Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ma hoztuk haza az 5 napos...

Ma hoztuk haza az 5 napos fiunkat. Nem hajlandó szopni, de lefejem neki, ami tejem van. Bealszik 15-20 ml után, létezik, hogy ennyi elég neki 3 óra hosszáig?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az újszülöttek még nagyon aluszékonyak, mert még picit sárgák (de nem olyan szinten, hogy benntartsák őket emiatt). Ennek kb. 2 hét után el kell azonban múlnia. Nem kell erőltetni. A baba tudja, hogy mennyi kell neki és ha nem esik a súlya, nincs semmi ok az aggodalomra. Egyelőre nem fog 100 ml-t szopni egyszerre. Még újszülött. Fogja jelezni sírással, ha éhes. A súlyán tartsd rajta a szemed.
2009. máj. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2009. máj. 21. 17:05
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagy baba, akkor valszeg még lustább is az átlagnál. A súlyra tényleg figyelni kell az elején, de nehogy abba a hibába ess, hogy ha a gyerek nem eszi meg az előírt mennyiséget, akkor gáz van! Az én gyerekem kb a felét-kétharmadát ette naponta az előírt mennyiségnek, és tökéletesen egészséges 11 hónapos baba. (egyébként 4300 g-mal született) Ja, és ne ragaszkodj a háromóránkénti szoptatáshoz! Lehet, hogy azért alszik be hamar, mert igazán még nem is éhes! Várj nyugodtan négy, de akár öt órát is, főleg, ha édesdeden alszik! Az enyémnél bejött. Rögtön 4-5 óránként evett, amint hazajöttünk, és nem is aludt el evés közben!!! Sok boldogságot!!!
2009. máj. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok: nagyon igaza van a másodiknak, hogy igény szerint érdemes szoptatni, nem pedig időre. Tehát akkor kell szoptatni, mikor a baba éhes. Ez hidd el, hogy működik. Nekem első pár napban olyan is volt, hogy a babám nem evett 5 óráig, mert aludt. Aluszékony volt még akkor. Ezzel nincs semmi probléma. Majd eszik, mikor felébred. Egyébként a szoptatást még próbálgathatod. 5 nap még nem minden kicsinek elég, hogy kialakuljon a helyes szopás technikája illetve neked is meg kell találnod a megfelelő pózt a szoptatáshoz, ami sokkal nehezebb, mint gondolná az ember elsőre. Én a helyedben mellre tenném többször, már csak azért is, mert ez serkenteni fogja a tejtermelésedet. Talán érdemes bimbóvédőt kipróbálnod. Én csak azzal tudtam első hónapban szoptatni, mert a babám nagyon heves volt és kapkodott a cici után. Próbáld ki, hátha azzal jobban megy, mert jobban bele tud a baba csimpaszkodni. Az is igaz, hogy a nagyobb súllyal született babák lassabban híznak, mert kevesebbet esznek (a kisebbek simán beérik ált. őket rövid idő alatt). Ez azért is van, mert egy nagyobb babának jóval több a tartaléka, mint egy kisebbnek. Én sosem szoptattam időre. Szerintem kisebbségben vannak azok, akiknek ez a módszer bejött. Eléggé elavult is.
2009. máj. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mind a két válaszoló nagyon jókat írt. Csak annyival egészíteném ki hogy itt olvasgass egy kicsit:www.lll.hu

Sok boldogságot,egészséget!!!

2009. máj. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
jajjj,nagyon sokat segítettetek,köszönöm,amúgy picur lett,2970g.
2009. máj. 21. 19:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nem lett olyan kicsi.Átlagos a súlya.Én még azzal is kiegészíteném (saját tapasztalat),hogy otthon eleve minden más neki is.Új a környezet csend és nyugalom van,nem üvöltenek mellette a babák stb.A gyomruk eleve kicsi még,csak lassan tágul majd.Nekem most 2.5 hetes a fiam.Eleinte 2 óránként evett éjjel nappal (pedig 3600g lett)de most már kezd beállni a 3 órákra.De nem eröltetem neki.Nem bolondok ők csak gyerekek.Tudják mikor éhesek.És ha be is alszik rajta be tudom ezt annak,hogy szomjas volt vagy csak kicsit anyahiányos.Minden jót nektek!
2009. máj. 22. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!