Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 8 hónapja szoptatok, és eddig...

8 hónapja szoptatok, és eddig sose csomósodott be a mellem, de most nagyon. Mit tudok vele csinálni?

Figyelt kérdés
Se a szopi,se a masszirozás nem segit.Félek,hogy el fog töl apadni a tejem.Azt sem értem mitől lett ilyen csomós.Segitsetek kérlek.
2009. máj. 22. 06:02
 1/3 anonim ***** válasza:
A csomós területeket gyengéden masszírozva le kell fejned a melled,különben nagyon begyúladhat!Fejni-fejni-fejni!!!!Kis meleg vizes borogatást is tehetsz rá vagy zuhanyoztasd le meleg vízzel!
2009. máj. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem már 3 hós volt a babám és mégis begyulladt a mellem,nekem el is apadt,igaz és 3 napig 39.5 fokos lázban voltam.Nekem már gyogyszeres kezelés kellett.Én vettem az avetnek van egy mell ápóló kréme,azzal maszíroztam,én langyos,majdnem hideg vizzel borogadtam.Apis mellifica homeos bogyó rengeteget segített.Leszedi a gyulladást,és segít kiüríteni a mellet.Ha egy két napon belül nem változik a helyzet,sőt rosszabb lesz,akkor védőnő vagy orvos.Ja és én visszatudtam hozni a tejcim.Nagy melóó volt de most lassan 5 hósak vagyunk és még mindig szopizunk.Remélem meggyógyulsz.Ha bármi kérdésed van nyugodtan irj privit.én nagyon sokat szenvedtem.
2009. máj. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, nekem már vagy 4x előfordult, hogy becsomósodott a mellem, ez vagy azért mert nem jól fejtem ki vagy mert nagyon megnyomkodtam a mellem fejés közben és van olyan melltartóm amit nem bír a mellem. áaz oldalsó varrás miatt lett reggelre csomó. Eddig még mindig megoldotta a kisfiam. Szerencsére nagyon jól szopik és a csomós terültet is kiszívta így szopizás után már nem is fájt. De én is meleg zuhany és meleg ruhát tettem oda. A melegtől megnyilnak a tejcsatornák (a szoliba a barátnőmnek elindult a teje) szóval a maszírozás is jó, de azt is csak óvatosan, mert nekem az első az sem sikerült, jobban fájt utána, jobb lett volna ha hozzá sem nyúlok. Ha ezek nem segítenek, akkor bizony doki, mert nem játékszer a csomó, elég nagy gondot tud okozni az elapadáson kívül is.


3 hós anyuka

2009. máj. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!