Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy csináljam? Fejjem a...

Hogy csináljam? Fejjem a tejem és azt adjam, vagy térjek át tápszerre?

Figyelt kérdés

A kezdetektől van ez a problémám. Már a kórházban töltött napok óta. Lenne tejem, de a babám olyan kis gyengén szopizik, hogy 20 perc elteltével vagy megunja, vagy kifárad és 30-40-nél többet nem szív ki. El is alszik szinte ennyi idő után, bárhogyan noszogatom.

Pótlásnak adtam neki cumisüvegből a maradék lefejt tejet. Viszont mintha apadozna tejem... Néha emiatt tápszer volt a pótlás.

Cumisüvegből, mindegy, hogy anyatej vagy tápszer, gyönyörűen eszik akár 70-80-at is. (3 hetes és közel 3000 g-mal született)


2009. máj. 21. 19:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én Fejném, és úgy adnám oda, macerásabb, mintha szopizna,de a babának jobb
2009. máj. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, fejjed!

Nincs okod rá, hogy ne tedd (max a kényelem :-))

2009. máj. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
szia ugyanez volt a problémánk, az én kislányom 3800-al született, én is ahogy hazajöttünk a korházbol még probáltam szopiztatni de nem volt jó, fejem neki a tejet azóta, most 6 hetes néha én is ugy érzem apadozik, akkor este tápival szoktam kipotolni, este azt kap két etetéskor. most 4700g. fárasztó a fejés éjjel de én szoktam.
2009. máj. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is nagyon keveset evett (20 grammokat), és lefogyott fél kilót 1 hónap alatt. 5 perc szopi után úgy elaludt, hogy nem tudtam felébreszteni. Fejni akartam a tejcsit neki, de nem is tudtam sokat lefejni. Azt hittem nincs tejem, de a védőnőm tanácsára szerencsére nem irattam tápszert, hanem egész nap a cicin lógott a babó. Kiderült, hogy nem volt jó a szopási technikája. 1 hónapos kora körül kezdett rájönni, hogyan kell szopizni, és 1 hónap altt hízott is 1300 grammot. Az apadás ellen is jó, ha minél többet van cicin, akár egész nap. Adj esélyt a babádnak a szopizáshoz!
2009. máj. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!