Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan kell mérni mennyit...

Hogyan kell mérni mennyit eszik anyatejes babám?

Figyelt kérdés
Az oké hogy mérem szopi előtt meg után de a grammból hogy lesz ml? a tejci is úgy van mint a víznél holy 1l=1 kg?
2012. jan. 5. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
gramm = ml.
2012. jan. 5. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
ok köszi
2012. jan. 5. 09:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Miután a tej sűrűbb, mint a víz, így 1ml nem = 1g-al.

Miért akarod ml-ben mérni a fogyasztását amúgy?

2012. jan. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2012. jan. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem azt szokták mondani h hány ml-t szopott hanem hogy hány g-t.
2012. jan. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagyon nagyon kevés az eltérés, így a hétköznapokban 1g=1ml. Laborban biztos van különbség, ahogy olvastam 1000ml=1030-1040g de ez a különbség jelentéktelen.
2012. jan. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Azért akarom ml-ben mert gondok vannak az evéssel 2 hete nem akarja elfogandi az anyatejet rendesen, először náthás volt gondoltam azért de már nem hiszem hogy ez az oka. Tegnap egy 24 órában 600 gr-ot evett így, és olyan 900 körül kellene. És sajnos nem egy véletlen nap. Szóval azt tanácsolták próbáljam üvegből vagy pohárból azon meg ml-ben rajta van, de annyi eszem nem volt hogy lemérjem az üveget, de már leestett. Holnap küldtek vérvételre mert fogyott is, és most rajtam van a pánik:(
2012. jan. 5. 12:51
 8/11 A kérdező kommentje:
ja 3 hónapos csak anyatejes
2012. jan. 5. 12:52
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

Én is mérem, ez nem baj. 1g = kb 1ml, ahogy már fent említették. A tej kb 80%-a víz,úgyhogy nem nagy az eltérés.

Nem is az a lényeg, hogy másokhoz képes mennyit eszik, hanem ha látod rendszeresen, hogy mennyit eszik, mikor hogy reagál rá, akkor magatokhoz képes láthatod a változást ,eltérést, problémát. Nem értek egyet azokkal, akik azt mondják nem kell mérni, azt is kipróbáltam. Azokat a pici eltéréseket nem lehet szemmel látni, ha meg már igen , esetleg meg is van a baj, vagy a fogyás. Szóval mérj, de ha néha kimarad az sem baj,sőt éjjel nem is kell. Egy idő után én már mérés nélkül is éreztem, hogy sokat vagy keveset evett. Nagyobb babánál már el is fogod hagyni, úgysem engedi magát.

2012. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:

Ne abból indulj ki, hogy mennyit kellene ennie! Nagyon kevés az olyan anyatejes baba, aki megeszi az "előírt adagokat", ezt tudd. Az anyatej teljesen máshogy működik, mint a tápszer (pontosan ezért se kéne ezzel a 150-es szorzózással számolgatni, mert ez a tápszeres babákra irányadó (de rájuk is csak irányadó!)).

Ha szükségét érzed, nem mondom, hogy ne mérd, de 3 hósan már nem biztos, hogy annyira hagyni fogja magát. És nem is hiszem, hogy ezekből a számokból olyan sok okosat ki fogsz tudni sakkozni (főleg nem az eüsök.. ők általában nagyon félre szokták magyarázni, hacsak nem értenek rendesen a szoptatáshoz).

Szóval én is inkább azt javaslom, hogy a babádat figyeld a mérések helyett: hogy érzi magát, jelzi-e neked valahogy, hogy baj van stb. A gyarapodását (általánosságban) nézheted, de lassacskán már ez se lesz teljesen releváns (főleg nem önmagában). Ha úgy látod, keveset szopik, kínáld gyakrabban. Ha erre lesz szüksége, el fogja fogadni; ha nem, akkor nem. De akkor meg valószínűleg nem itt van az ok. ;)

2012. jan. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!