Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első és második (harmadik)...

Első és második (harmadik) babádat ugyan annyi ideig tudtad szoptatni vagy volt különbség?

Figyelt kérdés

Kisfiamat összesen 6 hónapig szoptattam, de 4 hós korától kapott kiegészítésként tápszert, mert fogyott a tejem.

Most 10+4 hetes vagyok és jó lenne egy kicsit több tejcsi a tesónak... Majd meglátjuk.

Kinek mi volt a tapasztalata?



2012. jan. 8. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a szoptatás sikere elsősorban azon múlik, hogy mennyire erősen szív a baba. Ehetsz, ihatsz bármit, ha a gyerek gyengén szív, el fog menni a tejed. Én ezt tapasztaltam.

Az első gyerekem nagyon jól szopott, nagyon sok tejem volt. 15 hónaposan elválasztotta magát, mert ismét terhes lettem.

A második gyerekkel 4 hónapos koráig kínlódtam a szoptatással, elaludt a cicin, nem szívta, alig volt tejem, akkor fejtem, szedtem a bogyókat, kicsit jobb lett, de ha abbahagytam, megint apadt. Végülis 2 éves koráig szopott, de szerintem a hozzátáplálás kezdetéig éhezett, mert elég sírós is volt, és éjjel is sokat volt fent. (Bár a védőnőm állítja, hogy nem ezért, de szerintem igen.)

Szóval ha a 2. babád ügyesebb lesz, akkor simán tudod majd szoptatni.

2012. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Utazo1 válasza:

Ém a 4. gyerekemet szoptatom most. Előzőleg mind a 3-at ugyanannyi ideig sikerült szoptatni (kb. 1 évig). Tényleg sok múlik azon, hogy milyen erősen szív a baba. De amelyik nem szopott olyan erősen vagy olyan hosszan (mármint alkalmanként), azt kicsit gyakrabban tettem mellre. Ettől összességében ugyanannyi tejem lett, mint a jó erősen szívó babámnál.

Sokat kell pihenni közben, jókat enni és stresszmentesen élni, akkor sokkal jobban jön a tej.

2012. jan. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia elsöt 1honapig aztán el döntötem már pedig szoptatni akarok 2dikat 3évig!most 9honapos lányomat még mindig szoptatom szivesen segitek neked ha kérdésed lenne


Mony

2012. jan. 9. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindkét fiammal ugyanúgy volt, csak 3 év különbséggel :)

5,5 hós korukig csak szopiztak, majd 9 hós korukra már csak reggel-este, és végül 10-11 hós koruk között teljesen közös elhatározásból abbahagytuk.

2012. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 TKI Ibolya ***** válasza:
Az első babám 4,5 hónapig szopott a fiam 11 hónapig és a pici még szopizik.Ő 10 hónapos és napjában 4-5 szopik még.
2012. jan. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!