul szegénykém sokszor sírdogálva várja,hogy anya kész legyen a tejcsivel..

eddig még hála istennek elég volt neki,de mindig arra gondolok,mi van,ha holnap már nem bírom lefejni az adagját?

nem szeretném,hogy emiatt tápszert kapjon.

amíg csak van egy csepp tejem,nem adom fel.

más is van hasonló helyzetben? ti mit tennétek?


2009. máj. 21. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden fáradtságot megér. Ugyan így vagyok ahogyan Te, én is fejek, mert a szopi nem megy,m illetve ciciből nagyon keveset eszik. Éjszaka is kele fejni, kétszer is, pedig a babám alszik. Úgy szeretném, hogy 7 hónapos koráig így mindent megtennék, hogy maradjon, utána viszont nem erőlködnék tovább. Akkor már jöhet a gyümölcs, főzik, szépen lassan nem fogom bánni ha átáll a szilárd ételekre. De addig mindent beleadok! :-))
2009. máj. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 9 hós a kisfiam és cümisüvegből eszi az anyatejet mert nincs bimbóm, így nem volt mit bekapnia, a bimbóvédő meg nem jött be. Szóval már 9 hónapja fejek, 5 hós koráig 3 óránként fejtem és még hajnalban is mert nem bírtam ki reggelig, úgy megtelltek a melleim. Azóta már csak naponta 3x fejek és már kibírom reggel is 4 hós korától. Nekem nem fárasztó, egy éves koráig fejek az biztos, utánna majd elapasztom. Ha már nem fogok fejni, szerintem már hiányozni is fog:) Mondjuk nekem nagyon jól jön a tejcsi és elég gyorsan is. Avent kézim van, nagyon szeretem. Én úgy fejek, hogy egy kicsit az egyikből, majd a másikból. Így válltogatok, így jobban jön a tejcsi, és közben még maszizom is.

Kitartás!!

2009. máj. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia, én pontosan így kezdtem. A kórházban azt mondták rövid a mellbimbóm és nem fogok tudni szoptatni ezért használjak bimbóvédőt.

Így is tettem. Szegény gyerekem alig tudott 30-40 ml-t kiszívni azzal a vacakkal, így fejtem és adtam neki üvegből. Mivel a kezdetek óta csak 4x eszik egy nap így 5x fejtem hogy meg legyen az adagja, mert többet evett mint amennyit egyszerre kitudtam fejni. Ittam mindenféle szoptatós teát de a mennyiség nem nagyon akart nőni. Plusz fájt is a szopiztatás. Szóval 1 hónapig én is ezt csináltam, aztán elegem lett ebből, megpróbáltam bimbóvédő nélkül etetni, és láss csodát ment. Onnantól kezdve szépen fokozatosan tértem át a szoptatásra. Eleinte csak az esti szopi majd a reggeli szopi is be lett iktatva. Most 3 hónaposak vagyunk napi 3 szopi és 1 üveg, ugyanis még mindig nem termelődik olyan gyorsan annyi mennyiség ami a fiamnak kell (220-240 ml 4 óránként) de ez csak a nappalra igaz. Mivel az egész estét átalussza így hajnali 3-tól 4-ig fejek. Ezt kapja délután. Ja és azért lett nekem is elegem a macerás fejésből mert már több mint 1 órát tartott a két cici kifejése és a gyerek nagyon nyűglődött közben, a két foglalkozás meg már nem ment egyszerre. Szóval szerencsém is volt, hogy az üveg mellett a cicit is kérte továbbra is. Kitartás, ajánlom a cici próbálgatását, nálunk sikerült.

2009. máj. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Még nem olvastam a kérdésed, mikor kiírtam az enyémet. ("Hogyan csináljam?" kezdettel, picit feljebb)

Ugyanebben a cipőben járok, csak ráadásul mi még 3 hetesek vagyunk és nekem már tápszert kellett adnom, mert a babám többet fogyott, mint kellett volna.

Én is kesergek, hogy el fog apadni a tejem, pedig fejem és fejem, de a babám alig szívja. Nálunk is a cumisüvegből meginna bármennyit.

Vissza fogok még térni ide a kérdésedhez, érdekel, hogy mit írnak neked a többiek!

Jó egészséget és kitartást kívánok!

2009. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

látom ,sajnos nem csak mi vagyunk így.

kitartok még,babám 4 hónapos koráig mindenképp,hogy legalább addig anyatejet kaphasson.

utolsó válaszolónak:nálunk is így kezdödött,hogy elsö hetekben folyton bealudt és már akkor is keveset szívott ki.

a tejem pedig apadni kezdett,ezért kezdtem fejni.

2009. máj. 21. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Lenne pár kérdésem. Mennyit eszik a kicsi egy-egy alkalommal? Mennyit kell hozzátáplálnod üvegből?

Minden etetés után fejed?

2009. máj. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

átlag 30-40-ml szopizik ki,de van amikor többet is,hajnalban még félálomban,fekve,olyankor hajlandó egész jól szopizni.olyankor nem is szoktam pótlást adni neki.

napközben minden evés után kb.60-80-at elfogad még üvegböl.

csak az a gond,hogy nekem a tejleadó reflex inkább csak az ö szopizására indul be,fejésnél csak nehezen,ezért mindig sok idöbe telik a fejés.

annyi tejem viszont nincs,hogy mondjuk reggel már lefejjek több evés adagját,így minden szopi után fejek

2009. máj. 22. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!